Poradniki Eksperta

Ranking zmywarek wolnostojących [TOP10]

 2023-11-13 

Zmywarki wolnostojące występują jako urządzenia pełnogabarytowe, czyli o szerokości około 60 cm oraz kompaktowe o pomniejszonej szerokości, wynoszącej około 45 cm. Takie zróżnicowanie pozwala na dobranie odpowiedniego dla nas sprzętu nie tylko pod względem rezultatów zmywania czy praktycznych funkcji, ale również możliwości przestrzennych. Oba rodzaje zmywarek mogą oferować rozmaite systemy wspomagające codzienną obsługę, możliwość sterowania przy pomocy smartfonu lub tabletu, a także wśród komponentów zawierać najnowocześniejsze elementy, mające wpływ na energooszczędność sprzętu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając zmywarkę do naczyń? Przygotowaliśmy ranking zmywarek, który z pewnością będzie pomocny w wyborze odpowiedniego dla nas sprzętu.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

System możliwości ustawienia drzwi pod dowolnym kątem

3-stopniowa regulacja górnego kosza

Automatyczny system dozowania

Brak programu połowy załadunku

Ranking zmywarek otwiera model BDFS26040XA BPRO500 marki Beko. To pierwsze z dwóch prezentowanych w naszym zestawieniu urządzeń tego producenta. Najlepsze zmywarki to takie, które spełniają oczekiwania użytkownika zarówno w zakresie oferowanych systemów i funkcji, jak i gabarytów, w połączeniu z wielkością załadunku komory zmywania. Takim urządzeniem może być kompaktowy model marki Beko, który pomimo szerokości wynoszącej niespełna 45 cm, pomieści 10 kompletów naczyń na jeden cykl zmywania. To praktyczna pojemność, która zaspokoi potrzeby kilkuosobowej rodziny w zakresie codziennego zmywania naczyń. Co więcej, pomimo pomniejszonej szerokości, sprzęt wyposażony jest w automatyczny system dozowania, trzecią szufladę na sztućce, a także 3-stopniową regulację wysokości górnego kosza. Jest to świetna zmywarka. Ranking nie mógł jej pominąć.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Automatyczne otwieranie drzwi po zakończeniu cyklu

Program szybkiego zmywania w 15 minut

System automatycznego płukania filtra

Brak automatycznego dozowania detergentu

Kolejnym urządzeniem w naszym rankingu jest model HS643D10X marki Hisense. W przeciwieństwie do poprzednio prezentowanego urządzenia, jest to pełnogabarytowa zmywarka. Nasz ranking zmywarek zawiera zarówno kompaktowe sprzęty, jak i te o pomniejszonej szerokości. Wybór gabarytów sprzętu w większości zależy od możliwości przestrzennych i montażowych w kuchni. Zmywarka Hisense wyposażona jest w praktyczną funkcję AutoDry, która sprawia, że naczynia po zmywaniu są dosuszone i nie wymagają dodatkowego wycierania. To za sprawą automatycznego otwierania drzwiczek po zakończonym cyklu. Dodatkowo urządzenie oferuje dużą pojemność zmywania wynoszącą 14 kompletów naczyń. Dopełnieniem dużej przestrzeni komory zmywania jest praktyczna, trzecia szuflada na sztućce.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Funkcja SpeedPerfect Plus do skrócenia czasu zmywania

Funkcja „Silence on demand” redukuje hałas na 30 minut

Niskie zużycie wody na 1 cykl zmywania

Wysokie zużycie energii elektrycznej

Ranking zmywarek prezentuje model SMS4HVW45E marki Bosch, który wyróżnia specjalny system oszczędzający wodę. Inteligentna funkcja ActiveWater Eco, wraz ze specjalnym sensorem AquaSensor, który automatycznie dobiera ilość wody oraz temperaturę do stopnia zabrudzenia naczyń i wielkości załadunku, pozwalają na oszczędne zmywanie, podczas którego zmywarka zużywa około 7,5 l wody w. To znaczna oszczędność, która nie tylko oszczędza cenny zasób naturalny, jakim jest woda, dbając o środowisko, ale również pieniądze użytkownika, które musiałyby zostać przeznaczone na opłacenie rachunku. Warto też wspomnieć o udogodnieniu o nazwie SpeedPerfect Plus, które pozwala na skrócenie czasu zmywania aż o 66 proc. z zachowaniem doskonałych efektów.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Higieniczne funkcje parowe

