Poradniki Eksperta

Piekarnik do zabudowy – ranking 2024 [TOP10]

  2024-04-26


Piekarnik to nieodłączny element każdej kuchni. Sprzęt ten ułatwia przygotowywanie codziennych posiłków. Oprócz podstawowej funkcji, jaką jest pieczenie, urządzenie może także oferować funkcję czyszczenia parą czy obsługę za pomocą smartfona. Co jeszcze oferują obecnie produkowane piekarniki do zabudowy i na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru tego urządzenia? W naszym rankingu znajdziesz aż 10 funkcjonalnych modeli, wśród których czeka ten, którego szukasz.

10.0  / 10
2999,99 zł
10.0  / 10
2399,99 zł
9.5  / 10
3790,00 zł
9.5  / 10
1795,00 zł
9.0  / 10
2199,99 zł
9.0  / 10
2499,99 zł
8.5  / 10
2599,99 zł
8.5  / 10
3999,00 zł
8.5  / 10
2299,99 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Możliwość czyszczenia pyrolitycznego

Możliwość sterowania smartfonem

Termosonda

Brak rożna

Ranking piekarników do zabudowy otwiera model BSA66346PBGWIFI marki Hisense. To urządzenie jest wyposażone w możliwość obsługi przy pomocy smartfonu lub tabletu. Możesz dzięki temu zdalnie wykonywać m.in. następujące czynności: uruchomić nagrzewanie, wybrać automatyczny program pieczenia danej potrawy, a także monitorować postępy w piekarniku. To komfortowe rozwiązanie, w które producenci coraz częściej wyposażają sprzęty z tej grupy asortymentowej. Wśród innych praktycznych funkcji, w które wyposażony jest prezentowany model, warto wymienić opcję pieczenia z dodatkiem pary. Po dodaniu wody do specjalnego zbiornika wystarczy, że naciśniesz jeden przycisk, a para zostanie wypuszczona do wnętrza urządzenia. Sprawi to, że przyrządzane potrawy będą zawsze chrupiące na zewnątrz, a soczyste wewnątrz. 


Wygodną opcją, jaką oferuje ten piekarnik do zabudowy, jest możliwość przygotowywania jedzenia bez konieczności używania oleju. Funkcja Air Fry pozwoli Ci na smażenie ulubionych przekąsek smacznie i zdrowo. Dodatkowo jeśli uwielbiasz włoskie smaki, to możemy Cię zapewnić, że z tym produktem szybko i bezproblemowo upieczesz wyśmienitą pizzę. Maksymalna temperatura wynosi aż 300 stopni Celsjusza, co w połączeniu z równomierną dystrybucją ciepła pozwala Ci upiec ciasto w bardzo krótkim czasie. Duża pojemność urządzenia, wynosząca aż 77 litrów oraz możliwość przyrządzania potraw na kilku poziomach jednocześnie, pozwala zaoszczędzić podczas gotowania dla rodziny lub przyjaciół. Funkcja czyszczenia pyrolitycznego to coś, czym na pewno wyróżnia się ten piekarnik do zabudowy. Ranking zwraca uwagę na łatwość sprzątania tego urządzenia. Po wystudzeniu sprzętu musisz jedynie zetrzeć popiół wilgotną ściereczką. 

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Termoobieg

Termosonda

Grill

Brak możliwości sterowania smartfonem

Kolejnym polecanym urządzeniem jest model LOE8H31Z marki Electrolux. To pierwszy z trzech prezentowanych w naszym zestawieniu tej marki piekarnik do zabudowy. Ranking urządzeń skupia się na sprzętach, które wyróżniają się intuicyjną obsługą i praktycznymi funkcjami, poprawiającymi komfort użytkowania. W sprzęcie marki Electrolux warto wymienić opcję Gotowanie Wspomagane. Wystarczy, że wybierzesz konkretną potrawę, a urządzenie samo dostosuje odpowiedni program i czas pracy. Termosonda monitoruje temperaturę jedzenia, dbając o to, by nie było niedopieczone lub przepieczone. Warto także zwrócić uwagę na opcję czyszczenia parowego AquaClean. Urządzenie rozmiękczy zaschnięte zabrudzenia, ułatwiając ich usunięcie.

