Alkomat ALCOSENSE Elite 3

(6)
Kod: 356381
Dokładność wyniku [‰]: 0.01
Zakres pomiaru [‰]: 0 - 4
Możliwość kalibracji: Tak
Wymaga ustnika: Tak
Waga [g]: 112
Zobacz cały opis
Alkomat ALCOSENSE Elite 3
Alkomat ALCOSENSE Elite 3
249 00
41,50 zł x 6 rat 0%
U Ciebie
W sklepie jutro
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Dostawa 7 dni w tygodniu

Opis i dane

AlcoSense Elite 3 jest najlepszym ze wszystkich tej marki alkomatów wyposażonych w nowoczesne czujniki półprzewodnikowe. Urządzenie zapewnia niezrównaną w swoim przedziale cenowym łatwość obsługi i dokładność. Bardziej zaawansowane są tylko urządzenia z czujnikami elektrochemicznymi, w tym modele Excel, Pro i Ultra.


Szczegółowy i łatwy do zrozumienia wynik
AlcoSense ™ Elite 3 został zaprojektowany tak, by był jak najłatwiejszy w użyciu i mieścił się w dłoni. Aby aktywować alkomat, wystarczy go włączyć i odczekać aż urządzenie odliczy do zera podczas podgrzewania czujnika. Następnie na ekranie wyświetli się symbol gotowości do przeprowadzenia testu. By go wykonać wystarczy dmuchać w ustnik przez około 6 sekund, aż do usłyszenia sygnału dźwiękowego. Kilka sekund później na ekranie wyświetli się wynik z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku (0,01), dając pełną jasność co do zawartości alkoholu we krwi.

Elite 3 wykorzystuje system wyświetlania wyników oparty na kolorach świateł drogowych i ostrzega użytkownika, gdy jest na granicy wybranego limitu lub gdy go przekroczy. Przykłady ekranu poniżej.

ZIELONY
Odczyt poniżej 0.1‰ BAC spowoduje wyświetlenie komunikatu 0.00‰ BAC. Oznacza to, że stężenie alkoholu jest bardzo niskie lub zerowe.
 
ŻÓŁTY
Pomiar poniżej ustawionego limitu sprawia, że ekran zmienia kolor na żółty i pokazuje czytelny wynik.

CZERWONY
Gdy wynik testu jest zbliżony lub powyżej dopuszczalnego limitu pojawia się ostrzeżenie „Nie prowadź pojazdów!”

Możliwy do ustawienia dowolny limit dopuszczalnego stężenia alkoholu w różnych krajach.

Najnowsza technologia czujników półprzewodnikowych
Wykorzystując najnowszą technologię budowy czujników półprzewodnikowych, Elite 3 wyposażono w wysokiej jakości sensor o powierzchni 28 mm2.

Elite 3 jest o 30% bardziej dokładny niż Elite 2. Co ważniejsze jest mniej podatny na obniżenie dokładności czujnika pomiędzy kalibracjami, poprawiając w ten sposób długoterminową dokładność alkomatu.

6-cio sekundowe pobieranie próbki dla wiarygodnych wyników
AlcoSense Elite 3 ma wbudowane czujniki przepływu powietrza, które zapewniają dokładność alkomatu w zwyczajnym użytkowaniu, nie tylko w laboratorium. Najdokładniejszy pomiar trzeźwości uzyskuje się przez sprawdzenie stężenia alkoholu wydychanego w powietrzu z głębi płuc. Aby to osiągnąć należy przeprowadzić pomiar dopiero po wydmuchaniu 1,2 litra powietrza. Elite 3 nie mierzy objętości wydmuchiwanego powietrza (alkomaty Excel, Pro i Ultra mają taką funkcję), ale odmierza 6-sekundowy czas wydychania próbki. W przypadku przeciętnego człowieka wystarcza to, by pobrać próbkę z głębi płuc.

Pamięć wyników
Dla wygody użytkownika Elite 3 zapisuje dziewięć ostatnich wyników testu, do których można łatwo uzyskać dostęp. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk historii z przodu alkomatu. Wyniki można przewijać ponownie klikając ten sam przycisk.


Wymiary Elite 3 to zaledwie 110 mm (wysokość) na 51 mm (szerokość) na 20 mm (głębokość). Alkomat jest zasilany trzema bateriami AAA (zawartymi w zestawie), co oznacza, że można go używać w dowolnym miejscu i czasie.

Automatyczne czyszczenie czujnika
Utrzymywanie czujnika alkomatu wolnego od utleniania i zanieczyszczeń jest niezbędne dla jego długoterminowej dokładności i pewności działania. AlcoSense Elite 3 automatycznie wykonuje czyszczenie czujnika po każdym użyciu i okresowo przeprowadza proces głębokiego czyszczenia. Pomaga to utrzymać go w jak najlepszym stanie przez cały okres użytkowania.

Przypomnienie o kalibracji
Elite 3 jest wyposażony w przypomnienie o potrzebie kalibracji po 12 miesiącach lub 300 testach. Pomaga to w pamiętaniu o ponownej kalibracji alkomatu, która zapewnia niezmienną dokładność urządzenia.

Niezawodny
Dzięki najnowszej technologii i innowacjom takim jak algorytm czujnika i jego automatyczna konserwacja, AlcoSense ™ Elite 3 może być używany wielokrotnie bez wpływu na dokładność pomiarów.

Dokładny
Każdy alkomat AlcoSense jest testowany trzy razy pod kątem dokładności przed opuszczeniem fabryki. W rezultacie kontrola jakości jest prawdopodobnie najlepsza w branży, co oznacza, że mogą Państwo w 100% ufać naszym produktom. AlcoSense Elite 3 oferuje wiodącą w branży dokładność pomiaru. Po kalibracji wynosi ona - 0,00 ‰ BAC / + 0,20 ‰ BAC przy + 0,50 ‰ BAC.

Nie ma na co czekać!
Częścią odpowiedzialnego spożywania alkoholu jest zrozumienie jego wpływu na organizm i pewność, kiedy możemy bezpiecznie prowadzić pojazd. AlcoSense ™ pomaga tę pewność uzyskać i eliminuje ryzyko prowadzenia w stanie nieświadomej nietrzeźwości. Nie zostawiaj tego przypadkowi, zamów już dziś.

Dane techniczne

Dane podstawowe

Dokładność wyniku [‰] 0.01
Zakres pomiaru [‰] 0 - 4
Możliwość kalibracji Tak
Precyzja pomiaru Do setnych części promila
Czas przygotowania do pracy 40 sekund
Liczba ustników w komplecie 6
Wymaga ustnika Tak
Waga [g] 112
Zasilanie 3 baterie AAA 1.5 V

Opinie

5/5
6 opinii
6 użytkowników poleca ten produkt
Jakość wykonania
5 /5
Dokładność pomiaru
5 /5
Prosta obsługa
5 /5
Poręczność
5 /5

Masz ten produkt? Pomóż innym w wyborze, dodaj swoją opinię.

Sortuj wg:
Potwierdzony zakup (2)
5/5
Paulina 8 sierpnia 2022
Pomocne urządzanie
Bardzo polecam ten alkomat. Ma fajny design, jest poręczny i prosty w użyciu. Przydaje się!
Czy ta opinia była pomocna?
5/5
Paulina 5 maja 2021
Super
PRODUKT W DOBREJ CENIE, BARDZO DOBRZE SIĘ SPRAWDZIŁ NA PREZENT. POLECAM
Czy ta opinia była pomocna?
5/5
Zbyszek 31 grudnia 2020
Zdał egzamin - polecam
Kupiłem go dzisiaj i jak to facet zaraz wypróbowałem (miałem gotowy pretekst). Działa bezproblemowo, łatwa i czytelna instrukcja, prosta procedura startowa, duży czytelny wyświetlacz i ustawienia początkowe skalibrowane wg. polskich przepisów. Polecam zdecydowanie.
Czy ta opinia była pomocna?
5/5
Potwierdzony zakup

Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu.

Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.

Potwierdzony zakup
Aneta 8 grudnia 2020
Opinia
Poręczny, szybki i precyzyjny. Wysoka jakość za niską cenę. Jest bez porównania lepszy niż mój poprzedni o wiele droższy alkomat. Polecam
Czy ta opinia była pomocna?
5/5
Potwierdzony zakup

Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu.

Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.

Potwierdzony zakup
Aneta 8 grudnia 2020
Super
Poręczny, precyzyjny i szybki. Ten jest bez porównania lepszy niż mój poprzedni alkomat, który był o wiele droższy. Polecam
Czy ta opinia była pomocna?
5/5
Marcin 29 grudnia 2020
Opinia
Produkt w dobrej cenie, działa bez zastrzeżeń. Jest dokładny, wszystkie opisane funkcje działają. Polecam
Czy ta opinia była pomocna?

  Wypełniasz wniosek na stronie, a Twoja tożsamość zostanie zweryfikowana na podstawie danych o koncie, na które wpływa wynagrodzenie lub na podstawie wysłanego przez Ciebie przelewu na kwotę 1 zł. Na końcu podpisujesz umowę - to wszystko przez Internet.

       

  • Do 50 tys. złotych

  • Bez wychodzenia z domu

  • Minimum formalności

  • Szybka decyzja, nawet w 15 minut

  Rezerwujesz towar przez internet,

  wniosek kredytowy wypełniasz w sklepie stacjonarnym z pomocą doradcy

       

  • Do 31 tys. złotych

  • Pomoc doradcy w sklepie Media Expert

  • Decyzja nawet w 15 minut

  Inne produkty w kategorii:

  Alkomat ALCOSENSE Elite 3
  Alkomat ALCOSENSE Elite 3
  249 00
  41,50 zł x 6 rat 0%
  U Ciebie
  W sklepie jutro
  lub zamów telefonicznie 756 756 756
  Dostawa 7 dni w tygodniu

  Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756

  Łącznie 249,00 zł
  249 00