Poradniki Eksperta

Piekarnik parowy do zabudowy – ranking [TOP10]

 2024-04-08 

Producenci sprzętu kuchennego prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych funkcji, innowacyjnych technologii, a także systemów usprawniających codzienną obsługę i użytkowanie rozmaitych urządzeń. Tak też jest w wypadku piekarnika do zabudowy, który jeszcze do niedawna oferował wyłącznie podstawowe funkcje pieczenia i podgrzewania potraw, aby obecnie przygotowywać wykwintne i wymyślne dania wykorzystując do tego moc pary. Na tym jednak nie koniec. Obecnie oferowanie piekarniki wyposażone są w moduły wi-fi umożliwiające ich zdalną obsługę przy pomocy smartfonu i specjalnej aplikacji, systemy wentylatorów wspomagających równomierny rozkład gorącego powietrza wewnątrz całej komory pieczenia, a także dodatkowe akcesoria, jak rożen, grill czy termosonda. Na co zwrócić uwagę wybierając piekarnik parowy do zabudowy? Ranking 10 urządzeń, który przygotowaliśmy, z pewnością będzie pomocny przy wyborze odpowiedniego sprzętu.

10.0  / 10
2699,00 zł
10.0  / 10
2199,99 zł
9.5  / 10
2499,99 zł
9.5  / 10
2359,38 zł
9.0  / 10
4080,00 zł
9.0  / 10
1099,00 zł
8.5  / 10
1599,99 zł
8.5  / 10
1969,00 zł
8.5  / 10
3499,00 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Termosonda do monitorowania stopnia przygotowania potraw

Czyszczenie z wykorzystaniem pary Aqua Clean

Wyświetlacz LED z dotykowymi przyciskami

Brak możliwości sterowania smartfonem

Zestawienie polecanych sprzętów otwiera model LOC6H76Z SteamCrisp marki Electrolux. To przede wszystkim elegancko wykonany piekarnik parowy do zabudowy. Ranking poleca to urządzenie z frontem barwionym na czarno, wyposażonym w duży czytelny wyświetlacz oraz ergonomiczne pokrętła sterowania, które można schować w obudowie, gdy urządzenie nie pracuje Chowane pokrętła sprzyjają utrzymaniu panelu sterowania w czystości. Ten piekarnik parowy wykorzystuje parę nie tylko do przygotowywania soczystych i chrupiących potraw, ale również do czyszczenia piekarnika. Para o wysokiej temperaturze wprowadzona do komory pieczenia rozpuszcza nawet uporczywe zabrudzenia, jak na przykład przypalone resztki jedzenia. Po zakończonym cyklu czyszczenia wystarczy przetrzeć ścianki komory piekarnika ręcznikiem papierowym do sucha i gotowe. Ten nowoczesny sprzęt – jako jeden z niewielu w rankingu – wyposażony jest w specjalną termosondę, która na bieżąco monitoruje stopień przygotowania potrawy.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

40 automatycznych programów

Technologia Dual Cook Flex

Wbudowany moduł wi-fi

Brak termosondy

Kolejnym polecanym sprzętem jest oferowany przez markę Samsung piekarnik do zabudowy parowy. Ranking poleca model NV7B4345VAK U2 Dual Cook Flex. To pierwszy z 2 sprzętów w zestawieniu, wyposażony w 2 oddzielne komory pieczenia, z oddzielnymi drzwiczkami. Urządzenie oferuje użytkownikowi aż 40 rozmaitych programów automatycznych do przygotowywania potraw. Wśród funkcji dodatkowych należy wymienić funkcję Air Sous Vide, Natural Steam, Soft Close, a także moduł wi-fi. Przy pomocy zastosowanego modułu wi-fi możemy zdalnie zarządzać programowaniem urządzenia. Jest to możliwe dzięki darmowej aplikacji mobilnej Smart Things opracowanej przez producenta tego sprzętu. Aplikacja daje również możliwość zarzadzania innymi sprzętami kuchennymi, a także pralniczymi marki Samsung.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Wnętrze pokryte emalią EcoClean

