Poradniki Eksperta

Jaka hulajnoga dla dorosłych? Polecane modele

Do niedawna hulajnoga była niszowym sprzętem dla pasjonatów. Dopiero pojawienie się hulajnóg elektrycznych to zmieniło. Mimo to w sklepach wciąż można kupić też zwyczajne hulajnogi. Różnica pomiędzy hulajnogą elektryczną a zwykłą jest podobna jak między rowerem a motorem. Zwykła hulajnoga rusza tylko wtedy, gdy napędzamy ją siłą naszych mięśni, podczas na elektrycznej wystarczy się utrzymać pionowo, by mknęła z prędkością nawet 25 km na godzinę. Jeśli więc chodzi o szybkość i wygodę, to zdecydowanie hulajnoga elektryczna lepiej sprawdzi się w jeździe do pracy. Tradycyjna jest dobra dla osób, które chcą połączyć jazdę do biura z treningiem, a więc raczej dla pasjonatów, którzy już mają kondycję. W ten sposób mogą wracając z pracy odbyć ciekawy trening na świeżym powietrzu. Jest to jednak raczej rozwiązanie dla osób, które pracują niedaleko od domu i mają do pokonania lokalne uliczki. Jaka hulajnoga dla dorosłych będzie najlepsza?Hulajnoga dla dorosłych elektryczna - czy będzie dobrym wyborem?


Większość osób z opisanych powyżej powodów zdecyduje się raczej na hulajnogę elektryczną dla dorosłych. Od razu trzeba zaznaczyć, że jest droższa, ale o wiele większe możliwości, jakie daje, zwykle rekompensują wysoką cenę. Szczególnie w przypadku osób, które wcześniej do pracy jeździły autobusem czy taksówką, cena hulajnogi może się zwrócić już w ciągu roku. Taki pojazd to w skrócie:


 • cena od ok. 400 do ok. 2000 złotych

 • zasięg od ok. 5 do 30 km

 • silnik elektryczny

 • bateria, którą trzeba ładować pomiędzy jazdami

 • dwa lub trzy kółka

 • waga od 5 do 15 kg

 • obciążenie do ok. 100-120 kg

 • różne kolory i kształty


Hulajnoga dla dorosłych - czym kierować się podczas zakupów?


W każdym sklepie można dziś znaleźć nie jeden, ale czasem kilkanaście modeli hulajnóg. Czym kierować się podczas zakupów i jaka hulajnoga dla dorosłych będzie najlepsza? Zacznijmy od kwestii zasięgu i prędkości. Mówiąc wprost, to od nich będzie zależało, czy uda się na czas dojechać do pracy.  Zasięg 10 km w praktyce będzie oznaczał, że będzie można dojechać tylko do biura, które znajduje się w odległości do 5 km od domu, o ile w biurze nie ma możliwości ładowania. Trzeba też wówczas zapomnieć o wycieczkach w drodze z pracy do domu. Osoby, które do pracy mają tylko kilka kilometrów, mogą decydować się na taki model, ale pozostali powinni pomyśleć o większym zasięgu. W modelach profesjonalnych dochodzi on dziś nawet do 45 km/h i stale rośnie, dlatego lepiej kupować nową hulajnogę zamiast używanej. Prędkość w miejskich warunkach jest drugorzędna, bo rzadko kto całą drogę będzie mknął z prędkością 25 km/h, ale hulajnoga nie powinna być zbyt powolna, by opłacało się nią dojeżdżać do pracy.

Ważny jest też czas ładowania hulajnogi. Waha się on standardowo od ok. 3 do nawet 9 godzin. Hulajnogi z długim czasem ładowania nie sprawdzą się u osób, które późno wracają do domu i wcześnie wstają, bo po prostu ich hulajnoga będzie zawsze nie do końca naładowana. O czym jeszcze trzeba pamiętać?


Ile waży hulajnoga dla dorosłych?


Mało osób podczas porównywania hulajnóg zwraca uwagę na parametr, jakim jest waga pojazdu. Może się wydawać, że zasięg, prędkość czy udźwig są o wiele ważniejsze. W rzeczywistości jednak w warunkach miejskich może się okazać, że to właśnie gabaryty urządzenia będą najważniejsze. Przeciętna hulajnoga może ważyć 12-15 i więcej kg. W warunkach miejskich, gdy czasem trzeba ją znieść po schodach czy wprowadzić na krawężnik, hulajnoga o takiej wadze szybko stanie się przekleństwem. Jeśli pojazd ma służyć do codziennej jazdy do pracy, warto szukać jak najbardziej kompaktowych modeli. Najlepiej, by dało się je również złożyć i to w łatwy sposób.


Dodatkowym parametrem jest obciążenie. Oto standardowe parametry:


 • 50-60 kg – hulajnoga dla dzieci

 • 100-120 kg – standardowa hulajnoga dla dorosłych

 • 150 kg – hulajnoga w wersji max


Dla większości osób ok. 100 kg wystarczy, choć i osoby o tej wadze mogą przecież jechać do pracy z ciężkim plecakiem. Ci, których wacha oscyluje w granicach 100 kg mogą szukać hulajnóg dla dorosłych 120 kg. Niektóre marki mają też w ofercie specjalnie wzmocnione hulajnogi dla dorosłych do 150 kg. Nigdy natomiast nie należy pożyczać hulajnogi od dziecka, bo maksymalne obciążenie może tam wynieść 50-60 kg.


Jaka hulajnoga dla dorosłych - którą wybrać?


Nadal nie wiesz, którą hulajnogę dla dorosłych wybrać? Warto dodać, że czynnikiem, na który trzeba zwracać uwagę, jest też wielkość kół. Standardowo to ok. 5-8 cali, ale wielkość dochodzi do 10 cali. Jakie to ma znaczenie? Im mniejsze kółka, tym trudniej opanować maszynę. Małe kółka mogą zakleszczyć się pomiędzy płytami chodnikowymi. Aby jazda była bardziej płynna, warto szukać większych opon w hulajnodze dla dorosłych. Pompowane koła to coś, w co wyposażone są niektóre modele One jeszcze bardziej zabezpieczają jeżdżącego przed wstrząsami, więc jazda jest płynniejsza. Minusem jest natomiast możliwość złapania gumy, choć w centrum miasta raczej nie będzie do tego okazji. Takie koła trzeba jednak również pompować, więc osoby, które nie mają w tym wprawy, mogą wybrać zwykłą wersję. Każda hulajnoga ma własny maksymalny kąt nachylenia, ale ten czynnik będzie miał znaczenie głównie dla osób, które mieszkają w górach i rzeczywiście pokonują w drodze do pracy duże wzniesienia.


A może hulajnoga wyczynowa?


Istnieją jeszcze hulajnogi wyczynowe dla dorosłych. Powstały dla tych, którzy bardziej niż po chodniku chcą jeździć po pofałdowanym terenie. Przydaje się też do ćwiczenia w skateparku dla osób, którym nieobca jest deskorolka elektryczna. Czy hulajnoga wyczynowa dla dorosłych nie nadaje się do tego, by pojechać do pracy? To zależy. Nie będzie optymalna do długich dystansów, ale dla kogoś, kto ma wprawę,a do pracy jeździ pokonując schody, błoto czy krawężniki, może być idealna. Warto pamiętać, że ktoś, kto ma skłonność do ryzykownej jazdy czy skoków z hulajnogą, szybko zniszczy zwyczajny sprzęt. Hulajnoga typu freestyle będzie dla niego odpowiedniejsza, bo zwykle ma solidną konstrukcję, której nic nie zniszczy. Ma też dość małe kółka, które pozwalają świetnie poczuć każdą nierówność podłoża. Kupując hulajnogi do akrobacji warto szczególną uwagę przywiązywać do jakości hamulców, bo to głównie od nich będzie zależało bezpieczeństwo.


Hulajnoga elektryczna dla dorosłych z siedziskiem


Dla większości osób, które chcą jeździć na hulajnodze do pracy, liczy się przede wszystkich komfort. Z myślą o nich powstały hulajnogi z siedziskiem. W pierwszej chwili ich widok może dziwić. To rodzaj hybrydy, która znajduje się na styku hulajnogi z rowerem czy nawet skuterem. Nie da się jednak ukryć, że możliwość siedzenia podczas jazdy to duża ulga. Takie hulajnogi mogą mieć z tyłu koszyk, który pozwala wygodnie pomieścić plecak czy zakupy.


Plusy hulajnogi z siedziskiem dla dorosłych


 • wygoda

 • większa stabilność

 • Możliwość przewożenia niewielkich ładunków

Minusy hulajnogi z siedzeniem dla dorosłych:


 • rozwija mniejszą prędkość

 • nie da się na niej wykonywać akrobacji

 • jest dość ciężka

Zanim zdecydujesz się jednak na taką hulajnogę, sprawdź, ile kosztuje prosty skuter. Może się okazać, że w podobnej cenie dostaniesz nieco szybszy i wygodniejszy pojazd. Jeśli jednak wybrany model hulajnogi z siedzeniem będzie tańszy od skutera, to z pewnością warto go kupić.


Hulajnoga trójkołowa dla dorosłych


Większość hulajnóg ma dwa koła. Istnieją jednak również hulajnogi trójkołowa. Dzielą się one na te z dwoma kołami z przodu i takie, które mają je zamocowane z tyłu. Oba warianty zapewniają większą stabilność podczas jazdy, co wiąże się z bezpieczeństwem. Są stworzone dla osób, które zaczynają dopiero swoją przygodę z hulajnogą i boją się urazów. Nie uda się na nich zrobić zaawansowanych akrobacji ani efektownie zjechać po schodach, ale bezpiecznie przetransportują właściciela na co dzień do biura. Szczególnie chętnie do takich zastosowań są wykorzystywane hulajnogi z dwoma kołami z przodu. W niektórych amerykańskich firmach technologicznych załoga porusza się takimi po korytarzach i między budynkami, by zaoszczędzić czas. To przyjazne, miejskie rozwiązanie, na którym też postawa ciała jest bardziej wyprostowana, co lepiej wygląda w okolicach biura. Na hulajnogach wyczynowych można się natomiast zmęczyć, co może wiązać się z koniecznością wzięcia prysznica po przyjechaniu do firmy.
Jaka hulajnoga dla dorosłych? Ranking produktów [TOP5]


Ciche, szybkie i ekologiczne – takie są hulajnogi elektryczne. Cieszą się one coraz większą popularnością nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale i osób dorosłych. Stanowią znakomitą alternatywę dla roweru lub komunikacji miejskiej, zwłaszcza w czasach, gdy chcemy ograniczyć kontakt z innymi osobami. Z przygotowanego przez nas rankingu dowiesz się jaka hulajnoga dla dorosłych jest odpowiednia. Siedem prezentowanych modeli jest przeznaczonych dla użytkowników o masie ciała do 100 oraz 120 kg, więc nawet dosyć rosła osoba może korzystać z takiego pojazdu. Z kolei dzięki regulacji wysokości kierownicy w niektórych modelach, możesz ją dopasować do swojego wzrostu.


Hulajnoga elektryczna FRUGAL Impulse


Jeśli poszukujesz swojej pierwszej hulajnogi elektrycznej, to Frugal Impulse będzie dobrym wyborem. Niewielka masa oraz całkiem duży zasięg sprawiają, że pojazd spełni oczekiwania większości użytkowników poruszających się na krótkich i średnich dystansach. Do tego dodajmy relatywnie przystępną cenę oraz oświetlenie, które zapewni Ci dobrą widoczność.


Hulajnoga elektryczna FRUGAL Impulse Czarny


FRUGAL Impulse Dane techniczne


Silnik o mocy 250 W

Prędkość maksymalna: 25 km/h

Zasięg: do 25 km

Koła w rozmiarze 8,5 cala

Obciążenie: do 100 kgUdogodnienia


Składana konstrukcja

Tryby: oszczędzania energii oraz sportowy

Kierunkowskazy

Funkcja tempomatu

Wyświetlacz LCDHulajnoga elektryczna FRUGAL Storm


Podczas korzystania z hulajnogi Frugal Storm na funkcjonalnym wyświetlaczu możesz stale śledzić prędkość oraz stan akumulatora. Pojazd błyskawicznie składa się i zajmuje niewiele miejsca. Pozwala to na łatwy transport także w komunikacji publicznej, np. gdy chcesz podjechać z przedmieścia metrem czy koleją miejską, a następnie kontynuować podróż na hulajnodze.


Hulajnoga elektryczna FRUGAL Storm Czarny


FRUGAL Storm Dane techniczne


Silnik o mocy 250 W

Prędkość maksymalna: 25 km/h

Zasięg: do 18 km

Koła w rozmiarze 8,5 cala

Obciążenie: do 100 kgUdogodnienia


Trwały, aluminiowy podest

Funkcja tempomatu

Oświetlenie LED z przodu i z tyłu

Wygodna kierownica

Tylny hamulec tarczowyHulajnoga elektryczna BLAUPUNKT ESC608


Marka Blaupunkt w swojej ofercie ma hulajnogę elektryczną ESC608, która sprawdzi się dobrze zarówno w jeździe rekreacyjnej, jak i codziennych dojazdach do pracy. Oświetlenie oraz dzwonek pozwalają na bezpieczną jazdę po mieście. Pojazd wyposażono także w funkcję tempomatu, dzięki któremu możesz ustalić odpowiadającą Ci prędkość i cieszyć się wygodną jazdą.


