Poradniki Eksperta

Jaka karta pamięci do Nintendo Switch?


Jaka karta pamięci do Nintendo Switch? Konsola Nintendo Switch cieszy się ogromną popularnością. Gry na nią są dystrybuowane na dedykowanych kartridżach. Producent jednak idąc z duchem czasu oferuje internetowy sklep Nintendo eShop, w którym na wzór platform Sony oraz Microsoftu, zakupisz cyfrowe gry. Następnie możesz je szybko pobrać na konsolę i rozpocząć zabawę. Oczywiście dane trzeba na czymś zapisać, dlatego przygotowaliśmy specjalny poradnik, z którego dowiesz się, jaka karta pamięci do Nintendo Switch jest odpowiednia.jaka karta pamięci do nintendo swtich


Pojemność karty microSD do Nintendo Switch


Standardowo Nintendo Switch jest wyposażone w 32 GB wbudowanej pamięci. W zależności od tego, jakie lubisz tytuły, wystarczy to na zainstalowanie kilku lub nawet tylko jednej gry. Mario Kart 8 Deluxe zajmuje 8 GB na dysku konsoli, z kolei Wiedźmin 3 już nawet ponad 28 GB. Może więc szybko okazać się, że wbudowana pamięć w Twojej konsoli skończy się, tym bardziej że aktualizacje oraz dodatki do gier również potrzebują miejsca. Jaka karta pamięci do Nintendo Switch będzie zatem odpowiednia?


Urządzenie obsługuje nośniki microSD, microSDHC oraz microSDXC, teoretycznie ich pojemność może sięgać nawet 2 TB. W ofercie znajdziesz takie nośniki, warto jednak zastanowić się, czy potrzebujesz aż tyle miejsca na dane, zwłaszcza, że taka karta kosztuje niemal tyle, co cała konsola. Biorąc pod uwagę ilość zajmowanego miejsca, to absolutne minimum stanowią karty o pojemności 64 GB. W praktyce jednak zakup 128 GB nośnika da Ci znacznie większą swobodę korzystania, ponieważ przechowasz na nim nawet kilkanaście gier na Nintendo Switch. Jaka karta pamięci będzie odpowiednia, jeśli większość gier kupujesz cyfrowo?


W takiej sytuacji warto zdecydować się na nośnik o dużej pojemności np. 200 lub 256 GB. Przechowasz na nim wiele różnych (także bardzo rozbudowanych) gier. Choć cena początkowo może Ci się wydawać nieco wysoka, to będzie to przyszłościowy zakup. Pojemniejsze karty microSD np. 400 lub 512 GB polecamy, jeśli chcesz mieć zawsze pod ręką całą swoją bibliotekę gier i lubisz wracać do ulubionych tytułów. To także dobry wybór, gdy masz wolne łącze internetowe i usuwanie gier, aby pobrać inne zajęłoby Ci zbyt wiele czasu. Oczywiście jeśli to dla Ciebie nie problem, to możesz mieć kilka kart, które będziesz wymieniał.


jaka karta pamięci do nintendo swtich


Karta pamięci dedykowana Nintendo Switch


Oczywiście zapotrzebowanie na karty pamięci do Nintendo Switch nie uszło uwadze producentów. Do oferty wprowadzili oni nośniki dedykowane do popularnej przenośnej konsoli. Modele takie oferuje firma Sandisk i znajdziesz na nich logo Nintendo Switch. W praktyce jednak nie różnią się one znacząco od pozostałych, dobrej jakości kart microSD i oprócz konsoli, mogą być używane z innymi urządzeniami elektronicznymi. Rekomendacje dla Nintendo Switch możesz potraktować bardziej jako gwarancję jakości oraz pewny wybór do konsoli.Co powinna oferować karta pamięci do Nintendo Switch?


Niezależnie od tego, jaka karta pamięci do Nintendo Switch jest Ci potrzebna, to oprócz pojemności, powinieneś zwrócić uwagę na pozostałe parametry. W urządzeniach takich jak kamery znaczenie ma szybkość zapisu danych na karcie pamięci. W konsoli jest to kwestia drugorzędna. Gry będziesz pobierał i tak z maksymalną prędkością jaką oferuje łącze internetowe i karta sieci bezprzewodowej w Nintendo Switch, która maksymalnie obsługuje standard 802.11ac.


Większe znaczenie ma szybkość odczytu danych. Dlatego opiszemy, jaka karta pamięci do Nintendo Switch zapewni Ci komfortową zabawę. Powinieneś wybrać nośnik kompatybilny przynajmniej ze standardem UHS-I. Podstawowe karty z tej kategorii oferują prędkość odczytu na poziomie ok. 50 MB/s, co powinno pozwolić na komfortową grę. Jednak różnice cenowe pomiędzy kartami microSD nie są duże. Dlatego warto od razu wybrać szybszy model oferujący prędkość odczytu na poziomie 100 MB/s, dzięki któremu korzystanie z konsoli będzie przyjemniejsze. Jakie korzyści daje tak szybka karta? Przede wszystkim gry ładują się krócej, interfejs jest bardziej responsywny i rzadziej zdarzają się drobne zacięcia. Choć pozornie mogą się to wydawać błahe mankamenty, to ich suma znacznie wpływa na wygodę Twojej zabawy. W końcu dlaczego miałbyś czekać dłużej na uruchomienie ulubionej gry, skoro niewiele droższa karta pamięci pozwoli to zrobić znacznie szybciej?Dobra karta pamięci do Nintendo Switch


Odpowiadając ostatecznie na pytanie jaka karta pamięci do Nintendo Switch jest dobra, nie możemy pominąć jeszcze jednego aspektu. Wybieraj tylko nośniki renomowanych marek oraz od oficjalnych sprzedawców i dystrybutorów. Niestety podrabianie kart pamięci to prawdziwa plaga. Wybierając produkt spoza oficjalnej dystrybucji narażasz się na kupno podróbki, która będzie wykonana z gorszej jakości podzespołów. To skutkuje mniejszą prędkością odczytu i zapisu oraz zwiększoną awaryjnością. Gra na pewno nie będzie przyjemna, zwłaszcza, gdy karta zepsuje się w najmniej odpowiedniej chwili. Do tego warto wybierać karty pamięci z długą gwarancją. Stanowi ona jeden czynników, które świadczą o jakości produktu.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert