Poradniki Eksperta

Ranking lodówek [TOP10]

 2024-03-06 

Oferta producentów w zakresie sprzętu chłodniczego, jest bardzo szeroka. Wśród urządzeń znajdują się zarówno modele wolnostojące, jak i do zabudowy. Najchętniej wybierana i najpopularniejsza jest chłodziarkozamrażarka z oddzielnym, dolnym zamrażalnikiem. Na co warto zwrócić uwagę i w co wyposażane są obecnie produkowane sprzęty chłodnicze? Ranking lodówek, który przygotowaliśmy, z pewnością będzie pomocny w wyborze odpowiedniego sprzętu.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Szuflada z kontrolą wilgotności

5 szklanych półek

Komora świeżości

Brak możliwości sterowania smartfonem

Ranking lodówek otwiera model RB470N4EFC1 marki Hisense. To chłodziarkozamrażarka z oddzielnym, dolnym zamrażalnikiem. Lodówka Hisense nie tylko wyposażona jest w nowoczesne funkcje wspomagające prawidłowe i długie przechowywanie żywności, ale jest też efektownie wykonana. Konstrukcja urządzenia w całości barwiona jest na czarny, matowy kolor. Elegancji dodają jej dyskretnie ukryte uchwyty otwierające oraz duży wyświetlacz. Wnętrze chłodziarki pomieści 255 l produktów spożywczych, a zamrażarki 106 l. Model wyposażony został w szybkie chłodzenie i zamrażanie, a także specjalną komorę świeżości i szufladę z kontrolą wilgotności, które są odpowiednie do przechowywania warzyw i owoców. W szufladzie z kontrolą wilgotności można zaprogramować nie tylko temperaturę, ale również wilgotność. Jest to jedna z najlepszych lodówek.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Twin Cooling Plus równomiernie rozprowadza zimne powietrze

Funkcja AI Energy optymalizuje zużycie energii elektrycznej

Możliwość sterowania smartfonem

Brak specjalnej półki na butelki

Model RB38C607AB1 marki Samsung to cicha lodówka, której głośność pracy nie przekracza 35 dB. To bardzo ważne w wypadku tego sprzętu, który podczas prawidłowego funkcjonowania pracuje bez przerwy, a tym samym generuje rozmaite dźwięki. Ranking lodówek w większości zawiera urządzenia chłodnicze, odznaczające się niskim parametrem głośności. Dobra lodówka marki Samsung pomieści 273 l produktów spożywczych w chłodziarce i 114 l w zamrażalniku, który jest wygodnie umiejscowiony w dolnej części sprzętu. Urządzeniem można sterować z panelu umieszczonego w lodówce, a także przy pomocy smartfona i specjalnej aplikacji mobilnej SmartThings. Wbudowany w sprzęcie moduł Wi-Fi oraz funkcja AI Energy w aplikacji mobilnej, pozwalają na bieżący monitoring i kontrolę zużycia energii elektrycznej. Ważną kwestią w tym wypadku jest automatyzacja w zakresie optymalizacji zużycia energii elektrycznej, którą sprzęt dostosowuje do codziennych przyzwyczajeń domowników. Pozwala to na oszczędność i ograniczenie niekontrolowanego zużycia energii nawet o 15 proc.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Energooszczędna funkcja ECO

Technologia HarvestFresh

Technologia AeroFlow

Brak kompresora inwerterowego

Kolejnym sprzętem, który prezentuje ranking lodówek, jest model B3RCNA344HXBR marki Beko. Na szczególną uwagę w tych sprzęcie chłodniczym zasługuje technologia HarvestFresh opracowana przez producenta. Polega ona na emitowaniu światła LED o określonej długości fali, która ma bezpośrednie przełożenie na owoce i warzywa, a ściślej, na ich skład chemiczny. Technologia wykorzystuje 3 kolory światła, z których każdy pełni określoną rolę. Kolory zielony, niebieski i czerwony emitowane są z zachowaniem 24-godzinnego cyklu imitującego cykl dnia i nocy, czyli naturalny cykl słoneczny. Dzięki temu zabiegowi, owoce i warzywa przechowywane w specjalnym pojemniku dłużej pozostają świeże i chrupiące, a także nie tracą cennych witamin z grup A i C. Wśród innych ciekawych technologii zastosowanych w modelu marki Beko, warto też wspomnieć o systemie AeroFlow minimalizującym wahania temperatury w komorze chłodzenia i zmniejszającym różnice temperatur miedzy półkami.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Pełny No Frost w komorze chłodzenia i zamrażania

Półki z możliwością regulacji

Alarm optyczny i akustyczny

Brak komory zero

Najlepsza lodówka to taka, która spełni oczekiwania domowników w zakresie odpowiedniej przestrzeni do prawidłowego przechowywania żywności, a także będzie energooszczędna i intuicyjna w obsłudze. Wszystkie te atrybuty posiada model KGN39MLEB marki Bosch. Ranking lodówek prezentuje w tym miejscu urządzenie chłodnicze wyposażone w elektroniczny, intuicyjny panel sterowania wspomagany dużym, czytelnym wyświetlaczem umiejscowionym na froncie sprzętu. We wnętrzu komory chłodzenia znajdują się 3 szklane półki z możliwością regulacji, co wpływa na komfort przechowywania produktów i takie dostosowanie przestrzeni, aby zmieściły się w niej potrawy nawet w niestandardowych naczyniach oraz dodatkowy pojemnik do przechowywania owoców i warzyw. Powierzchnia przechowywania dostępna jest także na wewnętrznej stronie drzwi. Komora zamrażania oferuje 3 pojemne szuflady. Czy zatem jest to najlepsza lodówka w naszym rankingu? Lodówka No Frost Boscha oznacza brak konieczności manualnego rozmrażania całego sprzętu.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Wyłącznik funkcji superchłodzenia

4 szklane półki w chłodziarce

System MultiAirFlow

Brak kostkarki do lodu

Drugim w zestawieniu urządzeniem marki Bosch, jest model KGN392XCF. Urządzenie reprezentuje najpopularniejsze lodówki. Ranking zawiera chłodziarkozamrażarki z oddzielnym, dolnym zamrażalnikiem, które są najchętniej wybierane przez użytkowników, jeśli tylko dysponują taką przestrzenią w kuchni. Ranking lodówek w modelu Bosch zwraca uwagę na połączenie innowacyjnych funkcji, z elegancką konstrukcją. Czy jest to najlepsza lodówka w kolorze matowej czerni? Na pewno sprawdzi się w każdej kuchni, dzięki całkowitej wysokości wynoszącej 203 cm i szerokości nieprzekraczającej 60 cm, to doskonałe rozwiązane wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zabudowy sprzętu chłodniczego. Eleganckie wzornictwo doskonale wpisze się w wystrój kuchni urządzonej zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym, a także loftowym i vintage. Model marki Bosch oferuje użytkownikom specjalną komorę VitaFresh, w której panuje temperatura 0 stopni Celsjusza. To doskonałe środowisko do zachowania świeżości szczególnych produktów spożywczych. Komora ta została podzielona na strefę suchą oraz wilgotną. W strefie mokrej należy przechowywać mięso, ryby oraz nabiał, a w strefie wilgotnej warzywa i owoce.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Energooszczędna technologia EnergySaving

Bardzo duża pojemność całkowita 462 l

Elektroniczny wyświetlacz

Brak możliwości zmiany kierunku otwierania drzwi

Jeśli do naszej kuchni zmieści się duża lodówka, ranking lodówek poleca w tym miejscu model WB70E 973 X marki Whirlpool. Spośród wszystkich urządzeń chłodniczych w naszym zestawieniu, ten sprzęt odznacza się największą szerokością, wynoszącą 70 cm. Wysokość z kolei nie przekracza 200 cm, więc sprzęt z powodzeniem można uznać pod względem tego parametru, za standardowy. Powiększona szerokość oznacza bardzo dużą pojemność, która w tym wypadku wynosi aż 462 l, czego 309 l produktów spożywczych pomieści część chłodząca, a 153 l pojemny zamrażalnik. Taka lodówka z powodzeniem odpowie na potrzeby dużej rodziny, a także wszędzie tam, gdzie robione są duże zakupy, nawet z mniejszą częstotliwością. Wśród ważnych funkcji, w które wyposażony jest sprzęt marki Whirlpool, warto wymienić pełny No Frost, funkcję szybkiego chłodzenia i zamrażania oraz technologię EnergySaving.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Blokada panelu sterowania

System DuoCooling

Alarm awarii zasilania

Brak dystrybutora wody

Model CNBDC 5733 marki Liebherr wyróżnia się twistową kostkarką do lodu. Ranking lodówek prezentuje tylko jeden model wyposażony w tę praktyczną funkcjonalność. Kostkarka umieszczona jest wygodnie w zamrażalniku sprzętu. Oprócz tego, do dyspozycji użytkownika, w zamrażarce znajdują się 3 duże pojemniki do przechowywania produktów spożywczych. Pojemność zamrażarki wynosi 103 l. W komorze chłodzenia znajdują się 4 szklane półki z możliwością regulacji wysokości, półka do bezpiecznego przechowywania napojów i trunków, a także szuflada na warzywa i owoce z kontrolą wilgotności. Na drzwiach lodówki można też przechowywać drobne produkty spożywcze i słoiczki, czy mniejsze butelki w 4 dużych balkonikach. Pojemność części chłodzącej wynosi 268 l.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Funkcja VitControl Plus w pojemniku na owoce i warzywa

Półki z systemem FlexiShelf

System SlimSize

1 termostat dla obu komór

Wśród polecanych urządzeń chłodniczych, nie brakuje również niestandardowych gabarytów. Np. model FK2695.4FTHAA o szerokości 54 cm i wysokości 170 cm wraz z pojemnością całkowitą wynoszącą 231 l., może być dobrym rozwiązaniem zarówno dla dużej rodziny, jak i użytkownika, który nie dysponuje dużą przestrzenią do umiejscowienia sprzętu chłodniczego. Ranking lodówek prezentuje tylko jedno urządzenie o tak kompaktowych wymiarach. Mniejsze gabaryty nie ujmują sprzętowi marki Amica funkcjonalności. Wśród ciekawych udogodnień, warto wymienić funkcję SlimSize, która gwarantuje dopasowanie sprzętu do mniejszych przestrzeni. Wewnątrz komory chłodzenia do dyspozycji użytkownika, oprócz szklanych półek i półeczek na drzwiach, znajduje się również pojemnik na owoce i warzywa z funkcją VitControl Plus.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Cichy i wydajny kompresor inwerterowy

System Cooling 360 stopni

Pojemnik na kostki lodu

Brak funkcji szybkiego chłodzenia

Jedynym, jaki prezentuje ranking lodówek, sprzętem ze szklanym wykończeniem drzwi, jest model LNT7ME36K2 marki Electrolux. Czarne boki urządzenia wraz ze szklanymi drzwiami barwionymi na czarno, tworzą elegancki projekt, który z powodzeniem dopasuje się wzorniczo do nowoczesnej przestrzeni kuchennej. W komorze chłodzenia znajdują się 3 szklane półki i 2 pojemniki na warzywa. Komora zamrażania wyposażona jest w 3 duże pojemniki. Urządzeniem steruje się komfortowo przy pomocy dużego, dotykowego panelu sterowania. Model marki Electrolux wyposażony jest ponadto w cichy i wydajny kompresor inwerterowy, a czas utrzymania temperatury w razie awarii zasilania wynosi 10 godzin.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Szuflada Humidity Fresh+ z kontrolą wilgotności

Metal Cooling na tylnej ścianie lodówki

Funkcja Optimal Fresh+

Niski parametr zdolności zamrażania 8 kg/24 godz.

Ranking lodówek zamyka drugi w naszym zestawieniu sprzęt marki Samsung. Model BespokeRB38C7B6AB1 EF oferuje możliwość personalizacji frontów. To propozycja, którą oferuje tylko ten producent. Wśród nowoczesnych funkcji należy zwrócić uwagę na szufladę Humidity Fresh+, oferującą kontrolę wilgotności. Co więcej, komorę można wykorzystywać jako całość, ale także w razie potrzeb podzielić ją na 2 strefy przy pomocy separatora Optimal Fresh+. Podział pozwala na ustawienie różnych temperatur dla poszczególnych stref, co ma znaczenie, gdy przechowujemy w niej różne produkty spożywcze, jak np. warzywa oraz mięso.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756