- Strona główna ›
- Książki, muzyka, film ›
- Książki ›
- Literatura faktu, reportaż ›
- Historia, której nie było Agnieszka Jankowiak-Maik
Historia, której nie było Agnieszka Jankowiak-Maik
Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym
Opis produktu
Ta książka całkowicie odmieni twoje spojrzenie na dzieje Polski!
Historia, jaką znasz z podręczników, w dużej części składa się z uproszczeń, manipulacji, przemilczanych faktów, a czasem nawet zwykłych kłamstw. Prawda jest taka, że bitwy pod Psim Polem nie było, Kazimierz Wielki nie umarł bezpotomnie, do chrztu nie przekonała Mieszka jego żona Dobrawa, a w roku 1920 Polacy nie zwyciężyli dzięki „cudowi nad Wisłą”, tylko dzięki znakomitym działaniom naszego wywiadu. Zaskoczeni? A to dopiero początek.
Agnieszka Jankowiak-Maik (znana w internecie jako Babka od histy) w lekki sposób pisze o niezwykłych meandrach polskiej historii: ukazuje jej drugie dno, przypomina zapomniane postacie i odkrywa przemilczane wydarzenia. Do tego bezpardonowo obnaża najgłupsze elementy polityki historycznej, która – zniekształcając rzeczywistość – do dziś realizowana jest w szkołach.
Jeśli chcesz poznać prawdziwe dzieje naszego kraju i oczyścić umysł ze złogów propagandy, po prostu otwórz tę książkę i zacznij czytać.
O autorce
Agnieszka Jankowiak-Maik jest właścicielką popularnego fanpage’a „Babka od histy”, wiceprezeską Fundacji Muzeum Historii Kobiet, autorką wielu artykułów na portalach Ciekawostki Historyczne i Twoja Historia, a także nauczycielką, która od lat aktywnie działa na rzecz zmiany edukacji w Polsce. Za swoją działalność otrzymała Nagrodę im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, Medal Wolności Słowa Fundacji Grand Press oraz została Wielkopolskim Nauczycielem Roku 2021. W tym samym roku redakcja „Wysokich Obcasów” uznała ją za jedną z 50 Śmiałych – za sprzeciw wobec reformy edukacji.
Dane techniczne
| Nazwa: | Wydawnictwo Otwarte Sp. z o.o. |
|---|---|
| Ulica i numer budynku: | ul. Smolki 5/302 |
| Kod pocztowy: | 30-513 |
| Miasto: | Krakow |
| Adres elektroniczny: | otwarte@otwarte.eu |
| Autor: | Agnieszka Jankowiak-Maik |
| Język wydania: | Polski |
| Rok wydania: | 2022 |
| Tytuł: | Historia, której nie było Agnieszka Jankowiak-Maik |
| Oprawa: | Miękka |
Dokumenty do pobrania
Producent
Nie znalazłeś produktu dla siebie?
Opinie
Dodaj pierwszą opinię dotyczącą tego produktu
Zakup dla pełnoletnich
Ten produkt jest tylko dla pełnoletnich.