Poradniki Eksperta

Golarka elektryczna męska – ranking [TOP10]

 2023-05-24 

Do precyzyjnego usuwania zbędnego zarostu, idealnie sprawdzi się golarka elektryczna. To niezwykle wygodne w użytkowaniu urządzenie, umożliwia efektowne stylizowanie zarostu. Dzięki innowacyjnym technologiom, golarki ułatwiają sprawne usuwanie włosów w krótkim czasie. Nie potrzeba większego wysiłku, by samodzielnie pozbyć się niechcianego zarostu. Najważniejsze parametry golarek to między innymi rodzaj zasilania, długość ładowania, czas pracy urządzenia na jednym naładowaniu, czy rodzaje trybów golenia. Ponadto, sprzęty te mogą być wyposażone w szereg udogodnień, które wpływają na komfort podczas użytkowania. Należą do nich między innymi ruchome głowice, trymer, wskaźnik LED, czy możliwość mycia golarki pod wodą. Niewątpliwie zatem bardzo przydatna do golenia jest golarka elektryczna męska. Ranking podpowie Ci, na jakie parametry i dodatkowe funkcje zwrócić uwagę, by Twój sprzęt był niezawodny.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Podstawowe rodzaje golarek elektrycznych

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje golarek elektrycznych. Mogą być to golarki foliowe lub rotacyjne, czyli głowicowe. Pierwszy rodzaj urządzeń wyposażony jest w specjalną niezwykle cienką folię, na której umieszczone są otwory. Delikatne przesuwanie urządzenia po zaroście powoduje, że ostrza ukryte w głębi usuwają włoski. Golarka może być wyposażona w podwójną lub potrójną folię. Ponadto poszczególne modele różnią się wielkością i kształtem otworów oraz ilością modułów, które wpływają na efekty golenia.


Drugim rodzajem golarek elektrycznych są golarki rotacyjne, wyposażone zazwyczaj w dwa lub trzy pierścienie umieszczone na głowicy. Każdy z nich posiada specjalne nożyki i osłonki oddzielające je od skóry. To urządzenie precyzyjnie usunie włoski nawet rosnące w różnych kierunkach. Oba modele różnią się od siebie pod względem wizualnym. Golarka z folią tnącą posiada podłużną końcówkę, zaś golarka głowicowa wyposażona jest w okrągłą końcówkę z blaszkami. Atutem golarek jest również to, że są one bezpieczne dla skóry. Brak zacięć przy goleniu i komfort podczas użytkowania, gwarantuje właśnie golarka elektryczna męska. Ranking zwraca uwagę na przewagę tych urządzeń nad tradycyjnymi maszynkami do golenia.

Golarka elektryczna do golenia – ranking urządzeń z uniwersalnymi rozwiązaniami

Golarki elektryczne różnią się od siebie sposobem zasilania. Można wybrać modele zasilane akumulatorowo, czyli bezprzewodowe lub zasilane sieciowo, czyli golarki przewodowe. Najbardziej uniwersalne są sprzęty łączące oba te rozwiązania, a więc zasilane zarówno akumulatorowo, jak i sieciowo. Golarki bezprzewodowe są wygodne podczas użytkowania. Nie posiadają kabla i można ich używać w miejscach, w których nie ma dostępu do prądu. Trzeba jednak pamiętać, że akumulatory mają określoną pojemność. Muszą więc być co jakiś czas ładowane. Profesjonalne sprzęty mogą pracować np. 45, 60 a nawet 90, czy 200 minut na jednym naładowaniu. Golarki akumulatorowe mogą ładować się np. 60 czy 90 minut, a niektóre wymagają 8 godzin do pełnego naładowania baterii. Dla większego komfortu, niektóre golarki zostały wyposażone w tryb szybkiego ładowania, który umożliwia ich użycie np. zaledwie po 5 minutach ładowania.


Dodatkowym udogodnieniem może być również port USB i możliwość podłączenia urządzenia do powerbanku lub laptopa. Jest to szczególnie docenianie podczas podróży. Natomiast golarki przewodowe, wymagają dostępu do prądu. Po podłączeniu do gniazdka umożliwiają stabilną pracę, bez konieczności robienia przerw. Dla osób ceniących wygodę, dobrym rozwiązaniem będą golarki akumulatorowo-sieciowe. Sprzęty te mogą działać zarówno na akumulatorze, jaki i po podłączeniu do prądu.

Funkcje ułatwiające golenie

W jakie funkcje ułatwiające golenie może być wyposażona golarka elektryczna męska? Ranking zwraca uwagę na przydatne tryby golenia, które można dostosować do własnych potrzeb. Dla osób o szczególnie wrażliwej skórze, dedykowane są urządzenia z trybem delikatnym, zapobiegającym podrażnieniom. Dodatkowym zabezpieczeniem dla skóry może być również specjalna powłoka ochronna, która umieszczona jest pomiędzy głowicami golącymi, a skórą. Natomiast tryb szybki jest bardzo wydajny i umożliwia expressowe pozbycie się zbędnego zarostu. Niektóre modele golarek elektrycznych posiadają elastyczne głowice obracające się o 360 stopni. Dzięki temu, idealnie dopasowują się do konturu twarzy i ułatwiają golenie. Natomiast golarka elektryczna wyposażona w inteligentny czujnik zarostu, automatycznie dostosowuje cięcie do grubości włosów.

Materiał ostrzy i ruchome głowice

Bardzo ważne jest, aby ostrza golarki elektrycznej były wykonane z materiału, który wydłuży ich żywotność. Często wykonane są one ze stali nierdzewnej, która nie tępi się i jest odporna na korodowanie. Ponadto, nowoczesne sprzęty wyposażone są w ruchome głowice, które dostosowują się do kształtu golonych miejsc. Dzięki temu bez problemu można usunąć włoski, bez nadmiernego manewrowania urządzeniem.

Golarka elektryczna męska – ranking wskazuje praktyczne dodatki

Przydatny podczas użytkowania golarki elektrycznej jest wskaźnik naładowania akumulatora LED. Dzięki niemu zawsze będziesz miał kontrolę nad tym, jak długo jeszcze urządzenie może pracować. Wskaźnik poinformuje Cię, kiedy należy doładować akumulator, by urządzenie mogło wydajnie działać. Intuicyjną obsługę golarki zapewnia wyświetlacz LED, z którego odczytasz informacje dotyczące urządzenia. Na uwagę zasługuje również blokada włącznika, która zapobiega przypadkowemu włączeniu urządzenia i np. rozładowaniu akumulatora.


Praktycznym rozwiązaniem jest także możliwość połączenia golarki z aplikacją. Umożliwia ona sprawdzenie stanu skóry po goleniu czy udoskonalenie techniki golenia, by efekty były jeszcze bardziej zadowalające. Na komfort podczas golenia wpływa także ergonomiczna obudowa urządzenia oraz jego antypoślizgowa rączka. Ponadto urządzenia te są zazwyczaj lekkie i ciche.

Dodatkowe wyposażenie też ważne

Jakie dodatkowe wyposażenie może posiadać golarka elektryczna męska? Ranking podkreśla, że niezwykle praktyczne są golarki elektryczne z budową modułową. Są to wielofunkcyjne sprzęty, które mogą pełnić kilka funkcji. Niektóre modele posiadają różne akcesoria do golarek np. końcówkę trymującą. Umożliwia ona skrócenie brody, wymodelowanie brody i wąsów, czy uformowanie baczków. Ponadto golarki mogą być wyposażone w końcówki do masażu twarzy. Zatem jedno urządzenie może pełnić trzy funkcje. Dla osób z nieco bujniejszym zarostem, sprawdzą się golarki wyposażone np. w nasadkę do przycinania włosów, czy nasadkę grzebieniową. Do zestawu może być również dołączony pędzelek do czyszczenia nasadki golącej, czy nasadka zabezpieczająca. Niezwykle przydatne jest także etui podróżne lub pokrowiec, które stanowią ochronę dla golarki elektrycznej.

Wodoodporność – ważna cecha

Wodoodporna golarka elektryczna to rewelacyjne rozwiązanie, które w dużym stopniu ułatwia korzystanie z urządzenia. Jej zaletą jest możliwość golenia się pod prysznicem, co przekłada się na znaczną oszczędność czasu. Ponadto urządzenia przeznaczone do golenia na mokro i na sucho, sprawdzą się do różnego rodzaju skóry. Zwłaszcza w przypadku suchej skóry, golenie na mokro niweluje ilość podrażnień. Producenci wodoodpornych golarek deklarują możliwość zanurzenia ich w wodzie na określonej głębokości (wyłącznie bezprzewodowe). Nie trzeba więc obawiać się, że po zetknięciu z wodą urządzenie ulegnie uszkodzeniu.

Sposoby czyszczenia golarki elektrycznej

Po zakończeniu golenia, urządzenie należy dokładnie wyczyścić. Do tej czynności przydatny jest dołączony do zestawu pędzel, za pomocą którego można pozbyć się zalegających po goleniu zabrudzeń. Niektóre modele posiadają możliwość otworzenia głowicy i umycia jej pod bieżącą wodą. Jeszcze większym udogodnieniem są golarki elektryczne, wyposażone w wydajną stację czyszczącą. Gwarantuje ona dokładne wyczyszczenie ostrzy po zakończeniu golenia. Dzięki temu, urządzenie będzie higienicznie czyste i gotowe do kolejnego użycia. Dodatkowo stacja zaledwie w jedną minutę smaruje golarkę, co wpływa na jej długotrwałą wydajność.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756