Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Oura Ring, czyli pierścień monitorujący sen

 2024-05-21 

Oura Ring jest pierścieniem, który monitoruje sen. Niewielki gadżet zawiera w sobie wiele ciekawych funkcji. Czym dokładnie charakteryzuje się urządzenie firmy Oura Health Oy?

Czym jest Oura Ring?

Oura Ring jest inteligentnym pierścieniem, który pozwala na monitorowanie snu. Niewielkie, umieszczane na palcu urządzenie sprawdza parametry życiowe dzięki wbudowanym czytnikom.


Pierścień został zaprojektowany przez fińską firmę Oura Health Oy, która zajmuje się badaniem technologii medycznych.


Zasada działania Oura Ring jest taka sama jak przy innych inteligentnych opaskach. Główna różnica polega na tym, że pierścień nie posiada wyświetlacza i należy sparować go, przy pomocy aplikacji ze smartfonem.  Niestety aplikacja dostępna jest w tym momencie jedynie w angielskiej wersji językowej.

Smartbandy w naszej ofercie:

Główne funkcje Oura Ring

Oura Ring posiada szerokie zastosowanie w zakresie monitorowania zdrowia. Zakres funkcji w najnowszych modelach został znacząco poszerzony i obecnie pierścień może wykonywać następujące pomiary:

  • Temperatura ciała
  • Pracę serca
  • Tętno
  • Długość i efektywność snu
  • Śledzenie cyklu miesiączkowego

Oura Ring obsługiwany jest bardzo intuicyjnie, a wszystkie uzyskane dane wyświetlane są we wspomnianej już aplikacji. Po rozpoczęciu pracy pierścień dzieli dane na trzy podstawowe kategorie. Pierwsza odpowiada za aktywność w danym dniu, druga za sen, a trzecia za „gotowość do dnia”. Ta ostatnia funkcja pozwala określić w jakim stopniu użytkownik jest przygotowany na radzenie sobie z nadchodzącymi problemami, na podstawie analizy poprzednich dni.

Funkcja badania snu

Najciekawszą funkcją w Oura Ring jest badanie snu użytkownika. Pierścień monitoruje, a następnie analizuje wszystkie uzyskane informacje. Dzięki temu jest w stanie ocenić przebieg snu i zasugerować zmiany. Przykładowo pierścień może wyznaczać odpowiednie godziny, w których nasz organizm powinien wypocząć.


Dane uzyskane w aplikacji obejmują swoim zakresem mi.in.: wskaźnik budzenia się, szybkość zasypiania, całkowity czas spędzony w łóżku, a nawet podział na fazy snu.

Oura Ring - cena pierścienia

Na stronie producenta Oura Ring został wyceniony na  250 euro, czyli niecałe 1100 zł. Pierścień można kupić w czterech wariantach kolorystycznych: czarnym, matowym, złotym oraz średnim.


Należy pamiętać, że korzystanie z pełnej wersji aplikacji jest możliwe wyłącznie po zasubskrybowaniu usługi producenta. Przez pierwsze pół roku aplikacja jest darmowa, później należy za nią płacić.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756