-50% na wybrane usługi i 100 dni na zwrot!
Nawilżacz ewaporacyjny - ranking [TOP10]
2023-04-06
W każdym domu, bardzo ważna jest właściwa wilgotność powietrza. Wpływa ona na nasze zdrowie i samopoczucie oraz łagodzi objawy wielu chorób. Skutecznym sposobem na zapewnienie optymalnej wilgotności, jest profesjonalny nawilżacz ewaporacyjny. Ranking zwraca uwagę na wysoką jakość tych urządzeń. Są one nie tylko funkcjonalne, efektywne, ale również bezpieczne w użytkowaniu. Na uwagę zasługuje również ich nowoczesny i designerski wygląd. Dzięki temu, idealnie prezentują się w wielu pomieszczeniach. Zatem, jaki nawilżacz ewaporacyjny wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu? Warto wybrać sprzęt o dobrych parametrach i nowoczesnych technologiach. Niewątpliwie wpływają one na komfort podczas ich użytkowania i gwarantują wysoką skuteczność działania.
Działanie nawilżacza ewaporacyjnego
Jak działa nawilżacz ewaporacyjny? Ranking zaleca zapoznanie się z zasadą działania tego niezwykle przydatnego sprzętu. Urządzenie wykorzystuje naturalne zjawisko odparowywania wody, czyli ewaporację. Zasysa suche powietrze za pomocą wentylatora. Następnie przepuszcza je przez zanurzoną w wodzie matę ewaporacyjną lub dyski obracające się w wodzie. Na zewnątrz wydostaje się nawilżone powietrze w postaci chłodnej i przyjemnej mgiełki.
W przypadku nawilżaczy ewaporacyjnych, wyposażonych w matę ewaporacyjną, należy pamiętać o jej wymianie. Modele z dyskami nie wymagają ich wymiany, jednak należy je regularnie oczyszczać. Niektóre nawilżacze zostały wyposażone w higieniczne dyski, które odwapniają wodę z kranu i gwarantują higieniczne nawilżenie powietrza. Dzięki temu, czyszczenie urządzenia jest dużo prostsze. Przy tego rodzaju dyskach, okres ich użytkowania może wynosić około 4 miesięcy przy pracy do 24 godzin na dobę. To niewątpliwie rewelacyjny wynik zwłaszcza, że można do nich używać bieżącej wody z kranu. Nawilżacze ewaporacyjne uniemożliwiają przekroczenie 60 procent wilgotności względnej. W przypadku zwiększenia stopnia wilgotności, wydajność nawilżacza spada. Ponadto sprzęty te nie pozostawiają białych śladów na ścianach, czy meblach. Chronią drewniane podłogi oraz meble przed pękaniem. Dodatkowym atutem tych sprzętów jest to, że są bezpieczne dla zwierząt domowych. Nie wytwarzają one drażniących ultradźwięków. Są bezawaryjne, wydajne i charakteryzują się niskim zużyciem energii elektrycznej. Wiele modeli nawilżaczy ewaporacyjnych poza nawilżaniem, oczyszczają powietrze z pyłków i kurzu. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza, gdy w domu przebywają alergicy.
Dostosowanie nawilżacza do wielkości pomieszczenia
Jaki nawilżacz ewaporacyjny będzie komfortowy w użytkowaniu? Przede wszystkim nie może być zbyt głośny. Ten rodzaj sprzętów generuje niewielki szum powstający na skutek wyprowadzania oczyszczonego i nawilżonego powietrza na zewnątrz. Nie są to więc głośne urządzenia. Poziom hałasu emitowany podczas pracy może wynosić np. 26 dB (decybeli), 34 dB, 46 dB, czy 50 dB. Dźwięki te są niemalże nieodczuwalne w ciągu dnia. Natomiast w ciągu nocy, wartość ta nie powinna przekraczać 45 dB. Idealnym rozwiązaniem są urządzenia wyposażone w tryb nocny. Ogranicza on poziom hałasu do minimum. W urządzeniach wyposażonych w sygnały świetlne, zazwyczaj są one wyłączane. Dzięki temu, sen domowników nie jest w żaden sposób zakłócany.
Czujnik wilgotności – duże udogodnienie
W co powinien być wyposażony dobry nawilżacz ewaporacyjny? Nawilżacz ewaporacyjny wyposażony w higrostat, czyli czujnik wilgotności, to sprzęt na który warto zwrócić uwagę. Dzięki czujnikowi można mieć pod kontrolą stopień wilgotności powietrza. Zaawansowane technologicznie urządzenia zostały wyposażone w inteligentny czujnik, który automatycznie monitoruje wilgotność powietrza. Jednocześnie utrzymuje on nawilżenie na określonym poziomie. W zależności od potrzeb, można wybrać preferowany poziom nawilżenia, np. na poziomie 40 czy 60 procent lub włączyć tryb automatyczny.
