Poradniki Eksperta

Monitor dla grafika – ranking [TOP 5]


Wybór właściwego monitora nie jest łatwą sprawą. Szczególnie, jeśli urządzenie jest Ci potrzebne do konkretnych, specjalistycznych zadań. Osobami, które potrzebują ekranu naprawdę dobrej jakości, są na pewno graficy. Projektowanie materiałów reklamowych lub dokonywanie retuszu fotograficznego wymaga właściwego odwzorowania kolorów, kontrastów i wielu innych parametrów mających wpływ na ostateczny efekt wykonanej pracy. W poniższym tekście pomagamy wybrać odpowiedni monitor dla grafika. Zdecydowaliśmy się na zaprezentowanie pięciu modeli wartych uwagi, które na pewno będą dużym wsparciem w codziennej pracy i tworzeniu znakomitych materiałów. Zakup urządzenia wykorzystywanego do specjalistycznych zadań wymaga odpowiedniego przygotowania. Solidna dawka informacji jest dobrym wsparciem przed wybraniem się do sklepu. Zachęcamy do lektury!


Monitor EIZO FlexScan EV2460-BK


To naprawdę ciekawy monitor dla grafika. Sprzęt łączy w sobie funkcjonalność i estetyczne, eleganckie wykonanie. To doskonałe urządzenie dla osób spędzających wiele godzin przed monitorem. Producent zadbał o to, aby nie męczyć wzroku użytkownika, choćby poprzez ograniczenie emisji niebieskiego światła oraz redukcję migotania. Rozdzielczość Full HD gwarantuje wysoką jakość wyświetlanego obrazu, co ma znaczenie podczas projektowania materiałów graficznych. 24-calowy ekran sprawdzi się w większości stanowisk pracy. Szeroki kąt widzenia pozwala na pracę pod różnym kątem, a także na wygodne omawianie prac przez większe grono osób. Niski czas reakcji matrycy, a także wysoka częstotliwość odświeżania sprawdzą się również podczas oglądania filmów lub grania. Matowa powłoka pozwala pracować nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Dzięki mocowaniu VESA możliwe jest zawieszenie monitora na ścianie. Ekran jest obrotowy, a to zasługa dobrze zaprojektowanej podstawki monitora.


Monitor dla grafika


EIZO FlexSan EV2460-BK Dane techniczne


Ekran 24-calowy

Rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli

Matryca IPS

Jasność ekranu 250 kandeli na metr kwadratowy

Złącza: HDMI, DisplayPort, DVI, VGA, 5 x USB, AudioUdogodnienia


Szeroki kąt widzenia 178 stopni

Niski czas reakcji matrycy

System redukujący emisję niebieskiego światła

Matowa powłoka matrycy

Mocowanie VESAMonitor EIZO FlexScan EV2795


Jeśli potrzebny Ci monitor dla grafika, wybierz sprzęt marki Eizo. Tym razem prezentujemy model o przekątnej liczącej 27 cali. EV2795 to sprzęt dla wymagających użytkowników, którzy nie szukają kompromisów, a jedynie jak najwyższych parametrów technicznych. Na pierwszy rzut oka na pewno warto docenić wygląd monitora. Sprzęt prezentuje się nowocześnie i dopełni design niejednego wnętrza. Monitor ten wyposażono w interfejs USB-C, który pozwala na szeregowe podłączenie kilku urządzeń. Co ważne, możesz także w ten sposób podpiąć inne sprzęty, aby np. je naładować. Oferowana rozdzielczość, a także rozmiar ekranu gwarantują komfortową pracę, pozwalając na obsługę dużego obszaru roboczego. Monitor posiada obrotową podstawę pivot. Waga urządzenia to niecałe 6 kilogramów. Panoramiczny układ ekranu w proporcjach 16:9 jest uniwersalny i pozwala na dostosowanie do niego naprawdę dużej ilości multimediów. Monitor możesz powiesić na ścianie, a to zasługa mocowania VESA 100x100 milimetrów. W ten sposób możliwe jest zaoszczędzenie cennego miejsca na biurku.


