Poradniki Eksperta

Ranking suszarek do prania [TOP10]

 2024-03-19 

Automatyczne suszarki do prania, powoli stają się standardem w łazience. Jeśli tylko nie ogranicza nas przestrzeń, warto wybrać suszarkę o standardowych wymiarach, która będzie oferowała duży wsad. W wypadku ograniczenia przestrzeni, producenci oferują też sprzęty typu slim. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając to nowoczesne urządzenie pralnicze? Ranking suszarek do prania, który przygotowaliśmy, z pewnością będzie pomocny w wyborze odpowiedniego dla nas sprzętu.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Specjalny program do suszenia wełny i kaszmiru

Podwójny filtr z dodatkową siatką filtrującą

Opóźnienie startu pracy

Brak funkcji parowych

Ranking suszarek do prania otwiera model MEW9H178BP marki Electrolux. To suszarka do prania A+++. Ranking zawiera większość modeli pracujących w tej klasie efektywności energetycznej. Urządzenie marki Electrolux działa w oparciu o system pompy ciepła, który jest obecnie uznawany za najbardziej nowoczesny, a przy tym energooszczędny. Wśród ciekawych funkcji, warto wymienić możliwość suszenia bardzo delikatnych tkanin, takich jak kaszmir czy wełna, bez obaw o ich deformację. Ta suszarka do prania dostosowuje optymalną temperaturę, która jest skuteczna w suszeniu i jednocześnie bezpieczna dla włókien. Producent zastosował w tym modelu podwójny filtr z dodatkową siateczką filtrującą, który wyłapuje najdrobniejsze pyłki, a przy tym jest łatwy w utrzymaniu w czystości.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Zdalna obsługa przy pomocy aplikacji HomeWhiz

Wskaźnik czyszczenia skraplacza

Cichy silnik ProSmart

Załadunek 7 kg

Kolejnym polecanym urządzeniem, jest model B5T67249MPB BPRO500 marki Beko. To suszarka bębnowa. Ranking prezentuje model, którego głębokość wynosi 47 cm. Ranking suszarek do prania poleca również urządzenia kompaktowe. Sprzęt marki Beko będzie doskonałym dopełnieniem pralki automatycznej o tej samej głębokości. Urządzenie pomieści 7 kg wsadu na 1 cykl suszenia. Sterowanie tym modelem jest bardzo intuicyjne dzięki elektronicznemu panelowi sterowania z ergonomicznym pokrętłem, wspieranym dużym, czytelnym wyświetlaczem. Co więcej, suszarką marki Beko można również sterować przy pomocy smartfonu lub tabletu i specjalnej aplikacji Home Whiz. Taka możliwość jest szczególnie praktyczna, gdy połączymy ją dodatkowo z pralką Beko. Oba urządzenia pralnicze są zsynchronizowane i możemy dokładnie zaplanować zarówno czas prania, jak i suszenia, a do tego w sposób automatyczny oba sprzęty dobiorą programy odpowiednie dla pranych i suszonych tkanin.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Program do suszenia poduszek i kołder wypełnionych pierzem

System SensitiveDrying do suszenia delikatnych tkanin

Szybki program Super 40 min.

Brak silnika inwerterowego

Najlepsze suszarki do prania to takie, które oferują systemy i funkcje spełniające potrzeby użytkowników, a także odznaczają się intuicyjną obsługą. Ranking suszarek do prania poleca w tym miejscu model WTH85VMXPL Seria 4 marki Bosch. Panel sterowania wygodnie umieszczony w górnej części frontu suszarki, wyposażony jest w ergonomiczny programator z jasno oznaczonymi programami. Do tego wszystkie funkcje oraz bieżącą pracę suszarki można odczytać na dużym, elektronicznym wyświetlaczu. Na nim również suszarka wyświetla czas pozostały do zakończenia cyklu. Wśród praktycznych funkcji oferowanych przez to urządzenie, warto wymienić możliwość opóźnienia startu pracy, suszenie wełny i obuwia, a także specjalny program do suszenia puchowych poduszek i kołder wypełnionych naturalnym pierzem, bez obaw o uszkodzenie delikatnego wkładu poszew.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Skrócony czas suszenia z funkcją SmartDry

