Poradniki Eksperta

Telefon do 3500 zł – ranking [TOP10]

 2023-05-25 

Telefon do 3500 złotych zdecydowanie spełni Twoje oczekiwania. Żeby jednak mieć tego pewność, powinieneś szukać modelu wyróżniającego się konkretnymi cechami. W tej cenie jest dostępnych wiele modeli. Polecamy nasze rekomendacje, ale także lekturę poniższych wskazówek.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Telefon do 3 500 zł – na jakie cechy zwrócić uwagę?

W dzisiejszych czasach smartfony są nieodłącznym elementem naszego życia, dlatego ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru, który spełni Twoje oczekiwania. Jeśli zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę kupując telefon do 3500 złotych, to naprawdę dobrze trafiłeś. Poza gotowymi rekomendacjami najlepszych modeli, przedstawimy także kluczowe aspekty, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu smartfona w tym przedziale cenowym. Zaczynajmy!


Przede wszystkim, bezwzględnie warto rozważyć potencjalną wydajność urządzenia. W tej kategorii cenowej powinieneś oczekiwać, że smartfony będą wyposażone w szybkie procesory i wystarczającą ilość pamięci RAM, aby zapewnić płynne działanie aplikacji, w tym również i gier mobilnych. Szukaj modeli z minimum sześcioma gigabajtami pamięci operacyjnej oraz chipami, które sprawdzą się nawet podczas wymagających zadań. Nie ma nic gorszego od zacinającego się telefonu, kiedy musisz szybko wykonać jakieś działanie. Powinieneś także sprawdzić wielkość i rozdzielczość ekranu. Dobry smartfon powinien posiadać wyświetlacz, który zapewnia ostre i szczegółowe obrazy. Najchętniej wybierane są teraz modele z wyświetlaczami o przekątnej powyżej 6 cali z technologią OLED lub AMOLED, która oferuje doskonały kontrast i żywsze kolory, niż tradycyjne ekrany montowane w budżetowych telefonach. Nie brakuje także telefonów ze składanym wyświetlaczem – to jednak propozycja, na którą trzeba przygotować większy budżet.


Na pewno nie bez znaczenia jest aparat fotograficzny. W tej klasie cenowej możesz oczekiwać od telefonu dobrych zdjęć zarówno w warunkach dobrego, jak i słabego oświetlenia. Upewnij się, że główny aparat ma odpowiednią ilość megapikseli, a także dodatkowe obiektywy, takie jak ultraszerokokątny czy makro, które pomogą Ci uzyskać różnorodne efekty fotograficzne. Smartfon do 3500 złotych powinien nie tylko wykonywać dobrej jakości zdjęcia, ale także nagrywać jakościowe filmy. Sprawdź także możliwości przedniego obiektywu, aby również „selfie” zadowalały efektami.

Smartfon do 3 500 złotych – co jeszcze powinieneś sprawdzić?

Pojemność wbudowanego akumulatora jest piekielnie ważnym aspektem, który powinien mieć duży wpływ na ostateczną decyzję zakupową. W miarę jak smartfony stawały się coraz bardziej zaawansowane, ich zapotrzebowanie energetyczne również rosło. Dlatego polecamy Ci wybrać model z baterią o pojemności co najmniej 4500 miliamperogodzin. Taki akumulator pozwoli Ci na komfortowe korzystanie z urządzenia przez cały dzień – bez konieczności ładowania. Warto także sprawdzić dostępność funkcji szybkiego doładowania. Mocne ładowarki mogą szybko uzupełnić rozładowany akumulator, co przydaje się podczas pracowitego dnia. Jeśli chodzi o system operacyjny, to smartfon do 3500 zł możesz kupić zarówno z iOS, jak i Androidem. Dostępnych jest także kilka innych opcji, ale te dwie są najpopularniejsze.


Jeśli zależy Ci na łatwym dostępie do najnowszych aktualizacji i szerokim wyborze aplikacji, warto zwrócić uwagę na telefony z systemem Android. W przypadku poszukiwania sprzętu z oprogramowaniem iOS, Twoim wyborem będzie iPhone, który również oferuje bieżące wsparcie i aktualizacje. 


Na pewno powinieneś sprawdzić także możliwość magazynowania plików. Zastanów się, ile miejsca potrzebujesz na swoje zdjęcia, filmy i aplikacje. W tej klasie cenowej możesz oczekiwać smartfonów z co najmniej 64 gigabajtami pamięci wewnętrznej. Pamiętaj jednak, że niektóre modele nie pozwalają na rozszerzenie pamięci za pomocą karty pamięci microSD, co może ograniczyć przestrzeń na Twoje dane. Nie warto więc na tym oszczędzać. Nie bez znaczenia jest także komunikacja i funkcje dodatkowe. Upewnij się, że telefon obsługuje wszystkie niezbędne standardy łączności, takie jak 4G, 5G, Wi-Fi, Bluetooth, czy NFC. Będą Ci one służyć do nawiązywania połączeń i przesyłania danych. Ponadto warto sprawdzić, czy smartfon posiada dodatkowe funkcje, które mogą Cię zainteresować, takie jak czytnik linii papilarnych, rozpoznawanie twarzy, wodoodporność czy obsługa ładowania bezprzewodowego. W takim budżecie możesz oczekiwać od telefonu funkcjonalności na wysokim poziomie.


Jeśli chodzi o design, to jest już kwestia indywidualna. Obecnie wszystkie telefony są bardzo efektownie zaprojektowane, a używane do produkcji materiały nie tylko prezentują się efektownie, ale także gwarantują wysoką trwałość urządzenia. 

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756