- Strona główna ›
- Książki, muzyka, film ›
- Książki ›
- Książki dla dzieci ›
- Kapitan Nauka. Gryzmołki. Cyferki 3-6 lat Bożena Dybowska
Kapitan Nauka. Gryzmołki. Cyferki 3-6 lat Bożena Dybowska
| Autor: | Bożena Dybowska |
|---|---|
| Seria: | brak |
| Tematyka: | Bajka |
| Liczba stron: | 60 |
| Przedział wiekowy: | 3+ |
| Okładka: | Twarda |
Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym
Opis produktu
„Gryzmołki. Cyferki” (3–6 lat) to zestaw 60 kreatywnych zadań, które wprowadzą przedszkolaki w świat matematyki poprzez zabawę. Łamigłówki opracowane przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej pomogą wprowadzić dzieci w świat liczb w atrakcyjny sposób, tak by matematyka kojarzyła im się pozytywnie. Zadania rozwijają przy tym umiejętność liczenia, dodawania i odejmowania w zakresie 1–10 oraz myślenia logicznego i grafopercepcji.
Trening myślenia matematycznego
Gdzie na obrazku ukryła się cyfra cztery? Ile kotków zmieściło się w koszyku? Jaka liczba powstanie przez zapisanie obok siebie cyfr 1 i 0? Jak połączyć kropki, aby powstał robot? „Gryzmołki. Cyferki” (3–6 lat) to świetne przygotowanie przedszkolaków do nauki liczenia i wykonywania prostych działań arytmetycznych.
Zadania polegają m.in. na pisaniu cyfr po śladzie, liczeniu przedmiotów, dodawaniu i odejmowaniu w zakresie 1–10, porównywaniu obiektów, uzupełnianiu i kontynuowaniu sekwencji, wskazywaniu obiektu niepasującego do pozostałych, zabawie z odbiciami lustrzanymi czy rozpoznawaniu figur geometrycznych. Zagadki ćwiczą w ten sposób rozumienie poleceń, myślenie logiczne oraz grafopercepcję.
W zestawie znajduje się 60 zadań na kartach zmywalnych oraz flamaster suchościeralny, dzięki czemu ćwiczenia można rozwiązywać wielokrotnie. Wszystkie zadania zostały opracowane przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Bożenę Dybowską i Justynę Perkuszewską-Staniszewską, oraz zilustrowane przez Ewę Brzozowską.
Rozwój: nauka liczenia, dodawanie i odejmowanie, grafopercepcja, myślenie logiczne
W serii również:
- Gryzmołki Literki
- Gryzmołki Zwierzęta
- Gryzmołki Angielski
O autorkach
Bożena Dybowska – nauczycielka i pasjonatka edukacji wczesnoszkolnej, prowadzi zajęcia plastyczne i techniczne rozwijające twórcze zdolności dzieci.
Justyna Perkuszewska-Staniszewska – nauczycielka informatyki i edukacji wczesnoszkolnej. Pasjonuje się programowaniem.
Ewa Brzozowska – Surface Pattern Designer, graficzka komputerowa i ilustratorka. Z wykształcenia informatyczka, z pasji – artystka.
Dane techniczne
| Autor: | Bożena Dybowska |
|---|---|
| Seria: | brak |
| Tematyka: | Bajka |
| Przedział wiekowy: | 3+ |
| Język wydania: | Polski |
| Wydawnictwo: | Edgard |
| Liczba stron: | 60 |
| Okładka: | Twarda |
| Nazwa: | EDGARD Mariusz Jachimczuk |
| Ulica i numer budynku: | ul. Belgijska 11/6 |
| Kod pocztowy: | 02-511 |
| Miasto: | WARSZAWA |
| Adres elektroniczny: | wydawnictwo@edgard.pl |
Producent
Nie znalazłeś produktu dla siebie?
Opinie
Dodaj pierwszą opinię dotyczącą tego produktu
Zakup dla pełnoletnich
Ten produkt jest tylko dla pełnoletnich.
