- Strona główna ›
- Książki, muzyka, film ›
- Książki ›
- Poradniki ›
- Autyzm na co dzień
Autyzm na co dzień
Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym
Opis produktu
Praktyczne porady matki i specjalistki od zaburzeń ze spektrum autyzmu.
Opierając się na własnych przeżyciach, autorka pokazuje, jak można radzić sobie z autyzmem w życiu codziennym. Alyson Beytien, konsultantka do spraw autyzmu i matka trójki dzieci z ASD, przedstawia wypróbowane sposoby postępowania, które można wykorzystać w domu, szkole i społeczności. U jej trzech synów zdiagnozowano różne zaburzenia ze spektrum autyzmu – od zespołu Aspergera, przez autyzm wysokofunkcjonujący, po „klasyczny” autyzm – dlatego doskonale rozumie ona szczególne potrzeby takich dzieci. Odkryła przy tym, co im pomaga, a co przeszkadza.
W książce przedstawiono szeroką gamę problemów i wyzwań, z jakimi mogą się spotkać rodzice dzieci ze spektrum autyzmu, między innymi specyficzny gust żywieniowy, echolalię czy kłopotliwe zachowania w miejscach publicznych. Każdemu rozdziałowi poświęconemu wybranemu zagadnieniu towarzyszy lista konkretnych technik i strategii postępowania. Zawarte w książce pomysły oraz wskazówki będą źródłem inspiracji i cennej wiedzy dla rodziców i wszystkich mających styczność z osobami z ASD.
„Alyson Beytien potrafi przemienić coś rutynowego w niesamowite i przekazywać ważne treści o życiu w sposób, który rezonuje i sprawia, że pozostają one z nami na dłużej”. – Diane Twachtman-Cullen, Ph.D., redaktor naczelna „Autism Spectrum Quarterly”
„Alyson wykonała fantastyczną robotę, tworząc książkę, która jest przyjazna dla rodzin i specjalistów – wszystko w jednym!” – Sharon Rettinger, rodzic
„Autyzm na co dzień napisała matka i specjalistka do spraw autyzmu. Książka łączy w sobie mądrość z poczuciem humoru, a także to, o czym wiemy, z praktycznymi zastosowaniami i poradami. Styl autorki przypomina spotkanie przy filiżance kawy z rodzicem w grupie wsparcia”. – Marty Murphy, osoba z autyzmem
Alyson Beytien – pracuje jako konsultantka i trenerka w szkołach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, zajmując się nauczaniem osób z ASD. Przeprowadziła ponad 300 prezentacji dotyczących zagadnienia autyzmu dla różnych organizacji. Jest specjalistką behawioralną w szpitalnym centrum zajmującym się autyzmem Mercy Service Club Autism Centre w Dubuque w stanie Iowa. Autorka stałej rubryki w czasopiśmie „Autism Spectrum Quarterly”. U jej trzech synów zdiagnozowano zaburzenia ze spektrum autyzmu.
Dane techniczne
Autor: | Alyson Beytien |
---|---|
Język wydania: | Polski |
Oprawa: | Miękka |
Tematyka: | Poradniki |
Tytuł: | Autyzm na co dzień |
Dokumenty do pobrania
Producent
Nie znalazłeś produktu dla siebie?
Opinie
Dodaj pierwszą opinię dotyczącą tego produktu
Zakup dla pełnoletnich
Ten produkt jest tylko dla pełnoletnich.