Duży załadunek 10 kg

Odświeżanie jonizacją

Brak możliwości zabudowy pod blatem

Dla dużych rodzin, ranking suszarek do ubrań poleca model DH5S102BW PL marki Hisense, oferujący aż 10-kilogramowy załadunek. To największa pod tym względem suszarka prezentowana w naszym zestawieniu. Ranking suszarek do prania w przeważającej części zawiera urządzenia, których załadunek mieści się w przedziale od 8 do 9 kg. Duży załadunek to z jednej strony możliwość suszenia większej ilości ubrań na 1 cykl, ale również suszenie nietypowych tkanin i rzeczy, takich jak ciężkie, wełniane koce, narzuty na łózka, duże zasłony oraz kołdry, czy poduszki. Urządzenie marki Hisense wyposażone jest w funkcję odświeżania jonizacją. Program trwa jedynie 10 minut, a po jego zakończeniu tkaniny są pozbawione nieprzyjemnych zapachów. Ciekawym rozwiązaniem jest też program AllergyCare, z którego będą szczególnie zadowoleni alergicy i rodzice niemowląt, czy małych dzieci. Suszenie bardzo gorącym powietrzem usuwa z tkanin nie tylko alergeny, ale również bakterie Coli i gronkowca złocistego.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Sygnał dźwiękowy zakończenia cyklu

Oświetlenie wnętrza bębna

Silnik Inverter Eco Motor

Montaż w słupku wyłącznie na pralce typu Slim

Model GT76724WBPB marki Grundig, to kolejna polecana w zestawieniu suszarka bębnowa. Ranking zwraca tu uwagę na kompaktowe urządzenie, które z powodzeniem zmieści się w małej łazience. Kompaktowe wymiary nie umniejszają funkcjonalności urządzenia. Sprzęt został wyposażony w cichy i wydajny silnik inwerterowy. Jego działanie opiera się na specjalnych magnesach wytwarzających energię, a nie jak w wypadku tradycyjnych silników, specjalnych szczotek, które podczas tarcia wytwarzają hałas, a do tego ulegają zużyciu. Brak szczotek oznacza brak tarcia, stąd cicha praca modelu marki Grundig nie przekracza głośności 64 dB. Ranking suszarek do prania zawiera kilka urządzeń wyposażonych w ten praktyczny podzespół. Oprócz tego, model marki Grundig charakteryzuje się pojemnością wynoszącą 7 kg, systemem suszenia pompą ciepła oraz możliwością sterowania przy pomocy smartfonu. Dodatkowe funkcje, to np. opóźnienie startu pracy, oświetlenie wnętrza bębna oraz sygnał dźwiękowy zakończenia cyklu.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Sterowanie przy pomocy aplikacji hOn

3 stopnie temperatury suszenia

Suszenie chłodnym powietrzem

Brak suszenia parą

Jeśli szukamy zarówno funkcjonalnej, jak i efektownie prezentującej się suszarki do prania, ranking poleca w tym miejscu model I-PRO 5 HD80-A3959R-S marki Haier. Urządzenie wykonane jest z dbałością o najdrobniejsze detale. Uwagę przyciąga duży, dotykowy panel sterowania z wyświetlaczem umiejscowionym w jego centralnej części. Poszczególne programy suszenia zostały oznaczone czytelną ikonografią i dodatkowymi hasłami. Wśród 12 automatycznych programów, użytkownik może wybrać m. in. programy do bawełny, tkanin syntetycznych, odzieży sportowej, dziecięcych ubranek, puchowej pościeli, ręczników, bielizny, a także koszul i wizytowych bluzek damskich. Ranking suszarek do prania prezentuje sprzęt, który można dodatkowo obsługiwać przy pomocy smartfonu i aplikacji mobilnej oferowanej przez producenta. Poprzez taki rodzaj sterowania, suszarka oferuje więcej możliwości, jak np. specjalne programy do suszenia delikatnych tkanin. Dodatkowo model marki Haier wyposażony jest w bezpieczne suszenie chłodnym powietrzem, które jest szczególnie polecane do suszenia wełny i kaszmiru.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Specjalny program suszenia tkanin syntetycznych

Praktyczny załadunek 8 kg

Funkcja Reverse Plus

Brak możliwości sterowania smartfonem

Kolejnym polecanym urządzeniem jest model EW8H358PSP marki Electrolux. Ranking suszarek do prania prezentuje sprzęt o 8-kilogramowym wsadzie, ze sprzyjającym środowisku naturalnemu systemem suszenia pompą ciepła. Taki system suszenia to przede wszystkim efektywniejsza praca w niższych temperaturach. Zamknięty obwód suszenia, w którym gorące powietrze jest schładzane, a następnie ponownie wykorzystywane, to również wyższa efektywność energetyczna, niż w modelach z tradycyjną grzałką. Wśród innych praktycznych funkcjonalności, warto wymienić system Reverse Plus, który zapewnia ruch bębna w obu kierunkach. To z kolei sprawia, że tkaniny są równomiernie rozłożone we wnętrzu sprzętu i nie plączą się. Po wysuszeniu posiadają mniej zagnieceń i łatwiej je wyprasować. Komfort użytkowania suszarki marki Electrolux zapewnia oświetlenie wnętrza, które znacznie ułatwia załadunek i rozładunek tkanin.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Drzwi bębna wykonane w technologii ThermoGlass