Hulajnoga elektryczna BLAUPUNKT ESC608 Czarny


BLAUPUNKT ESC608 Dane techniczne


Silnik o mocy 250 W

Prędkość maksymalna: 25 km/h

Zasięg: do 20 km

Koła w rozmiarze 8,5 cala

Obciążenie: do 120 kgUdogodnienia


Tylny hamulec tarczowy

Oświetlenie LED

Składana konstrukcja

Akumulator o pojemności 6 Ah

Wyświetlacz LCDHulajnoga elektryczna BLAUPUNKT ESC808


Jaka hulajnoga dla dorosłych jest wyposażona w silnik o dużej mocy? W Blaupunkt ESC808 wynosi ona 350 W. Dzięki temu pojazd szybko się rozpędza oraz dobrze radzi sobie z pokonywaniem nierówności, które napotkasz na drodze. Trzystopniowa regulacja prędkości pozwala na dopasowanie tempa jazdy dokładnie do swoich oczekiwań i warunków otoczenia.


Hulajnoga elektryczna BLAUPUNKT ESC808 Czarny


BLAUPUNKT ESC808 Dane techniczne


Silnik o mocy 350 W

Prędkość maksymalna: 25 km/h

Zasięg: do 20 km

Koła w rozmiarze 8,5 cala

Obciążenie: do 120 kgUdogodnienia


Łatwa wymiana akumulatora

Czas ładowania: 2 godziny

Przednie i tylne oświetlenie LED

Torba do przechowywania

Tylny hamulec tarczowyHulajnoga elektryczna INDIANA ES700


Akumulator w hulajnodze Indiana ES700 jest umieszczony w sztycy kierownicy. Można go łatwo wyjąć i wymienić, co pozwala na znaczne zwiększenie zasięgu pojazdu. Dzięki oświetleniu oraz skutecznym hamulcom możesz bezpiecznie poruszać się w ruchu miejskim i błyskawicznie reagować na nieprzewidziane zdarzenia. Hulajnoga sprawdzi się świetnie w codziennych dojazdach, także jako ekologiczna alternatywa dla skutera czy auta.


Hulajnoga elektryczna INDIANA ES700 Czarny


INDIANA ES700 Dane techniczne


Silnik o mocy 350 W

Prędkość maksymalna: 25 km/h

Zasięg: do 25 km

Koła w rozmiarze 8,5 cala

Obciążenie: do 100 kgUdogodnienia


Amortyzacja z przodu i z tyłu

Oświetlenie LED

Składana konstrukcja

Masa: 12,5 kg

Czas ładowania: 5 godzinHulajnoga elektryczna FRUGAL Stout


Kolejna propozycja marki Frugal to wyposażona w duże, pompowane koła hulajnoga elektryczna dla dorosłych. Ranking prezentuje ten model ze względu na skuteczną amortyzację wstrząsów wynikającą z jazdy po nierównościach. Dobrze radzi sobie też z pokonywaniem krawężników. Bezpieczeństwo na drodze zapewni Ci oświetlenie LED oraz kierunkowskazy, którymi możesz sygnalizować zamiar skrętu.


Hulajnoga elektryczna FRUGAL Stout Czarny


FRUGAL Stout Dane techniczne


Silnik o mocy 300 W

Prędkość maksymalna: 25 km/h

Zasięg: do 25 km

Koła w rozmiarze 10 cali

Obciążenie: do 100 kgUdogodnienia


Składana konstrukcja

Zabezpieczenie kodem PIN

Wyświetlacz LCD

Dzwonek i gumowane uchwyty

Podwójne hamulce tarczoweHulajnoga elektryczna BLAUPUNKT ESC910


Jeśli zastanawiasz się jaka hulajnoga dla dorosłych oferuje duży zasięg, powinieneś zwrócić uwagę na model Blaupunkt ESC910. Na jednym cyklu ładowania akumulatora możesz przejechać nawet 40 km. Co więcej, bateria jest montowana na sztycy kierownicy do dedykowanego złącza. Można ją łatwo wymienić i zajmuje to jedynie chwilę. Jeśli chcesz, możesz dokupić zapasowy akumulator i dwukrotnie zwiększyć zasięg hulajnogi.


Hulajnoga elektryczna BLAUPUNKT ESC910 Czarno-szary


BLAUPUNKT ESC910 Dane techniczne


Silnik o mocy 350 W

Prędkość maksymalna: 25 km/h

Zasięg: do 40 km

Koła w rozmiarze 10 cali

Obciążenie: do 120 kgUdogodnienia


Trzystopniowa regulacja prędkości

Oświetlenie LED z przodu i z tyłu

Czas ładowania: 5 godzin

Duży prześwit i łatwe pokonywanie krawężników

Tylny hamulec tarczowy


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert