Poradniki Eksperta

Jaki rower dla 7 latka? Ranking [TOP10]

Nasze dziecko dorasta, idzie wiosna, więc potrzebujemy nowego roweru. Zastanawiamy się jaki rower dla 7-latka będzie najlepszy, a jaki dla 10-czy 12-latka. Dzieci lubią wzorować się na rodzicach czy starszym rodzeństwie, dlatego najlepiej, gdy rower przypominałby wyglądem ten dla dorosłych. Przez chłopców najchętniej wybierany jest rower górski z amortyzatorem i kołami na oponach z grubym bieżnikiem, zaś przez dziewczynki – rower miejski wyposażony w bagażnik. Najważniejsze jest jednak, aby rower był dobrze dobrany do wzrostu dziecka. Nie może być ani za mały, ani za duży. Dobrze dobrany rower to podstawa bezpieczeństwa. Dziecko musi swobodnie dotykać nóżkami podłoża. Który rower więc wybrać, na co zwrócić uwagę?

 

Rower młodzieżowy INDIANA Roxy Jr 24 cale dla dziewczynki


Indiana Roxy Jr 24 cale to propozycja roweru terenowego kierowanego do dziewczynek. Pomimo że to mały rower górski, posiada wyposażenie roweru dla dorosłych. Jest w nim amortyzowany widelec, a także hamulec tarczowy na przednim kole. Rower posiada dość lekką ramę, bo wykonaną z aluminium. Porusza się na stosunkowo dużych, 24-calowych kołach. Jak na rower młodzieżowy, jest tu dość spora liczba dostępnych biegów - 18. Dostawcą przerzutek jest Shimano, jest to grupa Tourney, którą obsługuje się obrotową, łatwą do opanowania przez dzieci manetką. Rower jest w ciekawej kolorystyce: rama w kolorze błękitnym, a napisy, linki oraz amortyzator w kolorze różowym.


Sprawdź również:

Jaki rowerek biegowy? Ranking [TOP10]

Jaki rower dla 3,4-latka wybrać? Ranking [TOP10]


INDIANA Roxy Jr 24  Dane techniczne:


Rozmiar ramy S

Aluminiowa rama

Rozmiar koła 24 cale

Przerzutka tył Shimano TourneyUdogodnienia:


Lekka rama

18 biegów

Amortyzator

Hamulec tarczowy z przoduRower dziecięcy INDIANA Rock Kid 20 cali dla chłopca


Jaki rower dla 7 latka? Indiana Rock Kid 20 będzie dobrą propozycją z uwagi na małe koła. To prosty rower na stalowej ramie, który nie posiada przerzutek, ale na to jeszcze przyjdzie pora. Pojazd ma natomiast przyciągający wzrok kolor limonkowy z dodatkami w kolorze niebieskim. Wyposażony jest w osłonę łańcucha, osłonę mostka, która chroni przed urazem podczas upadku oraz błotniki, które na pewno się przydadzą podczas jazdy w błotnistym terenie. Są dostępne też dwa rodzaje hamulców. Ręczny - działający na przednie koło oraz w piaście - działający na tylne. Szerokie opony o gładkim bieżniku pozwalają na sprawną jazdę, zarówno po utwardzonych drogach, jak i poza nimi.INDIANA Rock Kid Dane techniczne:


Rozmiar ramy 10 cali

Stalowa rama

Rozmiar koła 20 cali

Hamulec przedni V-brakeUdogodnienia:


Dwa rodzaje hamulców

Miękkie chwyty

Osłona łańcucha

BłotnikiRower młodzieżowy INDIANA X-Pulser 2.4 24 cale dla chłopca


Kolejna propozycja to rower na dość dużych, 24-calowych kołach Indiana X-Pulser 2.4 przeznaczony dla chłopców mających już pierwsze kroki z tego typu pojazdem za sobą. To rower typu górskiego, więc daje możliwość jazdy praktycznie w każdych warunkach. Sprawdzi się w terenie za sprawą wyposażenia w opony o agresywnym bieżniku, amortyzatora, a także przerzutek, które pomogą pokonać duże wzniesienia i grząskie piachy. Mamy do dyspozycji 18 biegów obsługiwanych przez przerzutki Shimano Tourney. Biegi wybierane są za pomocą dwudźwigniowych klamkomanetek. Hamulce to sprawdzone, mocne V-brake’i.INDIANA X-Pulser 2.4 Dane techniczne:


Rozmiar ramy S

Aluminiowa rama

Rozmiar koła 24 cale

Przerzutka tył Shimano TourneyUdogodnienia:


Lekka rama

21 biegów

Amortyzator

Hamulec V-brakeRower dziecięcy INDIANA Rock Boy 20 cali


Indiana Rock Boy 20 to kolejna propozycja dla chłopca w odpowiedzi na pytanie „jaki rower dla 7 latka?” To dobra oferta na początki przygody z jazdą na rowerze. Dość małe koła dają poczucie bezpieczeństwa, z uwagi na łatwą możliwość podparcia się nogami. Rower posiada też wiele osłon mających wpływ na bezpieczeństwo. Są to: osłona łańcucha, miękkie chwyty kierownicy czy osłony kierownicy chroniące przed siniakami podczas upadku. Nad kołami są też zamontowane błotniki osłaniające przed pochlapaniem podczas deszczu, jak i pozwalające dziecku na jazdę w błocie. Do dyspozycji są dwa rodzaje hamulców: typu torpedo w tylnej piaście, uruchamiany nogami i ręczny, działający na przednie koło.INDIANA Rock Boy Dane techniczne:


Rozmiar ramy 10 cali

Stalowa rama

Rozmiar koła 20 cali

Hamulec przedni V-brakeUdogodnienia:


Dwa rodzaje hamulców

Miękkie chwyty

Osłona łańcucha

BłotnikiRower młodzieżowy INDIANA Moena 24 cale dla dziewczynki


Kolejna propozycja kierowana jest do dziewczynek. Indiana Moena 24 powinna przyciągnąć do siebie ciekawą biało-różową kolorystyką. To rower typu miejskiego z aluminiową, lekką ramą. Posiada więc wyposażenie takie jak błotniki, bagażnik nad tylnym kołem, jak również oświetlenie. Jazdę ułatwia 7-biegowa przerzutka Shimano Tourney, w której biegi zmienia się za pomocą obrotowej manetki Revoshift. Hamulce to niezawodne V-break’i przy obu kołach.INDIANA Moena 24 Dane techniczne:


Rozmiar ramy S

Stalowa rama

Rozmiar koła 24 cale

Przerzutka tył Shimano TourneyUdogodnienia:


7 biegów

Hamulce V-brake

Bagażnik

OświetlenieRower młodzieżowy INDIANA Rock Jr 24 cale dla chłopca


Indiana Rock Jr 24 to przykład jednośladu, jaki chłopcy lubią najbardziej. Rower wzorowany na górskim, z grubymi oponami, pozwala wjechać w trudny, piaszczysty teren, wyszaleć się po lesie czy łące. Wyposażony jest w amortyzator, który nadaje rowerowi charakteru i jest odpowiedzialny za frajdę podczas jazdy po wybojach, a przede wszystkim poprawia przyczepność na drodze. Oczywiście są i przerzutki – zarówno z przodu, jak i z tylu. To popularne Shimano Tourney, w których 21 biegów zmieniamy za pomocą dwudźwigniowych manetek. Na wyposażeniu są również mocne hamulce: z przodu tarczowe, zaś z tyłu - typu V-brake.INDIANA Rock Jr 24 Dane techniczne:


Rozmiar ramy S

Aluminiowa rama

Rozmiar koła 24 cale

Przerzutka tył Shimano TourneyUdogodnienia:


Lekka rama

21 biegów

Amortyzator

Hamulec tarczowy z przoduRower górski MTB INDIANA Fat Bike M18 24 cale męski


Indiana Fat Bike M18 24 to sprzęt wzorowany oczywiście na rowerach dla dorosłych. Fat Bike charakteryzuje się bardzo szerokimi oponami. To rower stworzony do jazdy po piachu, ale z tak szerokimi oponami wjedzie praktycznie w każdy teren. Pojazd jest bardzo ciekawie pomalowany. Aluminiowa rama jest w kolorze czarnym i są na niej czerwone napisy. W tym samym, czerwonym kolorze są również rzucające się w oczy, szerokie, 24-calowe obręcze kół. Aby ten wielki pojazd zatrzymać, zastosowano tu mocne hamulce tarczowe. Z kolei aby nim łatwo było ruszyć, wyposażony jest w 7-biegowe przerzutki Shimano Tourney, obsługiwane obrotowymi manetkami Revoshift.INDIANA Fat Bike M18 Dane techniczne:


Rozmiar ramy M/L

Aluminiowa rama

Rozmiar koła 24 cale

Przerzutka tył Shimano TourneyUdogodnienia:


Lekka rama

7 biegów

Szerokie opony

Hamulce tarczoweRower młodzieżowy INDIANA X-Rock 1.6 26 cali dla chłopca


Indiana X-Rock 1.6 to prawdziwy rower górski z pełnym zawieszeniem. Poza amortyzowanym przednim kołem jest jeszcze amortyzacja tylnego koła. Jego stalowa, mocna rama jest w kolorze czarnym, ale posiada też kilka elementów zielonych. Duże koła, wyposażone w mocno bieżnikowane opony, łatwo pokonują nierówności w terenie. Przyczynia się też do tego amortyzacja obu kół. W rowerze tym zamontowane są 21-biegowe przerzutki Shimano Tourney, w których biegi wybiera się obrotowymi manetkami Revoshift. Są też i mocne hamulce: tarczowy z przodu oraz typu V-brake z tyłu.INDIANA X-Rock 1.6 Dane techniczne:


Rozmiar ramy M

Stalowa rama

Rozmiar koła 26 cali

Przerzutka tył Shimano TourneyUdogodnienia:


Pełna amortyzacja

21 biegów

Hamulec tarczowy z przodu

BłotnikiRower dziecięcy INDIANA Rock Girl 20 cali dla dziewczynki


Dobrą propozycją dla dziewczynek w wieku 6-8 lat jest Indiana Rock Girl 20. To rower na mocnej, stalowej ramie o delikatnej dziewczęcej kolorystyce. Rowerek jest w kolorze białym (łącznie z oponami), ale posiada niebieskie akcenty takie jak obręcze kół, czy różowe - jak napisy i chwyty kierownicy. Porusza się na małych, 20-calowych kołach, które są osłonięte błotnikami. Kierownica z kolei posiada gąbkowe osłony chroniące przed kontuzjami podczas ewentualnego upadku. Rowerek wyposażony jest w dwa rodzaje hamulców: z przodu ręczny typu V-brake działający na obręcz, z tyłu natomiast jest hamulec w piaście, którym hamuje się nogami.INDIANA Rock Girl 20 Dane techniczne:


Rozmiar ramy 10 cali

Stalowa rama

Rozmiar koła 20 cali

Hamulec przedni V-brakeUdogodnienia:


Dwa rodzaje hamulców

Miękkie chwyty

Osłona łańcucha

BłotnikiRower młodzieżowy INDIANA Moena 24 cale


Wartym polecenia dziewczęcym modelem roweru jest Indiana Moena 24 cale. To rower miejski, zbudowany na stalowej ramie, w oryginalnym, lazurowym kolorze. Jest ciekawie wykończony za sprawą białych dodatków, takich jak siodło, chwyty kierownicy, również obręcze, a nawet boki opon. Rower porusza się na 24-calowych kołach z dość szerokimi oponami typu semiclick. Jeżdżą one dobrze po utwardzonych drogach, jak i radzą sobie sprawnie w lekkim terenie. Rower jest wprowadzany w ruch przy pomocy 7-biegowej przerzutki Shimano Tourney obsługiwanej obrotową manetką Revoshift. Hamulce to sprawdzone V-brake’i, które potrafią bezpiecznie zatrzymać rower na krótkim odcinku. Rower wyposażony jest w mocny bagażnik, błotniki chroniące przed ochlapaniem podczas deszczu oraz oświetlenie, które bezpiecznie doprowadzi nas do domu nocą.INDIANA Moena 24 cale Dane techniczne:


Rozmiar ramy S

Aluminiowa rama

Rozmiar koła 24 cali

Przerzutka tył Shimano TourneyUdogodnienia:


7 biegów

Błotniki

Oświetlenie

Bagażnik


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756