3-szybowy, chłodny front

13 automatycznych programów

Brak rożna

Ciekawym funkcjonalnie sprzętem jest również oferowany przez markę Hisense piekarnik parowy do zabudowy. Ranking poleca szczególnej uwadze model BSA65334PG, który oprócz technologii wspomagających pieczenie potraw, wyposażony jest również w szereg systemów podnoszących bezpieczeństwo jego użytkowania. Jednym z takich systemów jest technologia Dynamic Cooling DC+ zapewniająca dynamiczne chłodzenie piekarnika. W praktyce wysoka temperatura wytwarzana przez urządzenie jest maksymalnie zatrzymywana wewnątrz komory pieczenia, podczas gdy front, uchwyt i obudowa pozostają chłodne. To praktyczne i bezpieczne rozwiązanie, zwłaszcza, gdy piekarnik jest umiejscowiony w dolnej zabudowie kuchennej, a wśród domowników są raczkujące niemowlęta lub małe dzieci.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Czyszczenie z wykorzystaniem hydrolizy

Funkcja podtrzymywania ciepła

Technologia 6. Zmysł

1 komora pieczenia

Jeśli szukamy urządzenia, które podpowie nam różne rozwiązania w zakresie przygotowania potraw, warto zwrócić uwagę na produkowany przez markę Electrolux piekarnik parowy do zabudowy. Ranking zwraca tu uwagę na technologię 6. Zmysł, w który wyposażony jest np. model W6 OS4 4S1 H BL. Dzięki temu rozwiązaniu urządzenie samodzielnie dobierze wszelkie parametry pieczenia czy innej obróbki danej potrawy, podczas gdy rolą użytkownika będzie jedynie podanie rodzaju potrawy oraz jej wagi. Ta funkcjonalność sprawia, że nawet niepewni w kuchni domownicy będą w stanie przyrządzić smaczne dania bez większego wysiłku i posiadania dużej wiedzy w zakresie gotowania czy pieczenia.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Automatyczny program czyszczenia EcoClean Direct

Funkcja szybkiego nagrzewania

Dmuchawa chłodząca

Brak kolorowego wyświetlacza

Na uwagę zasługuje również oferowany przez markę Bosch piekarnik parowy do zabudowy. Ranking prezentuje model HRA534EB wyposażony w duży i czytelny panel sterowania, na którym do dyspozycji użytkownika są 2 ergonomiczne pokrętła z jasno oznaczoną ikonografią oraz duży wyświetlacz elektroniczny. Model marki Bosch wyposażony jest także w praktyczną funkcję 3D Hot Air umożliwiającą pieczenie potraw na trzech poziomach jednocześnie, z gwarancją równomiernego rozprowadzania gorącego powietrza po całym wnętrzu komory pieczenia. W urządzeniu producent zastosował komfortowe rozwiązanie w zakresie utrzymania piekarnika w czystości. Jest to dedykowany program do czyszczenia, który wykorzystuje do tego parę o wysokiej temperaturze, która z łatwością rozpuszcza nawet zaschnięte i przypalone resztki jedzenia. To duże ułatwienie, zwłaszcza, że wnętrze komory pieczenia należy czyścić systematycznie, a najlepiej po każdym pieczeniu. Warto dodać, że zabrudzenia zalegające w komorze piekarnika mogą mieć wpływ na smak i zapach przygotowywanych w niej potraw.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Kolorowy wyświetlacz TFT

Łagodne zamykanie drzwi SoftMove

Czujniki RoastingSensor Plus

Pokrętło nie chowa się w obudowie

Jeśli szukamy urządzenia, który oferuje pieczenie na kilku poziomach jednocześnie, warto zwrócić uwagę na oferowany przez markę Samsung piekarnik parowy do zabudowy. Ranking szczególnie rekomenduje model HS636GDS2 wyposażony w technologię termoobieg 4D. Uruchomienie tej funkcji jest szczególnie polecane podczas poleczenia potraw na kilku poziomach jednocześnie. Wśród innych nowoczesnych technologii wpływających na komfort użytkowania sprzętu należy wymienić kolory wyświetlacz TFT z intuicyjną nawigacją dotykową. Model marki Samsung wśród zabezpieczeń wyposażony jest w blokadę panelu sterowania, a także zabezpieczenie przed dziećmi, zwane także blokadą rodzicielską. Piekarnik oferuje w zestawie bogate wyposażenie, jak brytfanka uniwersalna, emaliowana blacha do pieczenia, ruszt, pojemnik do gotowania na parze nieperforowany w rozmiarze S oraz w rozmiarze XL.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Specjalny program do pieczenia pizzy