Cichy silnik inwerterowy

Filtr antybakteryjny

Brak możliwości sterowania smartfonem

Ranking zmywarek zawiera również urządzenia wyposażone w funkcje parowe. Ciekawą propozycją wśród zmywarek oferujących higieniczne zmywanie i suszenie parowe, jest model DFM46C8EOIBD marki Amica. W sprzęcie para generowana jest na końcu cyklu zmywania. Dzięki temu, naczynia są nie tylko suche i lśniące, ale również higienicznie czyste. Z funkcji SteamPower mogą być szczególnie zadowoleni alergicy oraz rodzice małych dzieci i niemowląt. Urządzenie marki Amica jest nie tylko bogato wyposażone w innowacyjne systemy i funkcje, ale również elegancko wykonane. Obudowa zmywarki barwiona jest na czarny, matowy kolor, co sprzyja umiejscowieniu sprzętu w kuchniach urządzonych zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Zaawansowana technologia Szósty Zmysł

Możliwość zmywania strefowego

Składane podpórki na talerze

Do większych kuchni

Dobra zmywarka to taka, która nie tylko zapewnia doskonałe rezultaty zmywania, ale dodatkowo jest przy tym cicha i energooszczędna. Tutaj polecamy model WFC3C33FX marki Whirlpool. Urządzenie działa energooszczędnie i skutecznie zmywa naczynia dzięki zaawansowanej technologii Szósty Zmysł. Technologia ta optymalizuje zużycie wody i energii elektrycznej dzięki specjalnym czujnikom, które oceniają stopień zabrudzenia naczyń oraz wielkość załadunku. Na tej podstawie automatycznie dobierany jest czas zmywania, moc, a także temperatura wody. To praktyczna technologia, która sprzyja energooszczędności. Ranking zmywarek zawiera również inne urządzenia, które wyróżniają się energooszczędnością, jednak technologia Szósty Zmysł, występuje wyłącznie w modelach marki Whirlpool.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Program dezynfekcji naczyń w 70 stopniach Celsjusza

Opóźnienie startu pracy

Czujnik wycieku wody

Brak automatycznego otwierania drzwi

Jeśli jednym z ważniejszych parametrów dla użytkownika jest dezynfekcja naczyń, warto zwrócić uwagę na model DW50R4050FS marki Samsung. Ranking zmywarek zawiera wyłącznie jedno urządzenie kompaktowe, które podczas ostatniego etapu płukania naczyń podgrzewa wodę do bardzo wysokiej temperatury wynoszącej aż 70 stopni Celsjusza. Potraktowane w ten sposób naczynia i sztućce, są zdezynfekowane i bezpiecznie do użytkowania przez niemowlęta oraz małe dzieci. Wśród komfortowych funkcji, w które wyposażony jest model marki Samsung, warto wymienić praktyczną, trzecią szufladę na sztućce, program codziennego zmywania trwający niespełna 60 minut, a także wskaźniki braku soli i nabłyszczacza, ułatwiające ich systematyczne uzupełnianie.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Duża pojemność wsadu na 1 cykl

Duży, czytelny wyświetlacz LCD

Elektroniczny panel sterowania

Brak innych wersji kolorystycznych

Drugim urządzeniem marki Beko w naszym rankingu, jest model BDFN36641XA BPRO700. To pełnogabarytowy sprzęt, który w jednym cyklu zmywania pomieści aż 16 kompletów naczyń. Ranking zmywarek zawiera tylko dwa urządzenia o tak wysokim parametrze załadunku. Praktyczna pojemność sprawdzi się nie tylko w domu czy mieszkaniu, ale również w małej gastronomi, biurze, a nawet żłobku. Zmywarkę obsługuje się intuicyjnie dzięki czytelnemu, elektronicznemu panelowi sterowania, wspieranemu przez wyświetlacz LCD – umiejscowione są one wygodnie na zewnątrz sprzętu. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość programowania urządzenia przy pomocy smartfonu lub tabletu i specjalnej aplikacji oferowanej przez producenta.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Satelitarne ramię natryskowe SatelliteClean

