Poradniki Eksperta

LEGO Technic do 200 zł – ranking [TOP10]

 2023-12-08 

Klocki LEGO to przede wszystkim wyzwane stawiane każdemu dziecku, które planuje skonstruować własną budowlę czy pojazd. Trzeba się wykazać dużą wyobraźnią i zręcznością, dlatego LEGO tak chętnie wybierane jest przez dzieci i rodziców na całym świecie. Na tych starszych fanów czeka seria Technic stawiająca zupełnie nowe wyzwania, ale dzięki temu dająca ogromną satysfakcję. LEGO Technic do 200 zł to zestawy głównie wzorowane na popularnych modelach samochodów, które można swobodnie ustawić jako ozdobę na półce, ale znajdziesz również zestawy przeznaczone do niczym nieskrępowanej zabawy.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Aplikacja LEGO Instructions PLUS

Dla dzieci powyżej 7 lat

Niewielkie rozmiary

Model nie oferuje elektronicznych elementów

Monster Jam Grave Digger to niezwykle popularny zestaw z serii mającej na celu przybliżenie działania słynnych Monster Trucków. Model składa się z zaledwie 12 klocków, co sprawia, że proces składania nie zajmuje dużo czasu. Szybko możesz zatem przejść do testowania unikatowego dla LEGO napędu Pull-back umożliwiającego przejazd pojazdu po wyznaczonym odcinku.

LEGO 42118 to zestaw 2 w 1, co oznacza, że Monster Truck może być szybko rozmontowany, a następnie samochód może przyjąć formę łazika terenowego. Otrzymujesz zatem 2 modele w jednym zestawie. Aplikacja LEGO Instructions PLUS sprawia, że proces składania jest znacznie ciekawszy i łatwiejszy.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Dedykowana aplikacja LEGO Builder

Wiele ruchomych elementów

806 klocków

W zestawie nie ma figurek

Ranking klocków LEGO Technic do 200 zł zaczynamy od modelu kultowego samochodu Lamborghini Huracán Tecnica. Niesamowitą moc zapewnia mu silnik V10 wiernie odwzorowany w wersji z klocków LEGO. Możesz przejść przez proces jego konstrukcji, a następnie obserwować, jak jego ruchome elementy współgrają ze sobą, tak samo jak w przypadku układu kierowniczego.

Otwierane drzwi pozwalają na zajrzenie do wnętrza auta. W budowie pomoże aplikacja LEGO Builder, za pomocą której możesz analizować model w 3D, a także zapisywać swoje postępy w składaniu. Zestaw składa się z aż 806 klocków posortowanych w oddzielnych saszetkach, co ułatwia składanie etapami.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Zestaw składa się z ponad 650 elementów

Czytelna instrukcja obrazkowa

Ruchome mechanizmy

Wyłącznie dla starszych dzieci i dorosłych

Jeep Wrangler to legendarny samochód off-roadowy, który należy do grupy LEGO Technic do 200 zł. Wyjątkowo bogaty w szczegóły model, oferuje również dużo ruchomych elementów, które znacznie uprzyjemniają zabawę. Otwierana maska pozwala przyjrzeć się silnikowi, układ kierowniczy działa, jak w prawdziwym aucie, a układ zawieszenia pokazuje i uczy, jak działa w trudnych warunkach terenowych. Otwierane drzwi ułatwiają inspekcję wnętrza terenówki, podobnie, jak składane siedzenia.

Dużym atutem jest działająca wyciągarka, która ożywi każdą zabawę pojazdem. Zestaw wyposażony jest również w koło zapasowe, które podnosi realizm zabawy. W skład zestawu wchodzi instrukcja, opis, jak skorzystać z instrukcji w wersji cyfrowej, a także 665 klocków. Estetyka pojazdu to zasługa odwzorowanych elementów konstrukcyjnych, a także charakterystycznego dla tego pojazdu żółtego koloru.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Możliwość tworzenia własnych konstrukcji

Niewielkie rozmiary

Model 2 w 1

Zestaw nie zawiera dodatkowych naklejek na pojazd

Czy LEGO Technic do 200 zł może zaoferować proste zestawy, dające jednocześnie całą masę frajdy podczas składania i późniejszej zabawy? Taki jest właśnie model LEGO 42132, czyli motocykl wzorowany na kultowych krążownikach szos. Zaledwie 163 klocki wchodzące w skład zestawu gwarantują, że bez problemu poradzą sobie ze składaniem dzieci od siódmego roku życia. Dodatkowo cały proces ułatwia dedykowana aplikacja, która w bardzo prosty sposób pokazuje, jakie kroki należy wykonywać, aby motocykl został zmontowany bez większych problemów.

Jeśli dziecko znudzi się jedną formą jednośladu, szybko może zmienić jego wygląd, ponieważ LEGO 42132 to zestaw 2 w 1. Dzięki temu motocykl może przybrać formę crossową i zabrać Cię na wyprawę po bezdrożach.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Klocki testowane pod kątem bezpieczeństwa

Własny napęd modelu pull-back

Wytrzymałe elementy

Do skorzystania z funkcji dodatkowych wymagany jest smartfon

Ford Mustang Shelby GT500 to kolejny w naszym rankingu LEGO Technic do 200 zł model kultowego samochodu. Zestaw składa się z 544 klocków, a proces składania i jego skomplikowanie sprawia, że mogą poradzić sobie z tym zadaniem nawet 9-latki. Nagrodą za wytrwałość jest model, który możesz wystawić w wyścigu, zarówno w realnym, jak i wirtualnym świecie.

