Poradniki Eksperta

Lodówki side by side – ranking [TOP10]

 2024-04-05 

Producenci urządzeń chłodniczych oferują je w rozmaitych konstrukcjach i wielkościach, a co za tym idzie, również pojemnościach. Taka różnorodność jest odpowiedzią na rozmaite potrzeby użytkowników. Wieloosobowe rodziny, które dodatkowo dysponują odpowiednią przestrzenią w kuchni, wybierają bardzo pojemne lodówki. Są to zwykle lodówki side by side. Ranking 10 sprzętów, który przygotowaliśmy, zwraca uwagę na modele, które wyróżniają szczególne funkcje wpływające na prawidłowe przechowywanie żywności.

10.0  / 10
5799,99 zł
10.0  / 10
7599,99 zł
10.0  / 10
6379,00 zł
9.5  / 10
8999,99 zł
9.5  / 10
6999,99 zł
9.0  / 10
5499,99 zł
9.0  / 10
4999,99 zł
8.5  / 10
3122,51 zł
8.5  / 10
4999,99 zł
8.5  / 10
2899,99 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Automatyczne napełnianie wody do dystrybutora

Wewnętrzne, dodatkowe drzwi

Technologia TWIN Cooling Plus

Konieczność podłączenia do domowej instalacji wodnej

Zestawienie polecanych sprzętów otwiera model RH68B8820B1 marki Samsung. Urządzenie reprezentuje wyposażone w dodatkowe drzwi lodówki side by side. Ranking zawiera tylko jedno tego typu urządzenie. Specjalne wewnętrzne drzwi lodówki zapewniają stały dostęp do najczęściej używanych produktów, zatem są one dostępne bez konieczności otwierania całej chłodziarki. W lodówce marki Samsung zastosowano specjalną metalową ścianę, która nie tylko estetycznie wygląda, ale również zapewnia wysoką funkcjonalność. Dzięki niej, w chłodziarce jest utrzymana stała temperatura. Takie rozwiązanie sprzyja prawidłowemu przechowywaniu produktów spożywczych, a także świadczy o energooszczędności urządzenia. W komorze chłodzenia do dyspozycji użytkownika dostępne są aż 4 specjalne pojemniki, a kolejne 2 znajdują się w zamrażarce. W obu komorach producent zastosował głębokie szuflady. Komfortowym rozwiązaniem w urządzeniu marki Samsung jest też dystrybutor wody. Zbiornik wody napełniany jest automatycznie poprzez stałe podłączenie do domowej instalacji wodnej.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Elektroniczna regulacja temperatury

Balkoniki na drzwiach zamrażarki

Komora zero

Brak szuflady z kontrolą wilgotności

Kolejnym rekomendowanym sprzętem, jest model RQ760N4AIF  marki Hisense. To urządzenie chłodnicze reprezentujące bardzo pojemne lodówki side by side. Ranking poleca tu sprzęt o pojemności całkowitej wynoszącej 585 l. To urządzenie chłodnicze typu french door, oferujące przestronną część chłodzącą i podwójną zamrażarkę z oddzielnymi drzwiami, w dolnej części konstrukcji. Na szczególną uwagę zasługuje wyposażenie obu komór, gdzie użytkownik może przechowywać produkty spożywcze nie tylko na półkach czy w specjalnie wyznaczonych pojemnikach, ale również na balkonikach umieszczonych po wewnętrznej stronie drzwi. Co szczególnie istotne, balkoniki znajdują się nie tylko w komorze chłodzenia, ale również w zamrażarce. To komfortowe rozwiązanie pomaga głęboko mrozić produkty w mniejszych opakowaniach.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Moduł Wi-Fi i łączność z aplikacją Home Connect

Szybkie chłodzenie i zamrażanie

Cichy kompresor inwerterowy

Strefa VitalFresh XXL

Ciekawym rozwiązaniem w zakresie sterowania, są programowane przy pomocy smartfonu i specjalnej aplikacji lodówki side by side. Ranking wśród tego typu urządzeń poleca model KFN96AXE marki Bosch. Urządzenie chłodnicze marki Bosch wyposażone jest w moduł Wi-Fi, dzięki któremu sprzęt łączy się zdalnie z aplikacją mobilną Home Connect. Aplikacja ta nie tylko umożliwia programowanie lodówki w zakresie temperatury czy wilgotności, ale również bieżący monitoring zużywania energii elektrycznej. Model marki Bosch wyposażony jest także w nowoczesny, wydajny i energooszczędny kompresor inwerterowy. Ten innowacyjny podzespół ma również wpływ na cichą pracę lodówki, co jest szczególnie ważne, ponieważ jest to sprzęt, który do prawidłowego działania wymaga stałej pracy, przy czym generuje rozmaite dźwięki. Wśród praktycznych funkcji oferowanych przez to urządzenie, warto wymienić szybkie chłodzenie, szybkie zamrażanie, energooszczędne oświetlenie LED oraz komorę Zero.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Panel sterowania Electronic Dual Touch Control

Oświetlenie wnętrza Ambient LED

Podświetlany uchwyt

Brak funkcji szybkiego chłodzenia

W zestawieniu nie może zabraknąć marki Electrolux, oferującej w swoim asortymencie nowoczesne lodówki side by side. Ranking szczególnej uwadze poleca model ELT9VE52M0. To kolejna lodówka typu french door, oferująca dużą przestrzeń przechowywania w chłodziarce. Dzięki szerokim półkom w komorze chłodzenia, możemy przechowywać między innymi naczynia o niestandardowych wymiarach, takie jak brytfanny, czy długie tace. Sterowanie sprzętem marki Electrolux możliwe jest dzięki panelowi i wyświetlaczowi LED Electronic Dual Touch Control. Panel jest intuicyjny w obsłudze i umożliwia prostą i szybką regulację temperatury, a także innych ustawień. Warto dodać, że w urządzeniu zostało zastosowane oświetlenie Ambient LED. Zapewnia ono bardzo dobrą widoczność w obu komorach lodówki, a także subtelne podświetlenie wnętrza. Dodatkowo podświetlony uchwyt sprawia, że bardzo dobrze widoczna jest również zawartość zamrażarki.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Technologia IonFresh

Szuflada Full Fresh+

Filtr Anti-odour

Nie można zmienić kierunku otwierania drzwi

Czy do prawidłowego przechowywania owoców i warzyw dostępne są specjalne funkcje w segmencie lodówki side by side? Ranking urządzeń chłodniczych tego typu prezentuje kilka modeli, z których warto zwrócić uwagę na sprzęt marki Grundig. Model GQN21235GBN wyposażony jest w specjalną szufladę Full Fresh+, w której panuje nie tylko odpowiednia dla owoców i warzyw temperatura, ale również wilgotność. Tak przechowywane produkty zachowują naturalny kolor, zapach, a także chrupkość. Lodówka marki Grundig wyposażona jest w innowacyjną technologię IonFresh. W praktyce, wewnątrz komory chłodzenia uwalniane są jony, które neutralizują bakterie powodujące na przykład nieprzyjemny zapach. Technologia ta wspierana jest filtrem Anti-odour. To specjalny fotokatalityczny filtr węglowy, który zapewnia świeżość oraz higienę w komorze.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

System Metal-Tech Cooling

Samodomykające się drzwi

Sprężarka inwerterowa

Manualne uzupełnianie zbiornika na wodę

Ranking lodówek side by side zamyka model RS818N4TFF marki Hisense. To wyposażona w moduł Wi-Fi lodówka, którą można obsługiwać przy pomocy smartfonu lub tabletu i specjalnej aplikacji ConnectLife. Aplikacja umożliwia użytkownikowi programowanie i monitorowanie wielu funkcji, które nie są dostępne na panelu sterowania urządzenia chłodniczego. Jest to np. regulacja temperatury, kontrolowanie pracy urządzenia, monitoring zużywania energii elektrycznej, czy zarządzanie przechowywaną żywnością. Ciekawymi rozwiązaniami, o których należy wspomnieć są: inteligentny system rozprowadzania chłodnego powietrza Multi AirFlow, metalowa tylna ściana z systemem Metal-Tech Cooling oraz sprężarka inwerterowa.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Elektroniczny wyświetlacz

