Poradniki Eksperta

Ranking niań elektronicznych 2024 - Najlepsze nianie elektroniczne [TOP10]

  2024-05-22

Komfort podczas codziennej opieki nad noworodkiem czy też starszym dzieckiem zapewnia niezwykle funkcjonalne urządzenie, jakim jest niania elektroniczna. Ranking zwraca uwagę na te modele, które wyposażone zostały w wiele przydatnych funkcji. Można tutaj wymienić m.in.: dwukierunkową komunikację, monitorowanie temperatury w pomieszczeniu, wgrane melodie usypiające czy regulację głośności. Wszystko po to, by zagwarantować maksymalne bezpieczeństwo Waszemu dziecku.

10.0  / 10
556,00 zł
9.5  / 10
449,00 zł
9.5  / 10
489,99 zł
9.0  / 10
484,00 zł
9.0  / 10
569,99 zł
8.5  / 10
339,99 zł
8.5  / 10
330,80 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Zaprogramowane kołysanki do odsłuchania

Wskaźnik temperatury w pomieszczeniu

Możliwość sterowania smartfonem

Nie posiada czujnika oddechu

W kategorii funkcjonalna niania elektroniczna ranking poleca model Philips Avent Full SCD923/26. Dla zapewnienia stabilnego i bezpiecznego połączenia urządzenie to wykorzystuje sieć Wi-Fi i kanał fal radiowych. Umożliwia to stałą łączność z dzieckiem nawet w przypadku braku internetu. Model ten wyróżnia się również bardzo dobrą kamerą Full HD oraz wyświetlaczem o przekątnej 4,3 cala. Jeśli chcecie mieć swoje maleństwo zawsze pod kontrolą, z tą nianią elektroniczną jest to możliwe. Gwarantuje ona dobrą widoczność nie tylko w dzień, ale także w nocy. Gdy zajdzie potrzeba możecie bez problemu zbliżyć obraz, by dokładnie zobaczyć to, co Was ewentualnie zaniepokoiło.

Urządzenie pozwala także na dwukierunkową komunikację. Macie możliwość jednocześnie mówić do dziecka i go słuchać, bez żadnego opóźnienia. Prezentowana niania elektroniczna posiada aż 15 zaprogramowanych kołysanek, z opcją dodania własnych nagrań (zarówno melodii, jak i własnego głosu). Ponadto sprzęt ma wbudowaną lampkę nocną, która zapewnia przyjemną atmosferę podczas snu. Produkt działa aż 12 godzin na jednym ładowaniu przy skorzystaniu z ustawienia ECO. Aplikacja mobilna Baby Monitor+ ułatwia obsługę niani. Warto wspomnieć także o funkcjach, takich jak: możliwość montażu na ścianie, noktowizor, czy system Secure Connect.

Nieograniczony zasięg

Regulacja głośności

Czujnik oddechu

Skarpetki przeznaczone są dla dzieci w określonym wieku

Nasz ranking niań elektronicznych przedstawia model Owlet Smart Sock 3 monitor oddechu. W tym urządzeniu najważniejszą rolę odgrywają inteligentne skarpetki monitorujące jakość snu dziecka, jego tętno, natlenienie krwi czy ruch. Wszystkie te informacje są pokazane w bardzo przystępny sposób na ekranie smartfona. Z tym małym gadżetem nic nie umknie Waszej uwadze, a dziecko będzie zawsze bezpieczne. Ten niezwykle funkcjonalny sprzęt, poinformuje Cię nawet o godzinie kolejnej drzemki malucha. Wszystko to w trosce o jego komfort i prawidłowy rozwój. W zestawie znajdują się skarpetki w dwóch rozmiarach na lewą i prawą stopę.


