Poradniki Eksperta

Smartfony wykorzystujemy nie tylko do wykonywania połączeń i komunikacji tekstowej, ale również do przeglądania Internetu, robienia zdjęć, czy grania w mobilne gry. Z tego powodu, bateria urządzenia rozładowuje się znacznie szybciej. Pomocny bywa więc, powerbank do iPhone. Pomagamy wybrać właściwy. Zachęcamy do lektury poniższego poradnika.

Kiedy warto kupić powerbank do iPhone?


Powerbank do iPhone, nieraz może uratować skórę. Obecnie produkowane smartfony, są urządzeniami wielozadaniowymi, których używamy do komunikacji, ale również rozrywki, a nawet pracy. Pozwalają na to dostępne aplikacje webowe, takie jak pakiet Microsoft 365, Dokumenty Google, czy MS Teams. Podczas nauki zdalnej, wiele osób łączyło się z wykładowcami za pośrednictwem telefonu, nie używając w tym celu laptopa. To na pewno wygodne, choć trzeba pamiętać, że smartfon ma wtedy bardzo duże zapotrzebowanie energetyczne. Związane to jest z aktywowanym połączeniem internetowym i jednoczesną pracą kamery. Nie ma problemu, jeśli w tym czasie znajdujesz się w pobliżu gniazdka elektrycznego, gdyż możesz w każdej chwili naładować akumulator.


W gorszej sytuacji są osoby, będące w ciągłym biegu. W podróży ciężko o naładowanie telefonu, mimo, że gniazdka coraz częściej pojawiają się w pociągach i innych środkach komunikacji zbiorowej. Nie jest to jednak norma, więc warto liczyć przede wszystkim na siebie. Najlepszym rozwiązaniem, jest zainwestowanie we własny powerbank. Dzięki niemu, możliwe jest naładowanie baterii w każdych okolicznościach – bez względu na to, gdzie aktualnie przebywasz. 


Warto pamiętać, że powerbank może posłużyć także do ładowania innych urządzeń. Należą do nich przede wszystkim:


Jeśli więc wybieramy się w podróż i zabieramy ze sobą kilka urządzeń elektronicznych, tym bardziej rozsądne wydaje się rozważenie zakupu powerbanku do iPhone’a. Urządzenie może być przydatne również na co dzień, jako pomoc w awaryjnych sytuacjach. Szczególnie poleca się powerbanki do iPhone osobom zapracowanym lub mającym małe dzieci. W drugim przypadku warto podkreślić, że używanie przenośnej ładowarki nie niesie za sobą konieczności usuwnia zaślepek na gniazdka elektryczne. Telefon może też ładować się w dowolnym miejscu, a zatem łatwo umieścić go bezpiecznie poza zasięgiem dzieci.

Powerbanki w naszej ofercie:

Jaki powerbank do iPhone kupić?


Powerbanki to bardzo popularne urządzenia, które szybko stały się akcesorium numer jeden. Tylko w naszym sklepie internetowym, dostępnych jest kilkaset modeli różnych producentów. Oczywiście jak zawsze, to nie marka jest najważniejszym argumentem przy podejmowaniu decyzji, choć warto zwrócić uwagę na sprzęt, o potwierdzonej przez użytkowników jakości. Jeśli szukasz powerbanka do smartfona Apple (i nie tylko!), powinieneś określić jego pojemność. To jedna z ważniejszych informacji, gdyż za jej pośrednictwem, jesteś w stanie określić ile razy będziesz mógł naładować telefon, bez konieczności ładowania powerbanka. Oczywiście w tym celu konieczna jest też wiedza, na temat pojemności akumulatora smartfona. Każdy model iPhone, ma inną baterię. Można przyjąć, że najbardziej rozbudowane modele, mają akumulatory o pojemności od 3 000 do 4 000 miliamperogodzin. Informację taką możesz również sprawdzić, na karcie produktu konkretnego telefonu. Możesz również dopytać o to sprzedawcę. Pamiętaj też, że długo nieużywany powerbank, może wytracać zgromadzoną energię, więc potrzebne jest jego doładowanie co jakiś czas. Nie są to straty dużej wartości, ale mimo wszystko występują. Podsumowując, jeśli powerbank będzie miał pojemność 10 000 miliamperogodzin, a akumulator smartfona 4 000 – telefon będziesz mógł naładować 2,5 razy.


To jednak nie wszystko. Kwestia opisana powyżej, dotyczy wszystkich telefonów, ale jest jedna rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę, szczególnie w przypadku urządzeń Apple. Mowa o złączu, za pomocą którego podłączysz powerbank do smartfona. W przypadku Apple, końcówka jest dedykowana i nazywa się Lightning. Bez tego przewodu, niemożliwe jest skorzystanie z ładowarki, powerbanka, a także podłączenia telefonu do komputera. Oczywiście dostępne są przejściówki, które mogą uratować z opresji, ale lepiej dobrze sprawdzić dostępne złącza podczas wybierania powerbanka. Niektóre z nich sprzedawane są z kilkoma przewodami, aby użytkownik mógł samodzielnie wybrać właściwy.

Kupujemy powerbank do iPhone’a – co jeszcze jest ważne?


Temat pojemności i odpowiedniego złącza, mamy już omówiony. Teraz kilka słów o aspektach praktycznych, które są równie ważne i mają wpływ na komfort użytkowania. Pamiętaj, że im bardziej pojemny jest powerbank, tym większe będą jego rozmiary. Te z kolei, przekładają się często na wagę urządzenia, a ona może mieć znaczenie, jeśli dużo i często podróżujesz. Noszenie ciężkiego powerbanka, może nie należeć do najwygodniejszych aktywności. Miej to na uwadze i staraj się nie przesadzać z wielkością sprzętu, jeśli nie potrzebujesz akumulatora energii na kilka dni. Wystarczy Ci wtedy powerbank, pozwalający na dwukrotne naładowanie telefonu.


Ważną sprawą, jest także rodzaj oraz ilość portów. Obecnie sprzedawane powerbanki są najczęściej wyposażone w dwa gniazda, do których możesz podłączyć właściwy przewód USB. Możliwe jest wtedy, ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. To dobre rozwiązanie, jeśli nie podróżujesz samotnie. Możesz dzięki temu naładować także słuchawki. Warto także sprawdzić typ portów. Są one zazwyczaj oznakowane, odpowiednią wartością amperów. Im wyższa cyfra, tym szybsze oznacza ładowanie. Jeśli zależy Ci na czasie, podłącz smartfon do gniazda 2A lub 3A. Wtedy ładowanie nie powinno mocno odbiegać od klasycznego, tego z użyciem ładowarki sieciowej.


Ważną sprawą, jest także wskaźnik poziomu naładowania powerbanka. Bez niego ciężko oszacować, ile energii jeszcze zostało. Musiałbyś za każdym razem pamiętać ilość cykli, a szkoda zawracać sobie głowę takimi rzeczami. Tymczasem wystarczy kilka diod, abyś miał wgląd, do stanu naładowania powerbanka. Ich podświetlona ilość, informować będzie o poziomie akumulatora i przypomni o ewentualnej potrzebie naładowania sprzętu. Jedną z ostatnich rzeczy, na którą powinieneś zwrócić uwagę, jest oczywiście trwałość powerbanka i materiał, z jakiego go wykonano. Dobry sprzęt o przeznaczeniu outdoorowym, powinien być odporny na działanie cieczy. Dzięki temu, jeśli zostanie zabrany np. pod namiot, nie będzie mu straszna poranna rosa, czy nawet deszcz. Odporność na działanie kurzu, także jest zaletą. Wybór dobrze wykonanego urządzenia, może oszczędzić sporo pieniędzy, które musiałbyś wydać na zakup kolejnego, w przypadku awarii już posiadanego.


Jest jeszcze coś – funkcja ładowania indukcyjnego. Coraz więcej smartfonów, w tym telefony Apple, umożliwiają ładowanie bezprzewodowe. To wygodne rozwiązanie, które nie wymaga stosowania przewodów. Wystarczy położyć telefon we właściwym miejscu, aby rozpocząć ładowanie indukcyjne. Dostępne są już modele powerbanków, które przewidują taką możliwość. Jeśli zależy Ci na nowoczesnym akcesorium, wybierz jeden z nich.

Ciekawe rozwiązania dla iPhone’ów


Apple słynie z innowacyjnych rozwiązań, dlaczego więc miałbyś decydować się na klasyczny powerbank? Jedną z nowości, są etui MagSafe, które umożliwiają łatwy montaż dodatkowych akcesoriów. Są to między innymi kieszenie na karty lub ładowarki indukcyjne z magnesem. Montaż akcesoriów jest magnetyczny, więc bezinwazyjny, prosty i szybki. W ten sam sposób, możesz do telefonu zamontować zewnętrzny akumulator Apple. Bateria taka, jest dedykowana konkretnym modelom smartfonów. Zamontowany akumulator wygląda nowocześnie i bardzo dobrze współgra z telefonem.


Popularnym rozwiązaniem wśród użytkowników iPhone’ów, jest również stosowanie etui, które samo w sobie pełni rolę powerbanka. Oczywiście pojemność takiego gadżetu jest mniejsza, niż w przypadku klasycznego akumulatora, lecz wygoda rekompensuje ten fakt w 100 procentach. W obydwu przypadkach, masz możliwość rozszerzenia pojemności standardowej baterii, jednocześnie bez potrzeby noszenia dodatkowego, zewnętrznego akcesorium. Sprawdź inne rozwiązania, oferowane w naszym sklepie internetowym. Na pewno znajdziesz coś idealnego dla Ciebie.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756