Poradniki Eksperta

Granie na konsoli, jest niezwykle wygodne. To miedzy innymi zasługa kontrolerów, które aktualnie oferowane są jako urządzenia bezprzewodowe. Nie ogranicza Cię więc długość przewodu i możesz wygodnie rozsiąść się w dowolnym miejscu. W poniższym tekście wyjaśnimy, jak ładować pad do konsoli i na co zwrócić uwagę.

Pad bezprzewodowy czy przewodowy?


Niektórzy użytkownicy nadal mają problem z wyborem. Oryginalne pady do konsol są bezprzewodowe, ale posiadacze komputerów stacjonarnych mogą wybrać spośród wielu uniwersalnych modeli. Każdy typ połączenia ma swoje plusy i minusy. Choć ostatecznie wyboru musisz dokonać samodzielnie, wiedz, że nie trzeba obawiać się problemów z grą na modelu bezprzewodowym. Komunikacja radiowa lub Bluetooth zapewnia komfortową rozgrywkę, pozbawioną problemów z łącznością. Jeśli miałoby być inaczej, na pewno Sony i Microsoft nie zdecydowaliby się na wdrożenie bezprzewodowych kontrolerów. Jedyne, o czym należy pamiętać, to uzupełnienie akumulatora w gamepadzie. Reszta nie różni się niczym od klasycznych, przewodowych modeli.


Pady w naszej ofercie:

Jak ładować pad do konsoli?

No dobrze, zajmijmy się tym, jak ładować pad do konsoli. Sprawa nie jest skomplikowana. Na co dzień podłączasz różne urządzenia do ładowania – na przykład smartfon. Sprawa wygląda nieco inaczej w przypadku kontrolerów do konsoli Microsoftu. Jak ładować pada Xbox Series X? Sprzęt korzysta z baterii AA, które wystarczy wymienić na nowe. Możesz także stosować tak zwane „akumulatorki”, których ogniwa mogą być wielokrotnie ładowane. To spora oszczędność. Komplety takich baterii wraz z ładowarką, można kupić bez problemów także w naszym sklepie.


Z kolei akcesoryjny pad Xbox One , wyposażony jest w akumulator, który ładuje się za pomocą dołączonej stacji dokującej. Naładowanie go w pełni, pozwala na rozgrywkę przez nawet 40 godzin. To akurat całkiem sporo. Warto także zauważyć, że Elite 2 jest kompatybilny z konsolami One, Series i komputerami. W takim razie, jak naładować pada PS4? Sprawa jest bajecznie prosta. Sprzęt dysponuje gniazdem USB-B, do którego należy podłączyć odpowiedni przewód. Ten może być połączony z ładowarką sieciową lub konsolą, aby akumulator został uzupełniony. Pełne naładowanie DualShock pozwala na wiele godzin dobrej zabawy. Po prawidłowym podłączeniu kontrolera do ładowania, aktywowane zostanie podświetlenie znajdujące się z tyłu urządzenia. No dobrze, a jak naładować pada PS5? Czy wraz z nową generacją konsol, proces uległ zmianie? Absolutnie nie. W tym wypadku również należy użyć odpowiedniego przewodu USB, aby uzupełnić akumulator kontrolera.


Wygodne ładowanie ze stacją dokującą – przekonaj się sam

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest używanie stacji dokującej do ładowania kontrolerów. To inaczej ładowarka, którą możesz ustawić w dowolnym miejscu, a następnie do niej podłączać pady. Dostępne są modele pojedyncze oraz podwójne, które pozwalają ładować nawet dwa kontrolery jednocześnie. To bardzo wygodne i estetyczne rozwiązanie. Nie ma potrzeby używania przewodów, które czasami ulegają zgubieniu. Kontrolery bardzo dobrze prezentują się na stacji dokującej, więc możesz w ten sposób zadbać także o estetykę wnętrza. Ładowarki stacjonarne nie kosztują wiele, a są bardzo funkcjonalne.


Przykładem bardzo dobrze wykonanej stacji dokującej, jest Mad Dog GPC500. To ładowarka stworzona na potrzeby użytkowników konsol PS5. Producent zareagował na premierę nowego sprzętu Sony bardzo szybko. Stacja pozwala na ładowanie dwóch kontrolerów jednocześnie. Dostępny wskaźnik naładowania LED, pozwala określić stopień uzupełnienia baterii w padzie. 


Kontroler wystarczy umieścić w odpowiednio wyprofilowanym miejscu, a ładowanie rozpocznie się automatycznie. W zestawie ze stacją, znajduje się także przewód USB-C – USB-A. Stacja dokująca GPC500 jest nie tylko akcesorium pozwalającym na komfortowe ładowanie, ale także urozmaiceniem na stanowisku gracza. Od tej pory Twoje kontrolery mogą być odkładane w jedno, przeznaczone do tego miejsce.


Bogata oferta padów do konsol i PC – jak wybrać najlepszy sprzęt?

Producenci stale prześcigają się w kolejnych, dodatkowych rozwiązaniach wprowadzanych do padów swojej produkcji. Choć nadal większość kontrolerów wykorzystuje przewodową komunikację, dysproporcje te zaczynają się zacierać. Ilość sprzedawanych padów bezprzewodowych stale rośnie, a do oferty trafią kolejne urządzenia. Decydując się na zakup, koniecznie sprawdź docelowe przeznaczenie urządzenia. To ważne, z punktu widzenia kompatybilności. Nie brakuje modeli, które umożliwiają grę na wielu platformach. Większość dostępnych w sprzedaży padów posiada system wibracji, który ma na celu zwiększyć realizm rozgrywki.Na pewno istotną kwestią, zwłaszcza dla zaawansowanych graczy, jest możliwość programowania poszczególnych przycisków. Dzięki temu, możliwa jest personalizacja urządzenia, co może przyczynić się do ułatwienia rozgrywki. Kontrolery, które wyposażono w wyście słuchawkowe, mogą służyć jako miejsce podpięcia słuchawek. Tak jest w przypadku DualShock, dedykowanych PS4. W zestawie z konsolą znajduje się również podstawowy zestaw słuchawkowy, który pozwala na komunikację zespołową. Powinieneś także przyjrzeć się ergonomii konstrukcji. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie powierzchni antypoślizgowej, która zapewnia mocny i pewny chwyt. Jeśli masz pytania dotyczące sposobów ładowania konkretnych padów lub interesują Cię dodatkowe informacje przed zakupem, skontaktuj się z naszymi doradcami. Chętnie pomogą i wyjaśnią nurtujące Cię kwestie.

Stacje dokujące w naszej ofercie:

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756