Alarm niedomkniętych drzwi

Oświetlenie LED

Brak możliwości sterowania smartfonem

Popularne urządzenia chłodnicze to zarówno pojemne, jak i ciche lodówki side by side. Ranking, biorąc pod uwagę parametr głośności, poleca model GN1416240ZXN marki Beko. Producent uzyskał cichą pracę sprzętu poprzez zastosowanie kompresora inwerterowego. Jego cechą charakterystyczną jest brak szczotek, które w tradycyjnym kompresorze wytwarzają energię elektryczną. Brak szczotek oznacza brak tarcia, co sprawia, że lodówka cicho pracuje. W wyposażeniu obu komór do dyspozycji użytkownika są 4 szklane półki z możliwością regulacji oraz 2 pojemniki. Produkty spożywcze można również przechowywać w specjalnych balkonikach, które są umiejscowione zarówno na drzwiach chłodziarki, jak i zamrażarki. Praktycznymi funkcjami w tym urządzeniu chłodniczym są energooszczędne oświetlenie LED, alarm niedomkniętych drzwi oraz elektroniczny wyświetlacz.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Jonizacja powietrza wewnątrz urządzenia

Alarm podwyższonej temperatury

Funkcja UV Higiene Technology

Ręczna kostkarka do lodu

Marka Amica oferuje nowoczesne i bogato wyposażone lodówki side by side. Ranking wśród szerokiego asortymentu tego producenta poleca model FY5079.3GDFBI. Jest to model typu drzwi side by side, który wyróżniają nie tylko nowoczesne technologie i praktyczne funkcje, ale przede wszystkim ciekawe wzornictwo. Czarna, lśniąca obudowa, subtelnie schowane uchwyty oraz elektroniczny wyświetlacz sprawiają, że lodówka będzie doskonałym, praktycznym dodatkiem do przestrzeni kuchennych urządzonych w stylu nowoczesnym, a także loftowym. W modelu marki Amica zastosowano szereg udogodnień wpływających na prawidłowe przechowywanie produktów spożywczych. Wśród nich warto wymienić alarm podwyższonej temperatury, niedomkniętych drzwi, specjalny pojemnik na warzywa i owoce oraz funkcję super zamrażania.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Obraz z wnętrza auta

Szeroki kąt widzenia

Detekcja ruchu

Wysoka cena urządzenia

Brak wyświetlacza

Model RS68A8540B1 to drugie urządzenie tego producenta, prezentujące lodówki side by side. Ranking tym razem zwraca uwagę na model wyposażony w dystrybutor wody i kostkarkę do lodu. Zestawienie zawiera kilka tego typu urządzeń, jednak sprzęt marki Samsung wyróżnia się pod tym względem automatyzacją uzupełniania zbiornika wody. To komfortowe rozwiązanie eliminujące manualne uzupełnianie zbiornika. Użytkownik zatem nie musi o tym pamiętać, a z dystrybutora mamy podaną zawsze świeżą wodę. Wśród ciekawym rozwiązań oferowanych w tym sprzęcie, warto wymienić system All Around Cooling, który zapewnia równomierne chłodzenie w każdej części chłodziarki. W praktyce zimne powietrze poprzez otwory wentylacyjne umieszczone na kilku poziomach tylnej ściany w komorze chłodzenia, wdmuchiwane jest do jej wnętrza. To zapewnia stabilizacje temperatury na jednakowym poziomie, a przez to zapewnia przechowywanym w niej produktom odpowiednie warunki.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Tryb Smart i Eco do monitoringu zużywania energii

Elektroniczny panel sterowania

Blokada rodzicielska

Brak komory świeżości

Model MPM-563-SBS-14/N reprezentuje proste w obsłudze i użytkowaniu lodówki side by side. Ranking poleca tu sprzęt oferujący bardzo dużą pojemność, bogate wyposażenie obu komór oraz elegancki design. W urządzeniu nie brakuje również nowoczesnych rozwiązań. Wśród nich należy wymienić cichy kompresor inwerterowy, elektroniczny panel sterowania, blokadę rodzicielską zabezpieczającą przed przypadkową zmianą ustawień, a także szufladę na owoce i warzywa. Wśród specjalnych funkcji, należy zwrócić uwagę na super chłodzenie, super mrożenie, a także tryby Smart oraz Eco. Wymienione tryby pozwalają na bieżący monitoring zużywania energii elektrycznej i dostosowanie tego parametru do oczekiwań użytkownika.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756