Wskaźnik opróżnienia zbiornika na wodę

Potrójny system filtracji AmiFilter 3.0

Brak możliwości demontażu górnego blatu

Ranking suszarek do prania prezentuje urządzenia nie tylko innowacyjne, ale także efektownie wykonane. Do nich zalicza się model AD3S72LTG Slim marki Amica. To w całości barwiony na czarno sprzęt, którego elegancję dopełniają chromowane detale. Kompaktowa suszarka Amica, której głębokość nie przekracza 46 cm, pomieści 7 kg tkanin, a dodatkowo oferuje system suszenia pompą ciepła i potrójny system filtracji. AmiFilter 3.0 został tak opracowany, że wyłapuje z suszonych tkanin nie tylko kłaczki i kurz, ale również sierść zwierząt i drobinki dostające się do ubrań z powietrza. To doskonałe rozwiązanie dla alergików. Co więcej, urządzenie jest również wyposażone w specjalny wskaźnik zabrudzenia filtra, który informuje użytkownika o konieczności jego wyczyszczenia. Komunikat widoczny jest na wyświetlaczu. Inną ważną dla użytkownika informacją, która widoczna jest na wyświetlaczu w postaci specjalnej ikonki, jest wskaźnik zapełnienia pojemnika na wodę, do którego skraplana jest para wodna podczas suszenia. Regularne czyszczenie filtra i opróżnianie zbiornika, wpływają na prawidłową i wydajną pracę urządzenia.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Program MixDry do jednoczesnego suszenia różnych rodzajów tkanin

Szczoteczka do czyszczenia kondensatora w zestawie

Technologia PresiceDry

Brak blokady panelu sterowania

Model TR838A4CP 8000 marki AEG to urządzenie wyposażone w pompę ciepła. Ranking suszarek do prania w większości prezentuje sprzęty z tym energooszczędnym rozwiązaniem. Dodatkowo marka AEG oferuje wspomaganie obsługi i użytkowania tego sprzętu poprzez smartfon i aplikację mobilną My AEG Care, dzięki której użytkownik może spersonalizować ustawienia i dostosować parametry suszenia do aktualnych potrzeb, a także otrzymać praktyczne wskazówki dotyczące codziennej obsługi urządzenia. Ciekawym rozwiązaniem w modelu marki AEG, jest specjalny program MixDry. Możemy w nim suszyć tkaniny bez uprzedniej segregacji. Oznacza to, że suszenie będzie skuteczne i wydajne nawet wtedy, gdy np. połączymy tkaniny bawełniane z syntetycznymi. Inną komfortową technologią jest PreciseDry. Jej zadaniem jest oszczędność energii elektrycznej poprzez dostosowanie parametrów suszenia do poziomu wilgotności tkanin. Jest to określane dzięki specjalnym czujnikom wilgoci, znajdującym się we wnętrzu bębna suszarki.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Wydajna obsługa poprzez aplikację SmartThings

Program szybki 35 min.

Program higiena

Brak dezynfekcji parą wodną

Ranking suszarek do prania zamyka model DV90CGC2A0AB marki Samsung. To urządzenie charakteryzujące się dużym załadunkiem wynoszącym 9 kg. Standardowe wymiary sprzętu pozwalają na zestawienie go z dowolną pralką automatyczną o takich samych wymiarach. Warto jednak zaznaczyć, że zestawienie tego modelu suszarki z pralką marki Samsung, a dodatkowo synchronizacja obu urządzeń pralniczych z wykorzystaniem aplikacji mobilnej SmartThings sprawi, że oba urządzenia będą pracowały sprawniej, a całkowity czas prania i suszenia znacznie się skróci. Do tego zaoszczędzimy na rachunkach za wodę i energię elektryczną. Pralka i suszarka tak dobiorą swoją pracę, aby wykonać ją w najkrótszym czasie z wykorzystaniem wyłącznie niezbędnej ilości wody i energii elektrycznej. Suszarka marki Samsung oferuje możliwość regulacji czasu suszenia, specjalny program do suszenia tkanin typu outdoor oraz suszenie zimnym powietrzem.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756