Prezentowana niania elektroniczna korzysta z techniki PPG, aby zbierać, przesyłać i analizować szczegółowe dane. Aplikacja Dream App umożliwi Ci łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych informacji na temat swojego maluszka. Sprzęt posiada funkcje, takie jak: regulacja głośności, sygnalizacja optyczna, nieograniczony zasięg wewnątrz i na zewnątrz, czy opcja alarmu. Poza skarpetkami w dwóch rozmiarach na lewą i prawą stopę, w zestawie znajdziecie też czujnik monitorujący, stację bazową, zasilacz, niezbędne przewody i instrukcję obsługi w języku polskim z kartą gwarancyjną. Produkt dostępny jest w kolorze miętowym, granatowym, różowym lub zielonym.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Funkcja Zoom

Czuły mikrofon

Wskaźnik temperatury w pomieszczeniu

Brak sterowania smartfonem

Chcecie zadbać o bezpieczeństwo swojego maluszka? Zastanówcie się nad wyborem urządzenia, jakim jest niania elektroniczna. Ranking przedstawia model MOTOROLA VM34, który pozwoli Wam na zachowanie łączności z dzieckiem, będąc w innym pomieszczeniu. Kamera z noktowizorem w połączeniu z cyfrowym przybliżaniem umożliwia dokładne sprawdzenie, co dokładnie robi maluch. Duży, czytelny ekran 4.3" zapewnia wysoką jakość podczas obserwowania zachowań dziecka. Odchylana podstawka ułatwia oglądanie wideo i obsługę produktu. Ponadto urządzenie pozwala na połączenie się z kilkoma kamerami w trybie patrolowym i wieloekranowym.

Funkcja monitorowania hałasu poinformuje Was zarówno o płaczu pociechy, jak i jego radosnej zabawie. Sprzęt umożliwia również dwukierunkową komunikację głosową, dzięki czemu porozmawiacie z maluchem, nawet przebywając w salonie czy w kuchni. Produkt oferuje także przyjemne dla ucha kołysanki, które wyciszą dziecko i pozwolą mu się zrelaksować. Ranking niań elektronicznych chce także zwrócić Waszą uwagę na funkcję monitorowania temperatury w pokoju. Będziecie wiedzieć, kiedy należy uchylić okno, lub podkręcić ogrzewanie, aby maluch mógł bawić się i odpoczywać w odpowiednich warunkach. Sprzęt pozwala także na bezprzewodowe łączenie się nadajnika z odbiornikiem w zasięgu 300 m.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Możliwość odtwarzania kołysanek

Intuicyjny panel sterowania

Wydajny akumulator

Nie jest kompatybilna ze smartfonem

W kategorii dobra niania elektroniczna ranking nie mógł pominąć modelu Neno Vera. Dzięki temu urządzeniu Wasze dziecko będzie mogło słyszeć Was głos, nawet gdy nie będzie Was bezpośrednio przy nim. Za pośrednictwem głośnika kamery możecie mówić do niego, by go uspokoić i wyciszyć. Korzystając z tego sprzętu, łatwiej uśpicie malucha, puszczając mu jedną z 8 wbudowanych w nim melodii. Dodatkowo sami możecie zdecydować o głośności dźwięków, korzystając z odpowiednich przycisków. Na uwagę w tym modelu zasługuje również tryb nocny umożliwiający obserwację malucha w ciemności, podświetlany ekran LED czy też możliwość ustawienia daty i godziny. 


Prezentowana niania elektroniczna udostępnia Wam obraz na żywo, dzięki czemu możecie zając się swoimi obowiązkami, bez obaw, że nie usłyszycie płaczu malucha. Panel sterowania w produkcie jest bardzo prosty i intuicyjny, zapewniając bezproblemową obsługę. Wbudowany akumulator pozwala na kilka godzin nieprzerwanej pracy, bez konieczności ponownego ładowania. Zasięg sprzętu wynosi do 50 m wewnątrz pomieszczeń i do 260 m na zewnątrz. Urządzenie ze względu na jego kompaktowe rozmiary możecie bez problemu przenieść w dogodne dla Was miejsce. Nie bez powodu model ten znalazł się w zestawieniu urządzeń typu najlepsza niania elektroniczna.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Możliwość uruchomienia urządzenia głosowo

Wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości

Automatyczne włączanie i wyłączanie

Nie posiada monitora oddechu

Lionelo Babyline 8.2 to nowoczesna niania elektroniczna z obrotową kamerą o szerokim zakresie widzenia. Dzięki temu nic nie umknie Waszej uwadze, a maluch będzie zawsze bezpieczny. Urządzenie to pracuje nawet do 300 metrów w przestrzeni otwartej, skutecznie przekazując wszystkie niezbędne informacje. Ta niania elektroniczna została wyposażona w wiele przydatnych funkcji dodatkowych. Wśród wielu z nich na uwagę zasługują np. funkcja VOX pozwalająca na oszczędność energii, możliwość włączenia uspokajających melodii czy też timer przypominający o porze karmienia. Niania Lionelo Babyline 8.2 poza funkcjonalnością i komfortem podczas korzystania, charakteryzuje się również eleganckim i nowoczesnym designem.


Urządzenie świetnie radzi sobie w ciemności, dzięki zastosowaniu diod IR. Wbudowany czujnik płaczu sprawia, że dziecko usłyszy Twój głos, zanim Wy zdążycie podejść do łóżeczka. Bateria o pojemności 1200 mAh pozwala na 5 godzin nieprzerwanej pracy bezprzewodowej. Czytelny i duży wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala pozwala na dostrzeżenie najdrobniejszych szczegółów w wysokiej rozdzielczości. Ponadto niania posiada funkcję alarmowania o utracie zasięgu, czy niskim stanie naładowania baterii, co ułatwia obsługę produktu. Niewielkie wymiary sprawiają, że sprzęt z łatwością ustawicie w dowolnym miejscu, tak, aby zawsze mieć oko na swoją pociechę.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Podczerwone diody LED dla widzenia w nocy

Szeroki zasięg działania

Czujnik ciepła

Podczas mówienia konieczne ciągłe trzymanie przycisku

Truelife NannyCam H32 to wielofunkcyjne urządzenie, które umożliwia nie tylko komunikację i obserwację dziecka, ale również działa jako termometr pokojowy i budzik. W kategorii niezawodna niania elektroniczna ranking nie mógł pominąć tego modelu. Poza uniwersalnością urządzenie to charakteryzuje się bezawaryjnym działaniem i prostą obsługą. Uwagę przyciąga również jego niezwykle estetyczne wykonanie. Omawiana niania elektroniczna posiada kamerę i kolorowy 3,2 calowy ekran. Dzięki zastosowaniu technologii LCD wyświetlany obraz jest bardzo wyrazisty. Podczas nocy możecie skorzystać z funkcji trybu nocnego, który pozwala na automatyczne wyłączenie diod LED. 


Wspomniana wcześniej funkcja termometru pokojowego pozwala na bieżące kontrolowanie poziomu nagrzania pokoju Waszego dziecka. Tryb VOX odpowiada za wydłużenie czasu pracy urządzenia. Może ono pracować nawet 24 godziny bez ponownego ładowania. Jeżeli potrzebujecie podłączyć sprzęt do ładowarki, wystarczy, że wykorzystacie kabel USB i podłączycie go do powerbanka. Niania elektroniczna poinformuje Was o osłabieniu sygnału, abyście mieli możliwość przestawić urządzenie w lepsze miejsce. Wbudowany budzik ułatwia kontrolowanie pór karmienia oraz podawania ewentualnych lekarstw maleństwu. Produkt działa nawet do 300 metrów w wolnej przestrzeni.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Możliwość dostosowania stopnia podświetlenia ekranu

Funkcja monitorowania temperatury

Dobra jakość dźwięku i obrazu

Nie posiada wbudowanej lampki nocnej

Używając niani Neno Berkano nic nie umknie Waszej uwadze. Ruchoma głowica umożliwia obserwację dziecka w zakresie 300 stopni w poziomie i 50 stopni w pionie. Z tym urządzeniem możecie zaoszczędzić energię potrzebną do ciągłego monitorowania malucha. Zainstalowany w niani tryb czuwania automatycznie reaktywuje ekran, w momencie pojawienia się hałasu w otoczeniu dziecka. Dodatkowo model ten posiada wgrane melodie kołysanek, funkcję alarmu w odbiorniku przypominającą np. o porze karmienia. Niezwykle praktyczny jest także specjalny system mocowania znajdujący się pod spodem urządzenia. Dzięki niemu bez problemu przytwierdzicie urządzenie do łóżeczka czy też do ściany.