Monitor dla grafika


EIZO FlexScan EV2795 Dane techniczne


Ekran 27-calowy

Rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli

Matryca IPS

Jasność ekranu 350 kandeli na metr kwadratowy

Złącza: HDMI, DisplayPort, 6 x USB, AudioUdogodnienia


Technologia 3D

Niski czas reakcji matrycy

Dwa głośniki o mocy 1 wata

Błyszcząca powłoka matrycy

Czujnik światła zewnętrznegoMonitor EIZO ColorEdge CS2410


Monitor do grafiki powinien zapewniać specyficzne parametry techniczne, które pozwalają na dostosowanie materiałów graficznych choćby pod kątem wyświetlania ich na innych urządzeniach przez różnych użytkowników. Wydrukowane projekty także będą wyglądać nieco inaczej. Dlatego więc potrzebujesz monitora, który uwzględnia te różnice, zapewniając właściwe parametry obrazu. Taki jest między innymi Eizo ColorEdge CS2410. Matryca IPS gwarantuje świetną jakość wyświetlanych multimediów. Co ważne, zapewnia również szeroki kąt widzenia, który wynosi aż 178 stopni. Uchwyt monitora pozwala na bardzo drobiazgowe zmienianie ustawienia sprzętu. Zastosowane złącza pozwalają na podłączenie każdego urządzenia potrzebnego do pracy. Fabryczna kalibracja kolorów umożliwia uniknięcie skomplikowanej konfiguracji przez użytkownika. W zestawie z monitorem znajduje się kabel DisplayPort, HDMI, USB, a także przewód zasilający.


Monitor dla grafika


EIZO ColorEdge CS2410 Dane techniczne


Ekran 24-calowy

Rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli

Matryca IPS

Jasność ekranu 300 kandeli na metr kwadratowy

Złącza: HDMI, DisplayPort, 3 x USB, DVIUdogodnienia


Technologia 3D

Niski czas reakcji matrycy

Dwa głośniki o mocy 1 wata

Błyszcząca powłoka matrycy

Czujnik światła zewnętrznegoMonitor EIZO FlexScan EV2457


Zastanawiasz się jaki monitor dla grafika w cenie około 2000 zł kupić? Dobrym wyborem na pewno będzie Eizo FlexScan EV2457. Monitor ten cechuje przekątna o długości 24 cali. Rozdzielczość ekranu to 1920 x 1200 pikseli. Matryca IPS gwarantuje bardzo dobre odwzorowanie kolorów i kontrastów. Jasność na poziomie 350 kandeli na metr kwadratowy pozwala na komfortową pracę nawet przy dużym naświetleniu pomieszczenia. Krótki czas reakcji oraz częstotliwość odświeżania na poziomie 60 herców pozwala cieszyć się także dobrymi parametrami obrazu podczas grania lub oglądania filmów. Monitor jest wyposażony w dwa głośniki o mocy jednego wata. Mocowanie VESA pozwala na powieszenie sprzętu na ścianie.


Monitor dla grafika


EIZO FlexScan EV2457 Dane techniczne


Ekran 24-calowy

Rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli

Matryca IPS

Jasność ekranu 300 kandeli na metr kwadratowy

Złącza: HDMI, DisplayPort, 4 x USB, DVI, audioEIZO FlexScan EV2457 Dane techniczneEkran 24-calowy

Rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli

Matryca IPS

Jasność ekranu 300 kandeli na metr kwadratowy

Złącza: HDMI, DisplayPort, 4 x USB, DVI, audioMonitor EIZO ColorEdge CS2420


To już ostatni monitor dla grafika w naszym rankingu. Prezentujemy model z rodziny ColorEdge. Jest świetną propozycją dla osób zajmujących się retuszem fotografii. Wysoki poziom odwzorowania kolorów to jedna z wielu zalet tego monitora. 24-calowy ekran pozwala wygodnie pracować na większości stanowisk. Urządzenie jest wyposażone w złącza HDMI, DisplayPort, DVI, a także trzy sloty USB. Czas reakcji matrycy wynosi 15 milisekund. Proporcje ekranu w tym wypadku to 16:10. Monitor jest wyposażony w oprogramowanie Eizo ColorNaviagor. To aplikacja bardzo pomocna w przypadku edytowania zdjęć i tworzenia ilustracji. Z jego pomocą także o wiele łatwiej skalibrujesz ekran, co ma duże znaczenie w przypadku przyszłych realizacji. Matowa matryca IPS zapewnia różne podświetlenie ekranu, a także dobre odwzorowanie barw czy kontrastów. Szeroki kąt widzenia pozwala na pracę z wielu pozycji. Na uwagę zasługuje także ergonomiczna podstawa umożliwiająca obrót w zakresie 344 stopni. Gwarancja Door do Door trwa aż 5 lat, co jest kolejnym z argumentów przemawiających na korzyść monitora.


Monitor dla grafika


EIZO ColorEdge CS2420 Dane techniczne


Ekran 24-calowy

Rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli

Matryca IPS

Jasność ekranu 350 kandeli na metr kwadratowy

Złącza: HDMI, DisplayPort, 3 x USB, DVIUdogodnienia


Szeroki kąt widzenia 178 stopni

Oprogramowanie ColorNavigator

Matowa powłoka matrycy

Regulacja wysokości, kąta obrotu i pochylenia

Mocowanie VESA


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert