Poradniki Eksperta

Zmywarka buczy? Sprawdź, co to oznacza


Twoja zmywarka buczy? Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele. W poniższym poradniku, przytoczymy najpopularniejsze przyczyny hałasu. Wiele problemów będziesz mógł rozwiązać samodzielnie.zmywarka buczy


Zmywarka buczy? Przyczyną mogą być nawet złe środki myjące


Jeśli Twoja zmywarka buczy, nie ma od razu powodów do obaw. Czasami powodem hałasu może być zły środek myjący. Produkty niskiej jakości mogą się zbyt mocno pienić, co ma wpływ na pracę silnika i pompy. Elementy te muszą intensywnie pracować, aby pozbyć się piany, powstałej wewnątrz komory myjącej. Choć wydawałoby się, że takie zjawisko nie powinno mieć wpływu na pracę zmywarki, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Koszt zakupu sprawdzonych środków chemicznych, wcale nie będzie dużo większy. Oprócz ustania hałasu, Twoje naczynia będą także o wiele czystsze i lśniące. Warto używać środków kompleksowo. Oprócz tabletek, wyposaż się także w sól i płyn nabłyszczający. Obecnie producenci oferują środki działające wielowymiarowo, gwarantując bardzo skuteczne mycie.


Przyczyną buczenia zmywarki mogą być także zalegające resztki jedzenia. Mocno zabrudzone naczynia, warto wcześniej przepłukać pod wodą z kranu, aby nie zapychać urządzenia. Jeśli zmywarka nie myje tylko buczy, mogło dojść do zatkania któregoś z kanałów odpowiedzialnego, za dostarczanie lub odprowadzanie wody. Sprawdź także, czy urządzenie jest właściwie wypoziomowane. Jeśli stoi krzywo, mogą pojawić się nieprzyjemne dźwięki. Dotyczy to praktycznie wszystkich urządzeń AGD – także lodówki i pralki. Oczywiście każda zmywarka będzie wydawała z siebie jakieś odgłosy. Nie ma urządzeń pracujących bezszelestnie, choć producenci starają się, aby ich sprzęt był możliwie jak najcichszy.


Jeśli zmywarka zaczęła buczeć nagle, sprawdź, czy dobrze załadowałeś naczynia. Być może któreś z ramion natryskowych zostało zablokowane przez wystające talerze lub garnki. Układając naczynia, staraj się nie przeładowywać komory i zawsze rób to z należytą starannością. Wtedy nie tylko unikniesz nieprzyjemnych odgłosów, ale także zyskasz pewność, że wszystko zostanie prawidłowo umyte.


Zmywarki w naszej ofercie:


Zmywarka nie pobiera wody i buczy? Nieprzyjemne dźwięki efektem awarii


Może się okazać, że przyczyna buczenia urządzenia leży zupełnie gdzie indziej. Jeśli zweryfikowałeś wszystkie wskazówki podane powyżej i zmywarka nadal hałasuje, należy spodziewać się uszkodzenia mechanicznego. Mogło dojść do awarii jednego z elementów ruchomych. Wystarczy lekki luz lub pęknięcie, aby wystąpiło niemiłe dla ucha buczenie. Sprawdź stan natrysków, ramion i wentylatora. Jeśli zauważysz, że coś jest nie tak, najprawdopodobniej znalazłeś przyczynę hałasu. W takim wypadku, warto poprosić o pomoc serwis, który dokona naprawy szybko i za stosunkowo niewielkie pieniądze. 


Jeśli zmywarka jest jeszcze objęta gwarancją, masz szansę na bezpłatne usunięcie usterki. Oczywiście, mogły uszkodzić się także inne podzespoły, które są o wiele bardziej skomplikowanymi elementami urządzenia. Mowa tu na przykład o pompie lub silniku. Może się także okazać, że zużyciu uległy uszczelki, które do tej pory zapewniały szczelność i dźwięki nie były przez Ciebie słyszane. To także wysoce prawdopodobne, biorąc pod uwagę fakt, że detergenty chemiczne mogą różnie działać na gumę, z której są wykonane. Jeśli buczenie pojawia się w momencie zasysania przez zmywarkę wody, może okazać się, że doszło do zakamienienia przewodów odpowiedzialnych za jej transport. 


W celu usunięcia kamienia, wystarczy użyć odpowiednich detergentów. Warto wiedzieć, że taki zabieg powinno powtarzać się co jakiś czas. W ofercie naszego sklepu, znajduje się wiele środków ułatwiających utrzymanie zmywarki w czystości i dobrej kondycji.


Słyszysz „bulgotanie” wody?


Odgłos bulgotania wody, to jeden z częściej pojawiających się dźwięków podczas zmywania naczyń. Transportowana przewodami woda, jest zasysana wraz z powietrzem znajdującym się w rurach. Żeby zminimalizować hałas, można na przykład skrócić przewody do odpowiedniej długości. Jeśli są zbyt długie i poskręcane, droga wody jest dłuższa i trudniejsza, przez co mogą występować nieprzyjemne odgłosy. Większość przewodów można skrócić za pomocą noża do tapet. Konieczne jest potem przykręcenie końcówki na krótszym przewodzie. Upewnij się, że to możliwe, bo nie każdą rurkę można skrócić samodzielnie.


Jeśli szukasz nowej zmywarki, koniecznie zapoznaj się z ofertą Media Expert. W asortymencie posiadamy kilkaset urządzeń wolnostojących oraz do zabudowy. Skorzystaj z pomocy naszych doradców i wybierz zmywarkę odpowiadającą Twoim potrzebom.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert