Poradniki Eksperta

Ranking lodówek No Frost [TOP10]

 2023-06-05 

System No Frost w urządzeniach chłodniczych do niedawna występował wyłącznie w dużych modelach przeznaczonych do gastronomii. Wraz z postępem technologicznym oraz wymaganiami użytkowników sprzętów domowych w zakresie ich funkcjonalności i komfortu obsługi, producenci zaczęli wprowadzać ten system również do domowych lodówek i zamrażarek. Jego największą zaletą jest brak osadzania się szronu i lodu wewnątrz komory chłodzenia lub zamrażania. Czy warto zainwestować w taki model urządzenia chłodniczego i jakiego typu sprzęty oferują producenci? Przygotowaliśmy ranking lodówek No Frost zawierający 10 urządzeń, które warto wziąć pod uwagę wybierając lodówkę z tym praktycznym systemem.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Co to jest system No Frost?

System No Frost, który do niedawna był innowacyjną funkcjonalnością występującą wyłącznie w najnowocześniejszych urządzeniach chłodniczych, powoli staje się standardem. Producenci wyposażają w niego nie tylko komory chłodzenia, ale również zamrażania. Lodówka, która oferuje taką funkcjonalność, oznaczona jest jako sprzęt z systemem pełnego No Frost. Ranking lodówek No Frost, który przygotowaliśmy zawiera również takie modele urządzeń chłodniczych.


Dzięki systemowi No Frost nie musimy rozmrażać lodówki. To dlatego, że wewnątrz komory zastosowane są specjalne wentylatory, które utrzymają temperaturę i willowość wewnątrz komory chłodzenia na odpowiednim poziomie. To sprawia, że skraplająca się para wytworzona przez przechowywane w lodówce produkty spożywcze, nie osadza się na ściankach sprzętu i nie tworzy szronu ani lodu. System No Frost gwarantuje jej odparowanie poza komorę urządzenia. Ta praktyczna funkcjonalność oznacza brak konieczności rozmrażania sprzętu chłodniczego.

Rodzaje lodówek z systemem do No Frost

Oferta producentów urządzeń chłodniczych wyposażonych w ten praktyczny system jest bardzo szeroka. Ranking lodówek No Frost zawiera zarówno modele o mniejszych gabarytach i pojemnościach, jak i duże sprzęty chłodnicze, nierzadko wyposażone nawet w 5 oddzielnych komór. Wśród rodzajów znajdziemy lodówki podblatowe, chłodziarko-zamrażarki z oddzielnym dolnym lub górnym zamrażalnikiem, urządzenia typu side-by-side, multidoor i french door, a także niewielkie modele podblatowe. Lodówki z systemem No Frost oferowane są przez producentów jako modele wolnostojące oraz do zabudowy. W większości system ten jest zastosowany w komorze chłodzenia, niemniej wielu producentów dostrzegając zainteresowanie tą praktyczną funkcjonalnością, coraz częstej wyposaża w niego również komorę zamrażania.

Wielkogabarytowe lodówki No Frost

Wśród wielkogabarytowych urządzeń chłodniczych z tym praktycznym systemem znajdują się modele typu side-by-side, multidoor oraz french door. Każdy z wymienionych typów oferuje użytkownikowi dużą przestrzeń przechowywania produktów spożywczych, a do tego cechuje się szczególnymi funkcjonalnościami w zakresie użytkowania. Wszystkie modele wielkogabarytowe oferują dużą pojemność, co sprawia, że są przeznaczone dla dużych gospodarstw domowych oraz takich, w których zakupy są robione w dużych ilościach raz na jakiś czas. Będą też dobrym rozwiązaniem w domach, gdzie posiłki przygotowywane są z dużą częstotliwością. Modele o dużych pojemnościach nierzadko oferują dodatkową funkcjonalność w postaci zmiany przeznaczenia jednej z komór, która w razie potrzeb może pełnić funkcję zarówno zamrażarki, jak i chłodziarki.

No Frost w lodówkach do zabudowy

W praktyczny system No Frost wyposażane są również lodówki do zabudowy. Dotyczy to zarówno chłodziarek, jak i chłodziarko-zamrażarek. Ranking lodówek No Frost zawiera takie modele i cieszą się one dużą popularnością wśród użytkowników. Zabudowa sprzętów chłodniczych daje możliwość spójnej aranżacji przestrzeni kuchennej. Wśród oferowanych przez producentów modeli do zabudowy znajdziemy zarówno lodówki o mniejszych pojemnościach, które można zabudować w ciągu dolnych szafek kuchennych pod blatem roboczym, jak i modele wielkogabarytowe. Często wybieranym przez użytkowników rozwiązaniem jest zabudowa dwóch oddzielnych urządzeń chłodniczych obok siebie, takich jak chłodziarka i zamrażarka. Taki sposób konfiguracji sprzętu sprawia, że do dyspozycji domowników jest duży tandem chłodniczy typu side-by-side.

Energooszczędne lodówki z systemem No Frost

Lodówki z systemem No Frost są przede wszystkim energooszczędne. Warto wiedzieć, że urządzenia chłodnicze są sprzętem kuchennym, który do prawidłowego spełniania swojej funkcji wymaga stałego podłączenia do energii elektrycznej. Zatem, aby lodówka działała sprawnie, musi pracować w trybie ciągłym. Taki rodzaj pracy sprawia, że mamy do czynienia ze stałym poborem energii elektrycznej. Energooszczędność w tego typu urządzeniach zapewnia między innymi inwerterowy kompresor. W odróżnieniu od tradycyjnego kompresora, w którym energia wytwarzana jest przez tarcie szczotek, w tym wypadku wytwarzają ją specjalne magnesy. Brak tarcia w silniku inwerterowym to nie tylko cicha praca sprzętu, ale przede wszystkim mniejsze zużycie jego podzespołów. To oznacza, że taki silnik jest w stanie dłużej i wydajniej pracować bez konieczności wymiany jakichkolwiek elementów wewnętrznych.

Dystrybutor w lodówkach z systemem No Frost

Ranking lodówek No Frost wśród prezentowanych modeli oferuje również takie, które wyposażone są w dodatkowe elementy, poprawiające komfort obsługi i użytkowania. Jednym z najpopularniejszych akcesoriów jest dystrybutor wody. W zależności od producenta i modelu, może on być automatycznie lub manualnie napełniany. Napełniane manualne oznacza nalewanie wody do wyznaczonego w lodówce zbiornika. Z kolei cechą charakterystyczną automatycznego dystrybutora w lodówce jest pobór wody ze stałej instalacji, która znajduje się w domu. Niezależnie od sposobu napełniania zbiornika na wodę należy dbać o okresową wymianę filtrów. Dystrybutor wody w lodówce sprawia, że użytkownicy mają stały dostęp do świeżej, filtrowanej i schłodzonej wody. To duża oszczędność w porównaniu z kupowaniem wody w plastikowych butelkach.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756