Napęd pull-back pozwoli na zabawę na torze skonstruowanym przez Ciebie, a aplikacja LEGO Technic AR umożliwia przetestowanie auta w cyfrowym świecie. Po skończonej zabawie samochód może być postawiony na półce w formie modelu ozdobnego, co ułatwia dołączona do zestawu tylnej pokrywie auta. 

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Możliwość połączenia z klockami z innych zestawów

Klocki odporne na zgniatanie

Silnik z ruchomymi tłokami

Dla dzieci powyżej 10 roku życia

LEGO 42123, czyli samochód wyścigowy McLaren Senna GTR to zestaw dla najwytrwalszych i doświadczonych konstruktorów, czyli starszych dzieci i dorosłych. Zestaw składa się z aż 830 klocków, które po złożeniu do postaci samochodu nadają całości dużo dynamiki, za sprawą ruchomych elementów. Silnik V8 pokaże, w jaki sposób działa, dzięki poruszającym się tłokom. Otwierane drzwi pozwalają zajrzeć na chwilę do wnętrza auta.

Model LEGO 42123 jest inspirowany Kultowym samochodem, dzięki temu możesz liczyć na wierne oddanie wielu detali. Zestaw da Ci wiele satysfakcji podczas składania, a następnie stanie się ozdobą kolekcji, jeśli postanowisz ustawić auto na półce w pokoju. Realizmu dodają również oznaczenia nawiązujące do najpopularniejszych wyścigów.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Szybkie składanie, dzięki małej ilości klocków

Pojazd napędzany własnym napędem

Instrukcja papierowa i cyfrowa

Łączenie elementów wymaga dużej wprawy

W świecie Monster Trucków nie ma ograniczeń co do wyglądu tych pojazdów, co potwierdza model LEGO Technic do 200 zł Monster Jam Megalodon. Konstrukcja jest na tyle prosta, że poradzi sobie z nią 7-latek, który do dyspozycji ma zaledwie 260 elementów. Napęd typu pull-back działa w prosty sposób, pozwalając na rozpędzenie pojazdu na dowolnej powierzchni płaskiej. Przyjemnym dla oka dodatkiem są ruszające się w czasie jazdy płetwy.

Rekin może szybko zmienić się w bolid Formuły 1, dzięki dołączonej do zestawu instrukcji pozwalającej na szybką rekonstrukcję modelu. Pojazd jest niezwykle wytrzymały na wszelkiego rodzaju uderzenia i uszkodzenia mechaniczne, dzięki rygorystycznym testom, które muszą przejść wszystkie klocki LEGO.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Możliwość odtworzenia modelu 3D w aplikacji

Naklejki na model w zestawie

Ruchomy układ kierowniczy

Model bez napędu typu pull-back

Bolidy wyścigowe przykuwają uwagę swoim agresywnym wyglądem, co dokładnie odwzorowuje model LEGO Technic do 200 zł 42151. Pojazd inspirowany słynną marką Bugatti oddaje wszelkie aspekty stylistyczne, dzięki dobrze odwzorowanym detalom. Świetnie odnajdzie się zatem na regale jako realistyczny model kultowego auta. Wszystko to za sprawą wykorzystania do budowy aż 905 klocków, które pozwalają stworzyć w pełni działający układ kierowniczy, a także otwierające się drzwi skrzydłowe.

Zewnętrzne elementy samochodu możesz ozdobić naklejkami nawiązującymi do wyścigów samochodowych. Najlepsza pomoc w budowie przyjdzie ze strony aplikacji LEGO Builder, która przeprowadzi Cię przez cały proces konstrukcji Bolidu Bugatti.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Koła działające pod wieloma kątami

Szeroki kąt odchylenia przyczepy

Obracany fotel kierowcy

Nie dla młodszych dzieci

Pracę na farmie znacznie ułatwiają maszyny rolnicze, takie jak traktor John Deere 9620R 4WD. Ta legendarna już firma podjęła współpracę z LEGO, aby model 42136 jak najlepiej oddawał realny pojazd rolniczy. Dzięki temu możesz cieszyć się charakterystycznym wyglądem pojazdów John Deere, a także poddać inspekcji wiele ruchomych elementów, jak fotel kierowcy, czy przegubowy układ kierowniczy.

Ciekawym uzupełnieniem tego zestawu jest przyczepa, którą możesz łączyć z traktorem w dowolnym momencie. Sama przyczepa również oferuje wiele ciekawych rozwiązań, jak możliwość odchylenia jej pod dużym kątem, a także zawieszenie działające na nierównym terenie. Cały zestaw to 390 klocków, co sprawia, że nawet 8-latki nie będą mieć problemu ze składaniem modelu.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Możliwość skorzystania z aplikacji na telefon

Intuicyjna instrukcja w zestawie

Moduł napędu pull-back

Pojazd nie umożliwia korzystania z figurek

Nasz ranking zestawów LEGO Technic do 200 zł zamyka kolejny Monster Truck z napędem typu pull-back. Tym razem możesz udać się na arenę w pojeździe, który wyglądem przypomina słynną rasę psów, a dokładnie dalmatyńczyka. Charakterystyczne ubarwienie zostało odwzorowane w malowaniu pojazdu, tak samo, jak psie uszy, które poruszają się w czasie jazdy. Pies szybko może zamienić się w ciężarówkę, ponieważ jest to zestaw 2 w 1.

Do dyspozycji masz tradycyjną instrukcję papierową lub elektroniczną, w postaci aplikacji LEGO Builder. Zestaw składa się z 244 elementów, które pasują do siebie idealnie, co potwierdzają testy przeprowadzone przez LEGO. Z powodzeniem można je łączyć z klockami z innych zestawów, tworząc własne konstrukcje.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756