Szybki nagrzew w 3,5 minuty

Duży, czytelny wyświetlacz

Mała pojemność 70 l

Sprzęt marki Candy to najmniejszy w naszym zestawieniu piekarnik parowy do zabudowy. Ranking prezentuje tu model o pojemności 70 l. To najmniej pojemny sprzęt spośród wszystkich w naszym zestawieni. Mała pojemność nie ujmuje mu funkcjonalności. Model FIDC N615 1 jest bardzo szybko gotowy do pracy, bo w zaledwie 3,5 minuty. To świadczy o jego energooszczędności. Wśród ciekawych funkcji warto wymienić specjalny program do pieczenia pizzy, który podczas pracy wytwarza bardzo wysoką temperaturę. Urządzenie marki Candy w wyposażeniu standardowym oferuje użytkownikowi elektroniczną regulację czasu przygotowania potrawy, wbudowany timer oraz na bieżąco wyświetlany czas do zakończenia danego programu.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Technologia pieczenia 3D

Funkcja AeroPerfect

Przepisy na drzwiach

Sterowanie manualne

Kolejnym sprzętem w zestawieniu jest oferowany przez markę Beko piekarnik parowy do zabudowy. Ranking poleca tu model BBIS13300XMSE wyposażony w specjalną funkcję o nazwie AeroPerfect. Jest to innowacyjny system wentylatorów, którego głównym zadaniem jest równomierne rozprowadzanie gorącego powietrza po całym wnętrzu komory, zarówno w dolnych, jak i górnych partiach. Zapewnia to równomierne pieczenie potraw. Funkcja ta jest wspierana technologią pieczenia 3D. To nic innego jak termoobieg 3D, podczas którego gorące powietrze jest równomiernie rozprowadzane za pomocą wentylatora ze specjalnymi grzałkami oraz otworów grzewczych umiejscowionych na tylnej ścianie komory pieczenia. Uruchomienie obu funkcji jest szczególnie polecane podczas pieczenia na kilku poziomach jednocześnie.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

10 automatycznych programów w piekarniku

7 poziomów wysokości dla tac i rusztów

Funkcja Booster

Brak dedykowanej aplikacji mobilnej

Model KA-74L64BNH-PL marki Sharp to największy spośród prezentowanych w zestawieniu piekarnik parowy do zabudowy. Ranking poleca tu aż 78-litrowe urządzenie, które zachowuje standardowe wymiary, a zatem szerokość i wysokość wynoszącą około 60 cm. Bardzo duża pojemność sprzętu wraz z innowacyjnymi technologiami sprawia, że urządzenie sprawdzi się szczególnie w domach dużych rodzin a także w kuchniach, w których posiłki przygotowywane są z dużą częstotliwością. Co więcej, piekarnik marki Sharp umożliwia użytkownikowi jednoczesne pieczenie na 2 różnych poziomach z wykorzystaniem prowadnic, a także na 7 poziomach wysokości dla tac i rusztów. Wśród ciekawych funkcji warto wymienić funkcję Booster, grill oraz alarm dźwiękowy zakończenia pieczenia. Piekarnik oferuje 10 automatycznych programów przygotowywania rozmaitych potraw.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Obsługa przy wsparciu aplikacji mobilnej Smart Things

Technologia Dual Cook

Czyszczenie katalityczne

Brak opuszczanej grzałki grilla

Zestawienie zamyka model NV7B5745PAS U2 marki Samsung. To nowoczesny piekarnik parowy do zabudowy. Ranking prezentuje tu urządzenie oferujące 76-litrową pojemność, grill, energooszczędne oświetlenie wnętrza, a także możliwość programowania na odległość przy pomocy smartfonu lub tabletu i z wykorzystaniem aplikacji mobilnej Smart Things. To również jeden z dwóch modeli w naszym rankingu, który wyposażony jest w 2 oddzielne komory pieczenia. Taka funkcjonalność sprawia, że możemy przygotować posiłki w niezależnych komorach, ustawiając dla nich zróżnicowany czas oraz temperaturę. To niezwykła funkcjonalność poprawiająca komfort użytkowania tego sprzętu. Technologia Dual Cook może być szczególnie przydatna wszędzie tam, gdzie posiłki są przygotowywane z dużą częstotliwością.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756