- Strona główna ›
- Książki, muzyka, film ›
- Książki ›
- Literatura piękna obca ›
- Gdy leżę, konając William Faulkner
Gdy leżę, konając William Faulkner
Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym
Opis produktu
PRZERAŻAJĄCA, PRZEWROTNA I KOMICZNA POWIEŚĆ DROGI
Addie umiera. Przez uchylone okno dociera do niej zapach świeżego drewna. To jej syn starannie hebluje deski na tnę. A każdą z desek pokazuje matce.
Niebawem cała rodzina wyruszy na cmentarz w odległym Jefferson. Leżącą w tnie Addie, jej męża i pięcioro dzieci czeka podróż przez wszystkie żywioły. A nad wozem ciągniętym przez zabiedzone muły kołuje coraz więcej sępów?
W napisanej w ciągu 48 nocy powieści William Faulkner w mistrzowski sposób kreśli portret rodziny, która rozkłada się i gnije od środka. Narracja rozpisana na głosy tworzy gorączkową, porażającą opowieść, po której nie można złapać tchu jeszcze przez długi czas po skończeniu lektury.
NIEWZNAWIANA W POLSCE OD 30 LAT, JEDNA Z NAJWAŻNIEJSZYCH POWIEŚCI XX WIEKU W NOWYM PRZEKŁADZIE JACKA DEHNELA.
Opinie o książce
Najwspanialsza powieść, jaką kiedykolwiek napisał Amerykanin.
Ernest Hemingway
Niesamowita książka.
Ezra Pd
Arcydzieło czarnego humoru.
Daily Express
Jeden z największych amerykańskich pisarzy.
The Times
Gdy leżę, konając to powieść wymagająca, ale dająca satysfakcję. Użycie języka przez Faulknera jest zarówno innowacyjne, jak i sugestywne, a on tworzy świat, który jest jednocześnie znajomy i dziwny. Powieść stanowi pełną mocy eksplorację kondycji ludzkiej.
The Washington Post
Dane techniczne
| Nazwa: | Społeczny Instytut Wydawniczy Znak Sp. z o.o. |
|---|---|
| Ulica i numer budynku: | ul. Kościuszki 37 |
| Kod pocztowy: | 30-105 |
| Miasto: | Krakow |
| Adres elektroniczny: | sekretariat@znak.com.pl |
| Autor: | William Faulkner |
| Język wydania: | Polski |
| Rodzaj okładki: | twarda |
Dokumenty do pobrania
Producent
Nie znalazłeś produktu dla siebie?
Opinie
Dodaj pierwszą opinię dotyczącą tego produktu
Zakup dla pełnoletnich
Ten produkt jest tylko dla pełnoletnich.