Aż 3 dostępne poziomy w komorze o pojemności 72 litrów umożliwiają przygotowanie posiłków dla całej rodziny. Sam piekarnik nagrzewa się o 40% szybciej niż jego tradycyjny odpowiednik. Gwarantuje Ci to oszczędność czasu, energii oraz skrócenie oczekiwania na przygotowywane jedzenie. Funkcja termoobiegu sprawia, że potrawy będą równomiernie dopieczone z każdej strony. Prezentowane urządzenie przykuwa uwagę także niezwykle cichym domykaniem, bezpiecznymi w dotyku drzwiami oraz zastosowaniem prowadnic teleskopowych. Wygodny wyświetlacz ułatwia korzystanie ze sprzętu.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Wnętrze komory pokryte emalią ceramiczną

Czyszczenie katalityczne

12 funkcji grzania

Brak termosondy

Najmniej awaryjne piekarniki do zabudowy to takie, które są odpowiednio obsługiwane oraz systematyczne czyszczone. Tutaj polecamy model NV7B4345VAK U2 DUAL COOK FLEX marki Samsung, który jest nie tylko intuicyjny w obsłudze, ale również wspomaga użytkownika w utrzymaniu komory pieczenia w czystości. Po nalaniu wody na dno piekarnika wytworzy się para, która zmiękczy pozostałości jedzenia. Ty musisz wyłącznie przetrzeć wnętrze miękką ściereczką. Nie da się ukryć, że przedstawiony model marki Samsung to bogato wyposażony piekarnik do zabudowy. 

 

Ranking prezentuje urządzenie posiadające czytelne sterowanie dotykowe. Na dużym, przejrzystym panelu wspomaganym przez czytelny wyświetlacz, znajdują się pola dotykowe z jasno oznaczoną ikonografią. Wszystkie zaprogramowane funkcje można w każdej chwili odczytać na ekranie. Zastosowanie prowadnic teleskopowych gwarantuje stabilność w trakcie podtrzymywania dużych i ciężkich naczyń. Dodatkowo aż 76 litrów dostępnego miejsca w urządzeniu umożliwia Ci przygotowywanie wielu potraw jednocześnie. Nasz ranking piekarników do zabudowy zwraca także uwagę na płynne i niemal bezgłośne domykanie się drzwi. Blokada panelu sterowania jest dodatkowym zabezpieczeniem, dzięki któremu przypadkowe włączenie urządzenia lub zmiana aktualnego programu nie będzie możliwe.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Funkcja Air Fry do pieczenia bez tłuszczu

Cyfrowy pierścień sterujący

Asystent Dań

Brak pieczenia parowego

Model HBG7242B1 marki Bosch to przede wszystkim nowoczesny i wyposażony w innowacyjne systemy i funkcje piekarnik do zabudowy. Ranking prezentuje tu sprzęt wyposażony w cyfrowy pierścień sterujący, umiejscowiony w centralnym punkcie panelu sterowania. Programowanie urządzenia sprowadza się do kilku dotykowych pól i cyfrowego pierścienia (bez dodatkowych przycisków, czy manualnych pokręteł). To nie tylko nowatorskie, ale również praktyczne i intuicyjne rozwiązanie. Piekarnik jest ponadto wyposażony w asystenta dań, który automatycznie dobiera parametry pieczenia do wybranej przez użytkownika potrawy. Dzięki temu nawet użytkownicy, którzy nie czują się pewnie w kuchni, mogą przygotować wyśmienite i smaczne dania.


Urządzenie umożliwia zdalną obsługę z wykorzystaniem aplikacji Home Connect. Zarządzaj funkcjami sprzętu gdziekolwiek jesteś. Dodatkowo ta funkcja pozwala Ci także na korzystanie z wielu dostępnych przepisów. Po wybraniu dania na smartfonie, piekarnik sam skonfiguruje niezbędne elementy potrzebne do przyrządzania danego posiłku. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w produkcie jest opcja Air Fry. Z łatwością przygotujesz pyszne i zdrowe przekąski z wykorzystaniem niewielkiej ilości tłuszczu. Dodatkowe funkcje na które powinieneś zwrócić uwagę to wbudowana termosonda, asystent czyszczenia, termoobieg 3D czy system cichego otwierania i zamykania drzwi piekarnika. 

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Czyszczenie katalityczne

Ciche domykanie drzwi

Utrzymywanie ciepła

Brak termosondy

Jeśli szukasz prostego w obsłudze i jednocześnie bogato wyposażonego urządzenia z tej grupy asortymentowej, zwróć uwagę na model BBVM17400DXCS marki Beko. To wyposażony w czytelny panel sterowania i ergonomiczne pokrętła piekarnik do zabudowy. Ranking poleca to urządzenie, oferujące praktyczną funkcję Split&Cook, która dzieli komorę piekarnika na dwie części. W każdej z nich umożliwia przygotowanie innej potrawy. Pieczenie na dwóch poziomach jednocześnie, a do tego w innych temperaturach i różnym czasie, to przede wszystkich ogromna energooszczędność. Wśród innych udogodnień, warto wymienić wytrzymałe i bezpieczne w użytkowaniu prowadnice teleskopowe, opcję grilla z termoobiegiem czy funkcję przygotowywania pizzy.

Czyszczenie katalityczne zmniejsza konieczność częstego sprzątania wnętrza piekarnika. Wystarczy, że raz na jakiś czas przetrzesz ścianki wilgotną szmatką. Kolejną przydatną funkcją jest Soft Door. Dzięki niej drzwiczki urządzenia otwierają się płynnie i bezgłośnie. Minimalizuje to nieprzyjemny hałas oraz możliwość stłuczenia lub uszkodzenia szyby. Jeżeli cenisz sobie równomiernie upieczone mięso, to opcja Pieczenie 3D została stworzona specjalnie dla Ciebie. Gwarantuje Ci to jednolitą temperaturę w całym wnętrzu piekarnika. Przygotowane jedzenie będzie chrupiące na zewnątrz, a miękkie wewnątrz.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Pieczenie z dodatkiem pary

Gotowanie na wielu poziomach

Duża pojemność 77 l

Grzałka grilla nie opuszcza się

Model BSA65334PG marki Hisense to oferujący bardzo dużą pojemność piekarnik do zabudowy. 77 litrów pozwala na przygotowanie sporych gabarytowo dań, jak np. indyk w niestandardowych naczyniach, jak np. pojemne brytfanny. Praktyczną funkcją oferowaną przez ten sprzęt, jest program do mrożonek. Jest on przeznaczony do przygotowywania gotowych dań jak np.: bułeczki, rogaliki, nuggetsy z kurczaka szybko i wygodnie. Pieczenie z dodatkiem pary sprawi, że Twoje potrawy będą soczyste w środku, a chrupiące na zewnątrz. Jeżeli uwielbiasz zdrowe przekąski, to z tym urządzeniem przygotujesz pyszne frytki nie wykorzystując do tego oleju.

Dzięki czyszczeniu pyrolitycznemu pozbędziesz się wszelkich zabrudzeń z wnętrza piekarnika. Rozgrzeje się on do temperatury 500 stopni Celsjusza, spalając na popiół zaschnięty tłuszcz i brud. Urządzenie oferuje także programy automatyczne, dzięki którym gotowanie stanie się jeszcze bardziej intuicyjne. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję dla swojego dania, by przyrządzić je bez marnowania czasu na manualne dostosowywanie ustawień. Nietypowym rozwiązaniem, jakie znajdziesz w tym produkcie, jest system chłodzenia drzwi piekarnika. Pozostają one chłodne nawet podczas intensywnego użytkowania sprzętu. Jest to szczególnie przydatne jeśli w Twoim domu są dzieci lub ciekawskie zwierzęta. 

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Pieczenie na 3 poziomach jednocześnie

Równomierne pieczenie z termoobiegiem

Czyszczenie parowe AquaClean

Brak czyszczenia katalitycznego

Drugim z polecanych urządzeń marki Electrolux jest model LOE8H31V. To biały piekarnik do zabudowy. Ranking zawiera tylko jeden tak barwiony model. Będzie harmonijnie współgrał z przestrzeniami urządzonymi w stylu skandynawskim oraz takimi, w których występują naturalne materiały wykończeniowe, jak cegła, drewno, czy beton. Szczególną zaletą tego piekarnika jest funkcja AssistedCooking. Wspiera ona użytkownika w dostosowaniu parametrów pieczenia do przygotowywanej potrawy. Jest to zbiór programów automatycznych, dostępnych wprost z panelu sterowania tego nowoczesnego i innowacyjnego urządzenia.

Prezentowany piekarnik do zabudowy umożliwi Ci przyrządzenie wielu potraw jednocześnie. Z łatwością upieczesz posiłek dla całej rodziny. Dodatkowo dzięki czyszczeniu parowemu AquaClean z łatwością pozbędziesz się wszelkich zaschniętych zabrudzeń z komory piekarnika. Gotowanie i sprzątanie staje się z tym sprzętem samą przyjemnością. Produkt oferuje także ciche domykanie drzwi, funkcję podtrzymywania ciepła czy szybkiego grillowania. W zestawie otrzymujesz 1 blachę czarną emaliowaną, 1 brytfannę emaliowaną, instrukcję obsługi w języku polskim, kartę gwarancyjną oraz prowadnice TR1LV.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Technologia NaturalSteam do pieczenia z parą

Czyszczenie katalityczne i parowe

Funkcja DualCook

Brak blokady panelu sterowania

Drugim w naszym zestawieniu urządzeniem marki Samsung, jest model NV7B4445VAK U2 DUAL COOK. Oferuje on czyszczenie katalityczne, a dodatkowo także czyszczenie parowe. Jest to zatem parowy piekarnik do zabudowy. Ranking wskazuje tu także na funkcje ułatwiające pieczenie. To dzięki technologii NaturalSteam wykorzystującej wysoką temperaturę oraz wodę do wytworzenia pary przyrządzane dania się niezwykle miękkie i chrupiące. Warto też wspomnieć o innowacji, jaką jest opcja DualCook. W praktyce piekarnik podzielony jest separatorem na dwie części, dzięki czemu możesz w nim przygotować dwie potrawy w różnych trybach i temperaturach. To niezwykła oszczędność czasu, jak również także energii elektrycznej.

 

Prowadnice teleskopowe ułatwiają wkładanie i wyjmowanie naczyń z piekarnika. Samo urządzenie jest niezwykle intuicyjne w obsłudze dzięki wygodnemu panelowi dotykowemu z pokrętłami. Z łatwością wybierzesz odpowiednie ustawienia i programy. Aż 76 litrów pojemności umożliwia Ci przygotowanie posiłków dla całej rodziny. Dodatkowym atutem, który z pewnością przykuje Twoją uwagę jest ciche domykanie się drzwiczek urządzenia. Ponadto blokada panelu sterowania gwarantuje, że nie zmienisz przypadkowo trwającego programu, a dzieci nie włączą sprzętu podczas zabawy.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Automatyczne programy wagowe

Potrójna szyba w drzwiczkach

Program regeneracji parowej

Mała pojemność 72 l

Nasz ranking piekarników do zabudowy przedstawia ostatnią propozycję marki Electrolux - LOC6H76Z. Niewątpliwym atutem tego urządzenia jest profesjonalny generator pary. Umożliwia on wytworzenie aż 4 rodzajów pary w zależności od przyrządzanej potrawy. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w produkcie jest funkcja Regeneracja. Dzięki temu odgrzejesz jedzenie bez utraty smaku i aromatu. Dodatkowo piekarnik do zabudowy posiada wbudowaną termosondę, która monitoruje temperaturę potrawy, dbając, aby była idealnie przygotowana.

