Poradniki Eksperta

Lokówka, która nie niszczy włosów – jaką wybrać?


Piękne włosy, to atut każdej kobiety. Pielęgnujemy je, aby były zdrowe i zachwycały swą jedwabistością. Lubimy też eksperymentować. Raz chcemy uzyskać efekt idealnie prostych włosów, a innym razem burzę loków. Czasem fryzury dostosowujemy do naszego nastroju. Zawsze jednak na pierwszym miejscu, dbamy o ich kondycję. Jeśli więc marzą Ci się piękne fale lub burza loków, możesz je zrobić bez wychodzenia z domu. Wystarczy poświęcić chwilę i zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt, czyli lokówkę. To z pomocą tego urządzenia, możesz wyczarować niepowtarzalną fryzurę. Bezpieczeństwo Twoich włosów jest zawsze priorytetem, dlatego lokówka, która nie niszczy włosów, będzie najlepszym wyborem. Na co zwrócić uwagę wybierając to urządzenie? Które funkcje chronią przed zniszczeniem? Oto kilka porad, które mogą Ci się przydać.Lokówka, która nie niszczy włosów


Odpowiednie przygotowanie włosów


Zanim wybierzesz lokówkę i przystąpisz do zrobienia wymarzonych loków, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu włosów. Umyj je i wysusz. Nie jest wskazane robienie loków na mokrych włosach, gdyż możesz je zniszczyć. Nie dotyczy to loko-suszarek, które dostosowane są do mokrych włosów. Warto użyć specjalnych kosmetyków, które utrwalą loki, ale również będą chroniły Twoje włosy. Nakręcaj je cienkimi pasmami, by efekt był lepszy. Gdy skończysz swoje dzieło fryzjerskie, użyj lakieru do włosów, który utrwali fryzurę. To tylko połowa sukcesu. Kolejną bardzo ważną kwestią jest lokówka, która nie niszczy włosów. Warto wybrać urządzenie, które zostało wyposażone w określone parametry i dodatkowe funkcje, gwarantujące ochronę włosów i prawidłowo dbające o ich kondycję.


Powłoki chroniące włosy


Podstawowym i bardzo ważnym parametrem są powłoki. To one mają bezpośredni kontakt z włosami i odpowiednio rozprowadzają temperaturę. Większość modeli została wyposażona w bardzo bezpieczne powłoki ceramiczne. Ten rodzaj powłok, charakteryzuje się bardzo dobrym rozprowadzaniem ciepła na całej powierzchni grzewczej. Ponadto materiał ten jest bardzo delikatny dla włosów. Nie niszczy ich i nie przesusza. Innym rodzajem lokówek, które chronią Twoje włosy, są urządzenia z powłoką turmalinową. Podczas nagrzewania wytwarza ona jony ujemne, które zapobiegają elektryzowaniu się włosów i zamykają otwarte łuski włosa. Dzięki temu, uzyskasz trwały efekt pięknych loków. Podobnie jak w przypadku powłoki ceramicznej, ten rodzaj powłoki również doskonale rozprowadza ciepło, gwarantując ochronę Twoim włosom. Jeśli masz grube i gęste włosy, a marzą Ci się loki, to nie lada wyzwanie. Możesz wypróbować lokówkę z powłoką tytanową. Ten model poza idealnym rozprowadzeniem ciepła, utrzymuje je przez długi czas. Dzięki temu, lokówki te przeznaczone są do bardziej opornych na układanie włosów. Ponadto zarówno modele turmalinowe, jak i tytanowe, są odporne na uszkodzenia i zarysowania.


Lokówki w naszej ofercie:


Regulacja temperatury – istotna dla ochrony włosów


Kolejną cechą, na którą warto zwrócić uwagę wybierając lokówkę, jest regulacja temperatury. Jej wysokość warto dostosować do rodzaju włosów. Do cieńszych i delikatniejszych włosów, właściwa będzie niższa temperatura. Natomiast w przypadku grubszych włosów, wskazane jest użycie nieco wyższej temperatury, by efekt był zadowalający. W zależności od modelu lokówki, możesz ustawić temperaturę np. na poziomie 180 stopni Celsjusza, 200 stopni Celsjusza, czy 230 stopni Celsjusza lub w zakresie 120-210 stopni Celsjusza. Dzięki temu, dostosujesz wysokość temperatury do swoich potrzeb tak, by chronić włosy i nie obciążać ich. Nie bez znaczenia jest również moc lokówki. Im jest ona wyższa, tym Twoje urządzenie szybciej będzie gotowe do pracy. Przydatny w lokówkach jest również wyświetlacz. To dzięki niemu możesz monitorować wysokość temperatury tak, by była odpowiednia dla określonego rodzaju włosów


Jonizacja w trosce o Twoje włosy


Lokówka, która nie niszczy włosów to na pewno ta, która została wyposażona w funkcję jonizacji. Neutralizuje ona jony dodatnie, które otwierają łuski włosa. Dzięki tej funkcji, Twoje loki będą miękkie i idealnie błyszczące bez śladów uciążliwego elektryzowania się włosów. Funkcja ta niewątpliwie wpływa na zdrowy wygląd Twojej fryzury. Niektórzy producenci (np. Revamp) wyposażyli swoje modele lokówek w super gładkie oleje: keratynę, argan i kokos. Ułatwiają one stylizację fryzur i zapewniają skuteczną ochronę włosów przed uszkodzeniem.


Różne rodzaje lokówek


Do najbardziej popularnych lokówek należą lokówki tradycyjne, które często w zestawach posiadają dodatkowe końcówki. Charakteryzują się szczypcami, za pomocą których podtrzymywane są włosy podczas kręcenia. Innym rodzajem lokówek, są lokówki stożkowe. Zostały one wyposażone w wałek, który zwęża się ku dołowi. Dzięki temu, możesz uzyskać loki nieco grubsze u nasady i zwężające się ku dołowi. Na uwagę zasługują również lokówki spiralne. W tych modelach grzałka posiada wgłębienia, w których umieszczane są poszczególne pasma włosów. Są dosyć łatwe w użyciu. Niektóre modele wyposażone zostały w specjalną blokadę, która podtrzymuje włosy. Używając tego rodzaju lokówek, uzyskasz sprężyste i cienkie loki. Dla osób ceniących sobie wygodę, trafionym wyborem będzie lokówka automatyczna. Urządzenie to samo nawija włosy na wałek. Technologia zastosowana w tych nowoczesnych urządzeniach, pozwala uzyskać perfekcyjne fale i loki na całej głowie. Możesz wybrać również rodzaj skrętu, np. fale, duże lub małe loki. Niektóre z nich zostały wyposażone w dodatkową funkcję, informującą za pomocą sygnału dźwiękowego o zakończeniu nawijania włosów.


Lokosuszarka to urządzenie, które podczas suszenia włosów jednocześnie je modeluje. Loki są grubsze, a włosy nieco uniesione u nasady, co nadaje im wyjątkowej elegancji. Struktura włosa nie ulega tu uszkodzeniu, gdyż urządzenie daje zadowalający efekt nawet przy niższych temperaturach. Niezależnie od rodzaju lokówek, wiele z nich zostało wyposażonych w funkcje, mające na celu ochronę włosów przed zniszczeniem. Można więc bezpiecznie ich używać oraz cieszyć się piękną i elegancką fryzurą.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756