- Strona główna ›
- Książki, muzyka, film ›
- Książki ›
- Literatura piękna polska ›
- Te Kinga Kosińska
Te Kinga Kosińska
Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym
Opis produktu
Sześć kobiet. Tych, a nie innych. Trans, ale nie tylko. Opowiadają o swoich walkach, smutkach, problemach i małych radościach, a przede wszystkim o swojej kobiecości. A kobiecość mieni się tu wieloma barwami, odzywa wieloma głosami. Jak to w życiu.
Kinga Kosińska wyznacza kierunek literatury trans w Polsce. Jej powieść to pierwszy taki wielogłos kobiet. Są w różnym wieku, różne są ich sytuacja materialna czy zawód, ale łączy je przynależność do szeroko rozumianej rodziny kobiet trans, w której jest miejsce nawet dla byłej żony jednej z bohaterek. To po części hołd dla prekursorek: w opisanych historiach można rozpoznać elementy biografii Ewy Hołuszko, Ady Strzelec czy Rafalali. Najważniejsze jest jednak uświadomienie, że tranzycja to podróż na całe życie.
Krzysztof Tomasik
autor książek „Homobiografie” i „Gejerel. Mniejszości w PRL-u”
Brutalnie szczera i cudownie wrażliwa, polifoniczna, wielopokoleniowa opowieść o doświadczeniu życia trans. Kinga Kosińska pisze odważnie i wprost, nie popada w łatwy girl power, za to celebruje wszystko, co ludzkie: proste radości, małe zwycięstwa, ale też chwile kruchości i rezygnacji. Jeśli chcecie przeczytać o wszystkich trans, również takich, które pracują w dyskoncie, przeczytajcie tę książkę.
Maciej Marcisz
Dane techniczne
| Nazwa: | Wydawnictwo Seqoja Ewa Kilimek |
|---|---|
| Ulica i numer budynku: | Żołnierska 11b/20 |
| Kod pocztowy: | 10-558 |
| Miasto: | Olsztyn |
| Adres elektroniczny: | Info@seqojawydawnictwo.pl |
| Autor: | Kinga Kosińska |
| Język wydania: | Polski |
| Rodzaj okładki: | Miękka |
Dokumenty do pobrania
Producent
Nie znalazłeś produktu dla siebie?
Opinie
Dodaj pierwszą opinię dotyczącą tego produktu
Zakup dla pełnoletnich
Ten produkt jest tylko dla pełnoletnich.
