Poradniki Eksperta

Maszynki do golenia elektryczne - ranking 2024 [TOP10] 

 2024-05-06


Golenie należy do codziennych czynności, dlatego warto postawić na sprawdzone i efektywne maszynki do golenia elektryczne. Ranking, który stworzyliśmy specjalnie dla Was, pokaże najciekawsze funkcje, zarówno te podstawowe, jak i dodatkowe. Dzięki urządzeniom z naszej listy będziesz mógł liczyć na łatwe i przede wszystkim dokładne skrócenie bądź pozbycie się Twojego zarostu. Najlepsza maszynka elektryczna do golenia sprawi, że codzienna pielęgnacja twarzy będzie szybka i bezproblemowa.

10.0  / 10
299,00 zł
10.0  / 10
349,99 zł
9.5  / 10
799,99 zł
9.0  / 10
699,99 zł
8.5  / 10
488,00 zł
8.5  / 10
199,99 zł
8.5  / 10
999,99 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Zasilanie akumulatorowe

Ruchome głowice

Wodoodporna

Nie jest przeznaczona do golenia głowy

Zadajesz sobie pytanie, jakie są najlepsze maszynki do golenia elektryczne? Ranking zaczniemy z przytupem, bo od modelu Braun Seria 5, który może być używany w praktycznie każdych warunkach. Ta elektryczna maszynka do golenia to urządzenie w pełni wodoodporne. Dzięki temu możesz z łatwością używać jej prysznicem. Świetnie poradzi sobie także na sucho, czy przy wykorzystaniu pianki lub żelu do golenia. Samo czyszczenie także nie sprawi Cię większych trudności. Wystarczy, że przepłuczesz sprzęt pod bieżącą wodą, bez konieczności zdejmowania głowicy golącej. Natomiast jeżeli zajdzie potrzeba jej wymiany, funkcja EasyClick Ci to ułatwi.

Trzy elastyczne ostrza dostosowują się do kształtu Twojej twarzy, dzięki czemu efekt gładkości jest o wiele wyraźniejszy. Ergonomiczna i wygodna rączka sprawia, że pielęgnacja twarzy przebiega szybko i bezproblemowo. Wbudowana bateria pozwala na pracę przez 50 minut, a 5-minutowe ładowanie wystarczy na jedno pełne golenie zarostu. Technologia AutoSense dostosowuje się do zarostu, analizując jego gęstość, co znacznie poprawia proces golenia. W zestawie otrzymujesz także szczoteczkę do czyszczenia, wtyczkę SmartPlug, zatyczkę ochronną, instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Funkcja samooczyszczenia głowic

Szybkie ładowanie

5 ostrzy

Nie jest przeznaczona do używania w wannie i pod prysznicem

Idealne rozwiązanie dla osoby dbającej o swój wygląd to zestaw wyposażony w skutecznie działające ostrza. Są one najważniejszym elementem urządzeń, jakimi są maszynki do golenia elektryczne. Ranking pod tym względem może zaproponować model Philips Seria 5 000. W sprzęcie zastosowano aż 45 samoostrzących się ostrzy, dzięki którym golenie stanie się jeszcze bardziej precyzyjne. Umieszczono je na ruchomych głowicach obracających się o 360 stopni, które lepiej dopasowują się do kształtu twarzy. Dodatkowo system PowerAdapt pozwala na analizę gęstości zarostu i dostosowanie golenia do Twoich potrzeb. 

 

Maszynka może działać w trybie na sucho i na mokro, dzięki czemu jest niezwykle uniwersalna w użytkowaniu. Wbudowany trymer umożliwi nadanie Twojemu zarostowi indywidualnego charakteru. Silnik wzmocniony palladem sprawia, że produkt nie zawiedzie Cię w żadnej sytuacji. Czyszczenie maszynki przebiega szybko i sprawnie. Wystarczy, że naciśniesz przycisk i po otworzeniu głowicy golącej opłuczesz ją wodą. Czas pracy na baterii wynosi do 60 minut. Jeżeli jednak potrzebujesz poprawić swój zarost w kilka chwil, podłącz urządzenie na 5 minut do ładowania. Maszynka do golenia elektryczna jest gotowa do użycia. 

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Golenie na mokro i na sucho

Czas pracy to 2 godziny

Liczne nakładki w zestawie

Brak uchwytu antypoślizgowego

Philips OneBlade Pro 360 to kolejna wyjątkowo wydajna męska golarka elektryczna. Ranking zdobywa szturmem dzięki baterii, która po jednym pełnym naładowaniu pozwala aż na 2 godziny ciągłej pracy. Maszynka oferuje hybrydowy system golący, co oznacza, że możesz jej użyć zarówno do swojego zarostu, jak i również całego ciała. Dużym jej atutem jest możliwość pracy na sucho i mokro. Możliwość mycia urządzenia pod bieżącą wodą sprawia, że czyszczenie staje się znacznie prostsze. Ruchome głowice ułatwiają golenie dzięki szybszej adaptacji do kształtu twarzy. 

 

Unikalne obustronne ostrze pozwala na przycinanie, a także stylizację Twojego zarostu. Specjalna nakładka umożliwia wybór spośród 14 długości golenia. Technologia OneBlade pozwala na pracę urządzenia pod włos, nie powodując zacięć i podrażnień. Szybko poruszający się nożyk (wykonujący 200 ruchów na sekundę) precyzyjnie skróci Twój zarost, bez względu na jego grubość. Ostrza zachowują swoją efektywność nawet do 4 miesięcy. Kiedy nadejdzie pora wymiany, zauważysz na ostrzu symbol strzałki. Nasz ranking maszynek do golenia elektrycznych nie mógł pominąć tego urządzenia na tej liście. 

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Potrójny system golący

Ergonomiczna budowa

Mycie pod wodą

Czas pracy to 50 minut

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć modeli wodoodpornych, pomimo że to wciąż elektryczne maszynki do golenia. Ranking urządzeń, które z powodzeniem będziesz mógł używać pod prysznicem i w wannie, koniecznie trzeba uzupełnić o Braun Seria 7. Cechy tej maszynki pozwalają na golenie zarówno na sucho, jak i na mokro. Dodatkowo dzięki ergonomicznej rączce możemy wygodnie i szybko ogolić twarz. Sprzęt wyczyścisz także z powodzeniem pod bieżącą wodą. Potrójny system golący, w połączeniu z ruchomymi głowicami gwarantuje wysoką precyzję działania.

 

System EasyClick pozwala natomiast na szybkie wpięcie lub odpięcie końcówki. Ten model oferuje również automatyczne dostosowanie do kształtu twarzy oraz szyi, poruszając głowicami w zakresie 360 stopni. Ta nowoczesna maszynka do golenia elektryczna umożliwia pracę do 3 tygodni na pełnym ładowaniu. Jeżeli jednak zależy Ci na czasie to po szybkim, 5-minutowym ładowaniu wykonasz spokojnie pełne golenie twarzy. Zastosowana w urządzeniu technologia AutoSense przeanalizuje Twój zarost i dostosuje swoje działanie do jego gęstości.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Podwójny pierścień tnący

Kabel USB w zestawie

Funkcja Turbo Speed

Brak blokady podróżnej

Najlepsze golarki elektryczne gwarantują wysoką precyzję, nawet po jednym przejechaniu danego miejsca na Twojej twarzy. Dokładnie tak działa Remington Ultimate Series RX7. Efekt ten jest możliwy, dzięki zastosowaniu unikatowej technologii głowic, która składa się z aż 5 niezależnych systemów tnących. Każda z nich działa niezależnie od pozostałych, będąc w pełni ruchomym elementem większej całości. Sprawia to, że ten model cechuje się wysoką wydajnością. Wpływa na to również Funkcja Turbo Speed, która idealnie sprawdzi się do gęstych zarostów. 

 

Prezentowana golarka elektryczna jest w 100% wodoodporna, co umożliwia jej łatwe czyszczenie pod bieżącą wodą. Wbudowana kieszeń pozwala na szybkie pozbycie się zalegającym tam włosów. Czas pracy akumulatora po jednym pełnym naładowaniu wynosi do 60 minut. Dzięki temu możesz korzystać z urządzenia przez około miesiąc bez konieczności ponownego ładowania. W zestawie otrzymujesz golarkę, kabel USB, szczoteczkę do czyszczenia, instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną. 

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Długi czas pracy do 120 minut

Nasadka do pielęgnacji ciała

Hybrydowe golenie

Czas ładowania to aż 60 minut

Szukasz wydajnej maszynki, która nadaje się perfekcyjnie na dłuższe lub krótsze podróże? W takim razie model Philips OneBlade 360 to idealne urządzenie dla Ciebie. Dzięki ergonomicznemu uchwytowi produkt pozwala na kontrolę golenia pod każdym kątem, zarówno na twarzy, jak i całym ciele. Pełna wodoodporność sprawia, że nawet pod prysznicem będziesz mógł zająć się pielęgnacją swojego zarostu. Pomoże w tym także unikatowe ostrze, które umożliwia stylizację, przycinanie i dokładne golenie. Technologia dostosowywania ostrza do kształtu twarzy sprawia, że wystarczy jedno pociągnięcie, aby uzyskać pożądane efekty. 

 

Bez problemu pozbędziesz się owłosienia z nawet najbardziej wrażliwych miejsc bez zacięć i podrażnień. W zestawie znajdziesz specjalną nasadkę do ciała, a także drugą nasadkę, która umożliwia regulowanie długości przycinania. Zastosowane w urządzeniu ostrza umożliwiają pracę nawet do 4 miesięcy bez konieczności wymiany. Prezentowana maszynka do golenia elektryczna pozwala na aż 120 minut użytkowania, co równa się kilku pełnym sesjom golenia. W razie potrzeby szybko podładujesz sprzęt wokoło godzinę. 

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Technologia rozpoznawania ruchu ostrzy

Dedykowana aplikacja

Trymer w zestawie

Brak samoostrzących się ostrzy

Najlepsza maszynka elektryczna do golenia pozwoli Ci na kontrolę jej wydajności również po skończonej pracy. Philips Seria 7000 oferuje dedykowaną aplikację, w której sprawdzisz, jak lepiej korzystać ze swojego urządzenia. Wbudowany czujnik zarostu pozwala na lepsze dostosowanie pracy urządzenia, niezależnie od gęstości Twojego owłosienia. Głowice pracują w zakresie 360 stopni, co znacznie ułatwia golenie na sucho, jak i na mokro. Po skończonej pracy wystarczy, że umieścisz maszynkę w specjalnej stacji dokującej, która wyczyści wszystkie jej elementy, łącznie z ostrzami. 


Dużym ułatwieniem okaże się również Motion Control, czyli funkcja mająca na celu zwiększenie wydajności golenia, poprzez naukę poprawnych ruchów. Zwracamy także uwagę na precyzyjne ostrza, które golą blisko skóry, dokładnie usuwając włosy już za jednym pociągnięciem. Kształt głowic sprawia, że włosy same układają się na ich powierzchni w sposób zwiększający efektywność cięcia. Szybkie ładowanie w 5 minut starcza na jeden pełny cykl golenia. Koniecznie zwróć uwagę na wydajne urządzenia, jakimi są maszynki do golenia elektryczne. Ranking poleca tylko najefektywniejsze modele.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Potrójny system golący

Wtyczka SmartPlug

Wodoodporna

Brak trymera

Delikatna skóra to duże wyzwanie, ale poradzą sobie z nim wybrane maszynki do golenia elektryczne. Ranking w tym przypadku może wygrać Braun Seria 6, dzięki wbudowanej funkcji Senso Flex. Zastosowanie tego rozwiązania pozwoliło na zmniejszenie nacisku wywieranego przez maszynkę na skórę podczas golenia. Dużo daje w tym przypadku także technologia AutoSense, która dostosowuje pracę maszynki do gęstości Twojego zarostu. Ruchome głowice dostosowują się do kształtu Twojej twarzy, precyzyjnie usuwając nawet pojedyncze włoski. Jeżeli lubisz eksperymentować z długością owłosienia, możesz wykorzystać nasadkę trymera o skali od 0,5 do 7 mm. 

 

Maszynka jest w pełni wodoodporna, więc możesz z niej korzystać pod prysznicem, a także w wannie. Ergonomiczna rączka zapobiegnie upuszczeniu mokrego urządzenia. Wbudowana bateria pozwala na 50 minut pracy, a szybkie ładowanie umożliwi Ci wykonanie jednego dokładnego golenia. W zestawie otrzymujesz golarkę elektryczną, wtyczkę SmartPlug, etui, szczoteczkę do czyszczenia, instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną. 

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Możliwość mycia pod wodą

Ładowarka w zestawie

Głowica obrotowa

Brak ruchomych głowic

Czy dokładne golenie i stylizacja jest możliwa przy użyciu tylko jednego urządzenia? Tak, jeśli zdecydujesz się na model Remington Style Series R3600. Obrotowa głowica z potrójnym systemem golącym zapewni Ci wysoką dokładność pracy. Pozbędzie się większej ilości włosków, umożliwiając dokładniejszą pielęgnację twarzy. W tym zadaniu pomoże także funkcja golenia na sucho, jak i na mokro. Maszynka może być czyszczona pod bieżącą wodą dzięki wysokiej wodoodporności. Precyzyjna stylizacja jest możliwa dzięki wysuwanemu trymerowi z ostrzami ComfortTrim, których zadaniem jest dokładne przycięcie każdego włoska na twarzy. 

 

Ergonomiczna budowa pozwala Ci na wygodne golenie swojego zarostu. Urządzenie automatycznie dostosuje się do kształtu twarzy i szyi. Wbudowany wskaźnik ładowania poinformuje Cię natomiast o stanie naładowania baterii. Akumulator pozwala na 45 minut pracy. Zestaw zawiera golarkę, kabel do ładowania, instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną. Nasz ranking maszynek do golenia elektrycznych nie mógł pominąć tego modelu na tej liście. 

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Golenie za pomocą ostrzy

6 ostrzy w zestawie

Silnik liniowy

Czas pracy to tylko 50 minut

Nasz ranking zamykamy modelem Panasonic ES-LS6A-K803, który pod pewnymi względami bije na głowę inne golarki męskie. Ranking może wygrać dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym przez producenta. Zacznijmy od silnika liniowego, który pozwala na osiągnięcie wyjątkowej wydajności aż 84 000 cięć na minutę. W połączeniu z sześcioma ostrzami ze stali nierdzewnej, maszynka poradzi sobie z praktycznie każdym rodzajem zarostu i zrobi to wyjątkowo precyzyjnie. Możesz być spokojny o swoją skórę, ponieważ nad jej bezpieczeństwem czuwa funkcja dostosowywania pracy golarki do gęstości zarostu. 

 

Ruchoma głowica może działać w aż 10 kierunkach, podczas gdy ostrza aż w 12. Stylizacja zarostu jest natomiast możliwa dzięki zastosowaniu wbudowanego trymera. Urządzenie sprawdzi się świetnie zarówno podczas golenia na sucho, jak i na mokro. Jeżeli chcesz oczyścić sprzęt wystarczy, że przepłuczesz golarkę pod bieżącą Czas pracy akumulatora wynosi do 50 minut. Wskaźnik LED na bieżąco informuje Cię o stopniu naładowania akumulatora oraz stanie urządzenia. W zestawie otrzymujesz golarkę, etui, instrukcję oraz kartę gwarancyjną. 

Jaka maszynka do golenia elektryczna jest najlepsza?

Decydując się na zakup maszynki do golenia, warto wziąć pod uwagę kilka czynników: 

  1. Typ ostrzy: Zdecyduj się na ostrza rotacyjne bądź foliowe. Pierwsze z nich są zazwyczaj bardziej elastyczne i łatwiej dostosowują się do kształtu twarzy. Drugie natomiast sprawdzą się przy delikatnej skórze.
  2. Wydajność: Duża moc silnika urządzenia sprawia, że poradzi on sobie z różnymi rodzajami zarostu, także z gęstym i grubym owłosieniem. 
  3. Zasilanie: Wybierając maszynkę zasilaną akumulatorem, masz większą swobodę ruchów podczas golenia. Modele zasilane z gniazdka nie wymagają natomiast ładowania. 
  4. Czas ładowania i czas pracy na baterii: Przy maszynce zasilanej akumulatorem istotny jest czas pracy na jednym ładowaniu. Dobrze, gdy bateria umożliwia kilka sesji golenia, a sam czas ładowania jest krótki.
  5. Dodatkowe funkcje: Wybierz maszynkę odpowiadającą Twoim potrzebom. Niektóre urządzenia oferują dodatkowe funkcje, takie jak możliwość golenia na mokro i sucho, czy system pielęgnacji skóry.
  6. Łatwość czyszczenia: Modele, które łatwo rozmontować i wyczyścić pod bieżącą mogą być bardziej higieniczne i łatwiejsze w użytkowaniu.

Ułatw sobie codzienną pielęgnację, decydując się na wybór urządzeń, jakim są maszynki do golenia elektryczne. Ranking przedstawia 10 modeli, wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756