Dla zapewnienia jeszcze większego komfortu, niektóre modele nawilżaczy zostały wyposażone w kolorowy wskaźnik, który wskazuje czy powietrze osiągnęło preferowany przez nas poziom wilgotności. W niektórych urządzeniach higrostat pozwala np. na 5 stopniową regulację poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Ponadto nawilżacz ewaporacyjny z wbudowanym czujnikiem wilgotności wyłączy się, gdy poziom wilgotności przekroczy określoną normę. Urządzenie włączy się natomiast dopiero wówczas, gdy wilgotność spadnie.
Jonizator też przydatny
Nawilżacz ewaporacyjny z jonizatorem, jest niezwykle przydatny w pomieszczeniach, w których umieszczony jest sprzęt elektroniczny. Urządzenia te wytwarzają dużą ilość jonów dodatnich, które przyciągają wirusy i grzyby. Nawilżacz z jonizatorem, poprzez produkcję jonów ujemnych jonizuje powietrze. Dzięki temu, ograniczają one wpływ szkodliwych czynników na nasze zdrowie. Zjonizowane powietrze, które wydostaje się z urządzenia, daje odczucie niezwykłej świeżości.
Dobre parametry to podstawa
Jakie parametry powinien mieć nawilżacz ewaporacyjny? Ranking zwraca uwagę na kilka podstawowych kryteriów. Zazwyczaj w urządzeniach bierze się pod uwagę ich moc. W przypadku nawilżaczy ewaporacyjnych, nie ma ona aż tak dużego znaczenia. Wynika to z faktu, że jest ona potrzebna jedynie do wytworzenia zimnej mgiełki nawilżającej powietrze. Urządzenia te posiadają moc np. 8 W (wat), 14 W, czy 35 W. Niezbyt wysoka moc urządzenia przekłada się na jego niskie zużycie energii elektrycznej.
Kolejnym parametrem jest wydajność urządzenia. Informuje ona użytkownika, jaką ilość mgiełki nawilżacz jest w stanie wytworzyć w określonym czasie. Niewątpliwie wydajność powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia, w którym sprzęt będzie pracował. Nawilżacze ewaporacyjne wyposażone są w zbiorniki na wodę. Mogą one mieć bardzo różną pojemność, np. 2 l, 3,5 l, 4 l, czy 6 l. Pojemnik o większej pojemności, nie będzie wymagał częstego napełniania. Dużym udogodnieniem jest specjalny wskaźnik braku wody. Sygnalizuje on konieczność jej uzupełninia.
W trosce o Twoje zdrowie
Nawilżacze ewaporacyjne wytwarzają mikroskopijnej wielkości cząsteczki wody, do których trudniej przyczepiają się bakterie. Specjalna nowoczesna technologia zastosowana w wielu modelach zapobiega powstawaniu jonów, ozonu i szkodliwych środków chemicznych. Ponadto urządzenia zapewniają nawilżenie powietrza na odpowiednim poziomie. Hamuje to rozwój zarówno bakterii, jak i pleśni. Niektóre modele nawilżaczy ewaporacyjnych zostały wyposażone w filtry, zapewniające wysoką jakość powietrza. Posiadają one np. 2, a i inne nawet 4 wymienne filtry, które mogą być pokryte powłoką antybakteryjną.
Dodatkowa kostka z jonami srebra, ogranicza rozwój bakterii. Rozwiązania te gwarantują, że woda w nawilżaczu pozostaje czysta. Profesjonalne urządzenia zostały wyposażone w lampę UVC, która zapobiega powstawaniu szkodliwych mikroorganizmów, takich jak np. bakterie, pleśnie, czy wirusy. Zatrzymywane są one w wodzie i urządzeniu, bez uwalniania ozonu.
Obsługa klienta
Informacje
Zakupy
Moje konto
Pomoc
Zadzwoń do nas
Tel. 756 756 756
Pon - Pt 08:00 - 20:00
Sob 10:00 - 18:00
Niedz 10:00 - 18:00
Fax 22 122 31 11
Інфолінія:
пн-пт: 8:00 - 20:00
Infoline:
Mon-Fri: 8:00 - 20:00
Znajdź swój sklep
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756