Jeżeli na samą myśl o sprzątaniu robi Ci się słabo, to prezentowany sprzęt przedstawia przed Tobą funkcję AquaClean. Para wodna zmiękczy zabrudzenia, dzięki czemu usuniesz je z łatwością z wnętrza piekarnika. Wygodny wyświetlacz LED umożliwia łatwe i intuicyjne ustawianie konkretnych programów. Jeżeli uwielbiasz przyrządzać jedzenie dla większej liczby osób to ten pojemny sprzęt Ci to zagwarantuje. Piecz wiele potraw za jednym razem, oszczędzając czas i energię elektryczną. Piekarnik posiada oświetlone wnętrze, chowane pokrętła oraz wyłącza się automatycznie po zakończonej pracy.  

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Łatwy demontaż drzwiczek do czyszczenia

Sensorowy wyświetlacz LED

Czyszczenie pyrolityczne

Brak aplikacji do sterowania bezprzewodowego

Ranking piekarników do zabudowy zamyka model ED975396BA+ X- TYPE STEAM P marki Amica. Funkcja SoftSteam zastosowana w tym urządzeniu umożliwia pieczenie z dodatkiem pary wytworzonej z wody, umieszczonej w specjalnym zagłębieniu na dnie komory pieczenia. Piekarnik ten wyposażony jest ponadto w wolne od użycia detergentów czyszczenie pyrolityczne. Wystarczy uruchomić automatyczny program czyszczenia na jednym z trzech poziomów intensywności (w zależności od stopnia zabrudzenia komory pieczenia). 

 

Wygodny i elegancki dotykowy wyświetlacz poprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces wyboru danego programu, wygaszając niepotrzebne w tej chwili diody. Urządzenie usuwa efektywnie nieprzyjemne zapachy, na bieżąco spalając cząsteczki tłuszczu i zabrudzeń. Z produktem upieczesz także równocześnie wiele dań na kilku poziomach. Sam piekarnik nagrzewa się w 3 min, jednak pozostawia chłodną przednią szybę. Dodatkowo sprzęt posiada gotowe programy pieczenia, co skraca cały proces wyboru odpowiednich ustawień.

Na co zwrócić uwagę kupując piekarnik do zabudowy?

Dobry piekarnik do zabudowy powinien spełniać kilka istotnych funkcji, aby w pełni zaspokoić Twoje potrzeby. Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych czynników, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie takiego sprzętu: 

  1. Wymiary — Sprawdź, czy wybrany przez Ciebie piekarnik posiada odpowiednią wielkość. Musi on zmieścić się w konkretnym miejscu w Twojej kuchni. 
  2. Typ piekarnika — Wybierz rodzaj piekarnika, który najlepiej sprawdzi Ci się w codziennym użytkowaniu: tradycyjny, z termoobiegiem, parowy lub z funkcją mikrofali. 
  3. Funkcje i programy — Oceń, czy interesujący Cię sprzęt posiada wszystkie niezbędne dla Ciebie opcje, np.: funkcja grilla, rozmrażania czy opiekania.
  4. Energooszczędność — Przemyśl, czy dobrym wyborem nie byłoby wybranie piekarnika o wysokiej efektywności energetycznej. Pomoże Ci to zmniejszyć rachunki za prąd.
  5. Łatwość czyszczenia — Postaw na piekarnik do zabudowy, który łatwo się czyści. Będzie to praktyczne rozwiązanie, szczególnie podczas częstego użytkowania ze sprzętu.

Nasz ranking piekarników do zabudowy przedstawia 10 nowoczesnych modeli, które posiadają szereg różnorodnych funkcji. Zdecyduj, który z nich najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom. 

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756