Z tej niani możecie korzystać w różnych miejscach i o każdej porze dnia i nocy. Wbudowane diody IR dbają o bardzo dobrą widoczność malucha nawet po zmroku. System dwukierunkowej komunikacji pozwala na jednoczesne słyszenie odgłosów wokół dziecka, jak również na bezproblemowe kontaktowanie się z nim. Czujnik temperatury umożliwi Wam kontrolowanie poziomu nagrzania pomieszczenia, aby zapewnić jak największy komfort Waszej pociesze. Urządzenie posiada zasięg do 50 metrów wewnątrz pomieszczeń i do 260 metrów na zewnątrz. Sprzęt sprawdzi się świetnie podczas monitoringu osób starszych lub do obserwacji wnętrza domu.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Wyraźny obraz w rozdzielczości 2K

Automatyczne podążanie za ruchem

Funkcja noktowizora

Nie monitoruje oddechu dziecka

Truelife NannyCam R7 Dual Smart to niezwykle inteligentne urządzenie posiadające szereg udogodnień, gwarantujących komfort podczas użytkowania. Będąc posiadaczem tej niani elektronicznej, macie pewność, że Wasze dziecko będzie zawsze doskonale strzeżone. Dualna technologia pozwala na sparowanie niani nie tylko z jednostką rodzicielską, ale również z telefonem czy innym urządzeniem umożliwiającym obserwację dziecka dzięki aplikacji TrueLife Smart (dostępnej w języku polskim). Na uwagę w tym modelu zasługuje szerokokątny obiektyw, kamera 360 stopni czy też 5-calowa jednostka rodzicielska LCD. Aby uspokoić dziecko, możecie skorzystać z kołysanek czy dźwięku naśladującego bicie serca. 


Ponadto dzięki dwukierunkowej komunikacji możecie być z maluchem w stałym kontakcie. Elektroniczna niania automatycznie podąża za ruchem i obraca się, kiedy go wykryje. Pozwala to na wykorzystanie sprzętu również w przypadku większych dzieci lub zwierząt domowych. Ranking niań elektronicznych zwraca także uwagę na funkcje regulacji głośności, sygnalizację włączonego zasilania, sygnalizacji optycznej czy wskaźniku temperatury w pomieszczeniu. W zestawie otrzymujecie igłę resetującą, 2x przewód USB, 2x zasilacza oraz zestaw montażowy. Produkt z łatwością zainstalujesz na ścianie. Zasięg wewnątrz i na zewnątrz to aż 300 metrów. 

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Możliwość zwiększania i zmniejszania głośności

Możliwość włączenia melodii

Sygnalizacja optyczna

Nie posiada wskaźnika stanu baterii

Esperanza Jacob to elektroniczna niania z kamerą, która sprawdzi się w sytuacji, gdy dziecko śpi poza zasięgiem wzroku rodzica. W tym czasie możecie wykonywać swoje obowiązki domowe czy też odpocząć czytając książkę na tarasie. Niania umożliwia Wam ciągłą obserwację tego, co dzieje się w pokoju dziecka i szybką reakcję, gdy zajdzie taka potrzeba. Dwukierunkowy interkom sprawia, że możecie odezwać się do dziecka, by poczuło, że jesteście w pobliżu. Urządzenie zostało wyposażone w dwa tryby pracy - tryb normalny i tryb Vox. Drugi z nich zapewnia maksymalną oszczędność energii, gwarantując długą pracę bez konieczności ładowania akumulatora. 


Produkt działa w zasięgu 50 metrów wewnątrz i 260 metrów na zewnątrz. Na uwagę zasługuje regulacja głośności, sygnalizacja optyczna, wskaźnik temperatury w pomieszczeniu oraz wskaźnik ładowania baterii. Funkcja noktowizora sprawdzi się świetnie podczas obserwowania maluszka w trakcie nocnego snu. Niania elektroniczna Esperanza Jacob zapewnia duże bezpieczeństwo i komfort podczas użytkowania. Miejcie wszystko pod kontrolą, nieważne, w którym pomieszczeniu aktualnie jesteście. W zestawie otrzymujecie 1 kamerę, 1 monitor, 2 zasilacze, instrukcję obsługi w języku polskim oraz kartę gwarancyjną. Nasz ranking niań elektronicznych nie mógł zapomnieć o tym produkcie.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

8 kołysanek

2-kierunkowa komunikacja

Funkcja Vox

Nie posiada możliwości sterowania smartfonem

Nasz ranking niań elektrycznych zamyka TRUELIFE NannyTone VM3. Ogromnym atutem tego sprzętu jest zasięg do 800 metrów w terenie niezabudowanym i do 300 metrów w budynkach. Dzięki temu usłyszycie nawet najdrobniejszy odgłos z łóżeczka dziecka, bez względu na aktualnie wykonywaną czynność. Tryb VOX aktywuje urządzenie wyłącznie wtedy, gdy wykryje dźwięk. Ponadto macie możliwość dostosowania intensywności czułości. Bateria pracuje do 7 godzin w przypadku jedności dla rodziców i do 10 w przypadku jednostki dla dzieci. Dwustronna komunikacja pozwala na komunikację z pociechą i uspokajanie jej na odległość.

Jednostka rodzicielska wyposażona jest w czytelny ekran LCD, informujący o utracie sygnału, słabej baterii, czy temperaturze w pomieszczeniu. Sygnał dźwiękowy poinformuje o wystąpieniu temperatury poniżej 16 oraz powyżej 30 stopni Celsjusza. Cyfrowa transmisja sygnału zabezpiecza Was przed przechwyceniem rozmów przez osoby trzecie. Jeżeli sprzęt rozładuje się podczas podróży, możecie podładować go bez problemu za pomocą powerbanku. Niania elektroniczna jest także wyposażona w aż 8 kołysanek, które uspokoją i wyciszą Wasze dziecko. W zestawie otrzymujecie  TRUELIFE NannyTone VM3, kabel USB-C + adapter USB-A oraz niezbędną dokumentację.

Jak wybrać dobrą elektroniczną nianię?


Bezpieczeństwo dziecka jest dla każdego rodzica priorytetem. Z tego powodu dużą popularnością cieszy się urządzenie, jakim jest niania elektroniczna. Ranking przedstawia aż 10 modeli oferujących ciekawe funkcje. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru takiego sprzętu? Przedstawiamy najważniejsze kryteria poniżej:

1. Zasięg – Wybierz urządzenie, które będzie obejmowało swoim działaniem całą powierzchnię Twojego mieszkania, domu wraz z balkonem czy ogrodem. Niektóre modele mają zasięg do 300 m, gdy inne nawet do 1000 m na otwartej przestrzeni.
2. Rodzaj sygnału – Na rynku można znaleźć nianie cyfrowe oraz analogowe. Pierwsze z nich oferują lepszą jakość obrazu i dźwięku. Są także mniej podatne na zakłócenia w porównaniu do niań analogowych.
3. Jakość dźwięku i obrazu – Jeżeli decydujesz się na nianię z kamerą, sprawdź jej rozdzielczość (najlepiej HD) oraz funkcję widzenia nocnego. Dźwięk powinien być czysty i bez szumów.
4. Funkcje dodatkowe – Zweryfikuj, czy potrzebujesz dodatkowych opcji jak np.: monitorowanie temperatury w pokoju, czujniki ruchu i dźwięku, czy podgląd dziecka na żywo w telefonie.
5. Bateria – Długa żywotność baterii zaoszczędzi Ci konieczność częstego ładowania sprzętu.

Dobra niania elektroniczna umożliwi Wam stałą obserwację maluszka, nawet jeżeli nie znajdujecie się w tym samym pokoju. Pamiętajcie jednak, że ostateczna decyzja zależy od Waszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756