Poradniki Eksperta

Lodówki do 1000 zł – ranking [TOP10]

 2024-02-06 

Urządzenia chłodnicze to bardzo szeroka grupa asortymentowa. Wśród nich producenci oferują rozmaite modele różniące się gabarytami, pojemnością, umiejscowieniem zamrażalnika lub jego brakiem, a także nowoczesnymi funkcjami i technologiami wpływającymi na dłuższe przechowywanie żywności, energooszczędność, a także głośność pracy sprzętu chłodniczego. Na jakie lodówki do 1000 zł warto zwrócić uwagę? Przygotowaliśmy ranking 10 modeli, które w tym przedziale cenowym są interesującymi i praktycznymi propozycjami.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

9

MIEJSCE

8.5 / 10

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Pojemnik do bezpiecznego przechowywania jajek

Możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi

Szuflada do przechowywania produktów

Brak systemu NoFrost

Ranking lodówki do 1000 zł otwiera model 87-CZ-15 marki MPM. To pierwszy z aż trzech sprzętów chłodniczych tego producenta proponowanych w naszym zestawieniu, a zarazem jedyny z oddzielnym zamrażalnikiem, którego wysokość całkowita nie przekracza 85 cm. Co więcej, zarówno drzwiczki części chłodzącej, jak i zamrażalnika oferują zmianę kierunku otwierania, w zależności od potrzeb i umiejscowienia w przestrzeni kuchennej.

Urządzenie jest efektownie wykonane. Czarna obudowa sprawia, że lodówka będzie pasowała zarówno do kuchni urządzonych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Całkowita pojemność sprzętu wynosi 85 litrów, w tym 61 litrów część chłodząca oraz 14 litrów zamrażalnik.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Zamrażalnik wewnętrzny

Półeczki na drzwiach

Nóżki poziomujące

Brak wyświetlacza

Model 112-CJ-16/AA to kolejna propozycja marki MPM. Tym razem to jednodrzwiowa lodówka z wewnętrznym zamrażalnikiem. Całkowita pojemność sprzętu wynosi 81 litrów, w tym 11 litrów produktów spożywczych pomieści sam zamrażalnik. Lodówki do 1000 zł stanowią dość dużą grupę asortymentową wyposażoną w wygodne rozwiązania, wśród których warto wymienić np. szklane półki, z możliwością zmiany ich położenia, które są łatwe do utrzymania w czystości.

Model 112-CJ-16/AA marki MPM wyposażony jest dodatkowo w duży pojemnik na owoce i warzywa oraz dodatkowe półeczki na drzwiach do przechowywania mniejszych butelek czy słoiczków.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Pojemnik FreshCrisper na warzywa i owoce

Bezpieczne półki na drzwiach

Regulacja przednich nóżek

Brak zamrażalnika

Kolejnym urządzeniem chłodniczym w rankingu lodówki do 1000 zł jest model RR121D4AWF marki Hisense. To chłodziarka o pojemności 94 litrów. We wnętrzu znajdują się dwie szklane półki oraz duży pojemnik do przechowywania warzyw i owoców. Produkty mogą być też przechowywane na drzwiach w trzech praktycznych balkonikach. Model marki Hisense oferuje zmianę kierunku otwierania drzwi.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Cichy i wydajny kompresor inwerterowy

Półki z hartowanego szkła

Sterowanie mechaniczne

Brak funkcji szybkiego zamrażania

Nowoczesne lodówki do 1000 zł mogą być wyposażone w innowacyjne technologie. Takim urządzeniem jest np. model CCTOS 542BN marki Candy oferujący cichy i wydajny kompresor inwerterowy. Jego szczególną zaletą jest bardzo cicha praca. To niezwykle ważne w wypadku lodówki, która nieustannie pracuje i może wydawać z siebie rozmaite dźwięki. Głośność modeli marki Candy podczas pracy nie przekracza 40 dB.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Niskie zużycie energii elektrycznej 99 kWh na rok

Półka na drzwiach na wysokie butelki

Komora niskich temperatur

Brak funkcji szybkiego chłodzenia

Trzecie z urządzeń chłodniczych marki MPM to tak zwana lodówka kostka, której szerokość wysokość i głębokość wynoszą około 50 cm. Najwięcej urządzeń w tym segmencie asortymentowym do właśnie lodówki do 1000 zł. Model 46-CJ-02/H doskonale sprawdzi się nie tylko w niewielkiej kuchni, ale przede wszystkim w biurze, salonie kosmetycznym, akademiku czy na działce.

Lodówki kostki są częstym wyposażaniem pokoi hotelowych, apartamentów, a także aneksów kuchennych w pensjonatach i pokojach gościnnych. Urządzenie chłodnicze marki MPM oferuje 41 litrów pojemności i gwarantuje niskie zużycie energii elektrycznej.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Duża pojemność całkowita 136 litrów

Szklane półki z możliwością regulacji

 Półka w zamrażarce

Brak możliwości zabudowy pod blatem

Co, jeśli szukamy lodówki do 1000 zł, których wysokość przekracza 85 cm? W tym wypadku warto zwrócić uwagę na model BCD-138 marki Electro-Line. Wysokość tego urządzenia wynosi 138 cm, co oznacza, że to urządzenie chłodnicze charakteryzuje się również większą pojemnością. Model BCD-138 to tak zwana chłodziarko-zamrażarka z oddzielnym, górnym zamrażalnikiem. Pojemność całkowita urządzenia wynosi aż 136 litrów i jest to najbardziej pojemny sprzęt spośród wszystkich modeli prezentowanych w naszym zestawieniu.

Zamrażalnik wyposażony w dodatkową półkę pomieści 39 litrów produktów spożywczych, a część chłodząca 97 litrów. W komorze chłodzenia produkty mogą być przechowywane na trzech półkach, dużym pojemniku oraz trzech balkonikach usytuowanych na wewnętrznej stronie drzwi.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Automatyczne odszranianie

Bardzo cicha praca 36 dB

Pojemnik na warzywa

Manualne odszranianie zamrażalnika

Jeśli szukamy bardzo cichej lodówki do 1000 zł, warto zwrócić uwagę na model TSE1284N marki Beko. Na etykiecie energetycznej tego urządzenia chłodniczego znajduje się informacja, iż głośność lodówki podczas pracy nie powinna przekraczać 36 dB. To najcichsze urządzenie chłodnicze spośród wszystkich prezentowanych w naszym zestawieniu.

Lodówka Beko wyposażona jest w wewnętrzny zamrażalnik o praktycznej pojemności wynoszącej 13 litrów. Całkowita pojemność tego urządzenia chłodniczego wynosi 114 litrów.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Pojemnik do przechowywania świeżych produktów

Wnętrze łatwe do utrzymania w czystości

Balkoniki z ogranicznikami

Brak komory zero

Pojemne lodówki do 1000 zł oferuje również marka Smith&Brown. Jednym z nich jest model SFTTF-411-BF3 o pojemności wynoszącej 90 litrów. Produkty spożywcze można wygodnie przechowywać na trzech szklanych półkach oraz w dużym pojemniku. Również na drzwiach urządzenia umiejscowione są balkoniki, które pomieszczą drobne produkty spożywcze oraz małe słoiczki.

Model SFTTF-411-BF3 marki Smith&Brown wyposażony jest w praktyczną funkcjonalność zmiany kierunku otwierania drzwi. Sterowanie mechaniczne jest bardzo intuicyjne, a komfortu użytkowania dopełnia wewnętrzne oświetlenie wnętrza komory chłodzenia.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Długie utrzymanie temperatury w wypadku braku zasilania do 40 godzin

Wewnętrzna komora niskich temperatur

Intuicyjne sterowanie

Brak pojemnika na jajka

Kolejną w naszym zestawieniu lodówką typu kostka jest model LI-BC50 marki Lin. Tego rodzaju lodówki do 1000 zł charakteryzuje niskie zużycie energii elektrycznej oraz zajmowanie niewielkiej ilości przestrzeni. Urządzenie chłodnicze marki Lin oferuje pojemność wynoszącą 47 litrów.

Wewnątrz komory chłodzenia znajduje się komora niskim temperatur, która doskonale sprawdzi się do krótkotrwałego przechowywania np. lodów czy schłodzenia napojów w mniejszych butelkach.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Poziomowanie przy pomocy regulowanych nóżek

Energooszczędne oświetlenie LED

Ergonomiczne pokrętło sterowania

Brak komory niskich temperatur

Ranking lodówki do 1000 zł zamyka model RR121D4ABF marki Hisense. To odpowiednik wcześniej prezentowanego modelu, który różni się kolorem obudowy. Model RR121D4ABF posiada drzwi i boki barwione na elegancką czerń. Takie wybarwienie będzie odpowiednie np. do przestrzeni urządzonych w stylu nowoczesnym, a także loftowym. Wysokość lodówki Hisense nie przekraczająca 85 cm sprawia, że urządzenie z powodzeniem można umiejscowić w kuchni w ciągu dolnej zabudowy meblowej.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756