Funkcja ExtraHygiene do sterylizacji naczyń

2 rotacyjne ramiona Dual Spray

Głośna praca sprzętu

Producenci zmywarek do osiągania najlepszych rezultatów, wyposażają urządzenia nie tylko w nowoczesne systemy, ale również praktyczne podzespoły. Ranking zmywarek poleca w tym miejscu model ESG43310SX 700 marki Electrolux, który we wnętrzu komory zmywania oferuje satelitarne ramię natryskowe SatelliteClean. Ramię to obraca się podwójnie, zmieniając co jakiś czas kąt natrysku, dzięki czemu woda dociera do wszystkich zakątków komory zmywania. Dodatkowo, równomierne dotarcie wody do naczyń, zapewniane jest przez dwa rotacyjne ramiona Dual Spray Arm. Taki zestaw natryskowy zapewnia zawsze czyste i lśniące naczynia, nawet jeśli posiadają znaczne zabrudzenia, czy przypalenia. Zmywarka Electrolux oprócz wielu rozmaitych automatycznych programów zmywania, wyposażona jest dodatkowo w program do sterylizacji naczyń. Funkcja ExtraHygiene eliminuje zarazki i bakterie nie tylko z naczyń i sztućców, ale również z wnętrza komory zmywania.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Program do zmywania szkła w 40 stopniach Celsjusza

Bezszczotkowy silnik inwerterowy

Bardzo cicha praca – tylko 42 dB

Zmywanie wyłącznie pełnego załadunku

Model HS693C60XAD marki Hisense, to drugi w naszym zestawieniu sprzęt oferujący pojemność aż 16 kompletów naczyń. W połączeniu z nowoczesnymi funkcjami i intuicyjnym sterowaniem, sprzęt staje się odpowiedni również do zastosowań komercyjnych, to znaczy w małej gastronomii, restauracji, czy biurze. Ranking zmywarek pełnogabarytowych prezentuje kilka modeli wyposażonych w innowacyjne sterowanie przy użyciu smartfonu lub tabletu. Tę praktyczną funkcję zastosowano również w modelu marki Hisense. Dzięki specjalnej aplikacji oferowanej przez producenta, możemy wybrać program zmywania, a także zaprogramować czas uruchomienia cyklu zgodnie z naszymi potrzebami. Urządzenie Hisense jest również najcichszą zmywarką spośród wszystkich prezentowanych w rankingu. Poziom hałasu podczas pracy nie przekracza 42 dB. Tak cicha praca została osiągnięta poprzez zastosowanie nowoczesnego, bezszczotkowego silnika inwerterowego. Brak szczotek, oznacza brak tarcia, co ma wpływ na głośność sprzętu.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Możliwości podłączenia do ciepłej wody

Asystent dozowania detergentu

3-częściowy system filtrów

Brak wskaźnika nabłyszczasza

Ranking zmywarek zamyka model SIEMENS SN23EI26CE marki Siemens. To pełnogabarytowy, nowoczesny sprzęt w eleganckiej obudowie w kolorze czarnego inoxu. Z pewnością będzie on praktycznym dopełnieniem kuchni urządzonej w nowoczesnym stylu. Z uwagi na kolor obudowy, urządzenie będzie również pasowało wzorniczo do przestrzeni loftowych. Wśród ważnych funkcji praktycznych, w które ta zmywarka jest wyposażona, warto wymienić komfortowe sterowanie smartfonem, automatykę rozpoznawania detergentu wraz z asystentem dozowania, automatyczne otwieranie drzwi po zakończonym cyklu, a także program połowy załadunku i opóźnienie startu pracy. Ciekawą propozycją producenta jest specjalna funkcja o nazwie Favourite, która zapamiętuje najczęściej wykorzystywane przez użytkownika programy i funkcje. Z funkcji tej można również skorzystać przy użyciu aplikacji na smartfon lub tablet. Aplikacja daje również możliwość zdefiniowania własnych preferencji dotyczących zmywania naczyń. To nie tylko praktyczne, ale również komfortowe rozwiązanie.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756