Poradniki Eksperta

Jaki rozdrabniacz do gałęzi? Frezowy czy nożowy?


Porządki w ogrodzie są konieczne, szczególnie w przypadku miejsc, które mają służyć relaksowi mieszkańców posesji. Własne narzędzia ogrodowe ułatwiają pracę, czyniąc ją mniej wymagającą i skracając czas jej wykonania. Jednym z przydatnych urządzeń, jest na pewno bohater dzisiejszego poradnika. Jaki rozdrabniacz do gałęzi – frezowy czy nożowy – kupić? Podpowiadamy w poniższym tekście. Zachęcamy do lektury!Jaki rozdrabniacz do gałęzi


Kiedy przydaje się rozdrabniacz do gałęzi?


Zanim pomożemy Ci zdecydować, jaki rozdrabniacz do gałęzi kupić, przypomnijmy, kiedy ten sprzęt jest pomocny. Jego główne zadanie, sugeruje oczywiście nazwa. Zawsze, kiedy przycinasz krzewy lub drzewa, zostaje wiele odpadu w postaci gałęzi. Przepisy nie pozwalają na rozpalanie ognisk w miejscach do tego niewyznaczonych, więc powstaje problem, co zrobić z odciętymi elementami roślin. Nie zmieszczą się one przecież do kosza na śmieci, a spakowanie ich do brązowych worków na liście, nie ma najmniejszego sensu. Gałęzie możesz wykorzystać jako opał do kominka, pod warunkiem, że je uprzednio dobrze przesuszysz. Uzyskane trociny mogą być również wykorzystane jako ściółka lub wysypane do kompostownika w celu uzyskania naturalnego nawozu.


Dzięki rozdrabniaczowi do gałęzi nie musisz ciąć ich ręcznie. Urządzenie wykona pracę za Ciebie. Wystarczy, że załadujesz odpad w odpowiednie miejsce. Dostępnych jest wiele urządzeń, które różnią się konstrukcją i rodzajem zasilania. Musisz wybrać taki sprzęt, który spełni Twoje oczekiwania i nie zawiedzie podczas porządków w ogrodzie. Własny rozdrabniacz to dobre i wygodne rozwiązanie, gdyż nie będziesz musiał wypożyczać sprzętu lub zlecać usługi firmie porządkowej.


Sprawdź również: Rozdrabniacz do gałęzi - ranking [TOP10]Jaki rozdrabniacz do gałęzi – frezowy czy nożowy?


Decydując się na zakup własnego urządzenia, musisz zdecydować jaki rozdrabniacz do gałęzi (frezowy czy nożowy) wybrać. Różnica dotyczy sposób rozdrabniania odpadu. Modele nożowe są konstrukcjami prostymi i nadają się do drobnego, przydomowego użytku. Jeśli zależy Ci na zakupie niedrogiego urządzenia, które ma poradzić sobie z cieńszymi gałęziami, jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie.


Z nożami rozdrabniacza jest podobnie, jak z ostrzem kosiarki do trawy. To element, który ulega zużyciu i wymaga serwisu po określonym okresie. Noży w urządzeniu może być kilka, w zależności od zamysłu producenta. W naszym sklepie internetowym znajduje się kilkanaście modeli nożowych, które różnią się od siebie także innymi elementami. Dostępne są również urządzenia spalinowe, które gwarantują większą wydajność, mimo zastosowania tego samego systemu tnącego.


Alternatywą są rozdrabniacze frezowe. Są one wyposażone w specjalnie zaprojektowane ostrze, którego praca pozwala na automatyczne wciąganie załadowanych gałęzi do miejsca, w którym są cięte. To bardzo wygodne rozwiązanie, które wpływa na skrócenie czasu pracy. Modele frezowe są zazwyczaj także o wiele wydajniejsze i radzą sobie z grubszymi konarami. To idealny sprzęt dla osób, które mają dużo pracy z gałęziami, które przycinane są regularnie i z dużej ilości drzew oraz krzewów. Rozdrabniacze frezowe są często także wybierane przy wykorzystaniu przemysłowym, np. w sadach lub przez firmy zajmujące się terenami zielonymi w miastach.


Na co zwrócić uwagę, kupując rozdrabniacz do gałęzi? Rodzaj zasilania


Zakup rozdrabniacza do gałęzi, to wydatek od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od urządzenia. Wybór powinien więc być przemyślany, abyś nie żałował inwestycji. Jeśli ustalisz już, jaki system cięcia Cię interesuje, musisz także zwrócić uwagę na inne aspekty techniczne. Na pewno ważną kwestią jest rodzaj zasilania urządzenia. Sprzęt elektryczny jest zazwyczaj mniejszy i służy do lżejszych prac porządkowych. Jeśli nie masz problemu z dostępem do sieci elektrycznej i nie planujesz ciąć grubych gałęzi, może to być dobry wybór dla Ciebie.


Jeśli jednak gałęzi jest sporo, są grube, a dostęp do sieci elektrycznej ograniczony – najlepszą decyzją będzie inwestycja w sprzęt spalinowy. Taki rozdrabniacz zapewni wysoką wydajność, radząc sobie z grubymi gałęziami. W tym wypadku sprawdź moc silnika, którą podaje się w koniach mechanicznych. Do pracy spalinowego rozdrabniacza, potrzebne jest paliwo. Co jakiś czas konieczne będzie także uzupełnienie oleju silnikowego, który zapobiega zatarciu motoru.


Ważne parametry i dodatkowe funkcje urządzenia


Wybierając rozdrabniacz, sprawdź maksymalną średnicę gałęzi, jakie mogą być cięte przez urządzenie. Ich grubość mierzona jest w milimetrach. Oprócz systemu cięcia opartego na nożach i ostrzu frezowym, dostępnych jest jeszcze kilka innych rozwiązań. To między innymi wałki i walce, które miażdżą i tną gałęzie wkładane do leja załadowczego. Sprawdź, z jakich materiałów składa się urządzenie. Wykorzystanie mocnych materiałów, pozwala zapewnić trwałość przez lata, a przecież tego wszyscy oczekują.


Bardzo przydatną funkcją, jest bieg wsteczny. Pozwala on wyeliminować zacięcia, do których może dojść w przypadku grubych i twardych gałęzi. Przełożenie wsteczne pozwala wycofać wprowadzony odpad, eliminując tym samym zatory. Dokonując zakupu, sprawdź również wygodę użytkową. Urządzenia wyposażone w kółka transportowe, o wiele łatwiej przenosić. Obsługa sprzętu także nie powinna należeć do trudnych, a jednocześnie musi gwarantować użytkownikowi bezpieczeństwo. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących zakupu, zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych specjalistów. Z ich wsparciem, o wiele łatwiej będzie Ci dokonać wyboru właściwego urządzenia. Jeśli dbasz o swój ogród, na pewno przydadzą Ci się również inne narzędzia ogrodowe, których w naszej ofercie nie brakuje. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert