Poradniki Eksperta

Suszarki do włosów z jonizacją – ranking [TOP10] 

 2023-10-27 

Suszarek do włosów jest już taki wybór, że doprawdy trudno się na jakąś zdecydować. Często jednak zdarza się, że kupujesz to urządzenie, nie myśląc o tym, że wśród nich są i lepsze, i gorsze. Mówią o tym najczęściej ich parametry, a tych się nie przecież nie ukrywa. Media Expert zrobił więc zestawienie urządzeń, jakimi są suszarki do włosów z jonizacją. Ranking ma za zadanie ułatwienie wyboru a Ty zdecydujesz, która będzie dla ciebie najlepsza suszarka z jonizacją. Niby wiele osób wie o tym, że suszenie przy pomocy suszarki niszczy włosy. Niestety, ta wiedza nie jest wykorzystywana w praktyce, zwłaszcza gdy myje się włosy codziennie lub co drugi dzień. Robi się to szybko, przed wyjściem do pracy, bo nie ma wiele czasu. Jednakże, gdy włosy są dosyć suche powstaje na głowie „szopa”. I wtedy okazuje się, że trzeba było kupić suszarkę z funkcją jonizacji, bo ona jest niezwykle przydatna. To właśnie gorące powietrze nadmuchiwane na mokrą zwykle głowę jest powodem niszczenia włosów, elektryzuje je. To właśnie przez otwarte łuski włosy wydają się przesuszone, zaczynają być łamliwe. A wystarczy najczęściej wcisnąć jeden przycisk znajdujący się na obudowie, by uwolnić jony ujemne. Dzięki ujemnym ładunkom dochodzi do zrównoważenia gromadzących się na włosach ładunków dodatnich. Po co? Otóż sprawia to, że włosy się nie puszą, stają się gładkie, lśniące i łatwiej je ułożyć. Ich łuski zostają zamknięte. Jony ujemne przyczyniają się też do lepszej kondycji człowieka w ogóle. Jak widać funkcja jonizacji nie niszczy włosów, a które urządzenie wybrać powie nam zestawienie Suszarki do włosów z jonizacją  ranking.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Funkcje: zimny nadmuch, dyfuzor, jonizacja

Technologie: jonowa i SenseIQ

5 zakresów temperatury

Brak składanej rączki

W poszukiwaniu dobrej suszarki do włosów z jonizacją ranking otwieramy urządzeniem marki Philips, wprawdzie jest dosyć drogie, ale warte swojej ceny. Pracuje bowiem tak, że działając na podczerwień stale mierzy temperaturę suszonych włosów i dobiera ciepło tak, by nie zagrażało nadmiernym wysuszeniem i zachowuje aż 95 proc. naturalnego nawilżenia (mowa o włosach). Można nawet wybrać jeden z sześciu trybów suszenia, odpowiedni dla danych włosów, Urządzenie ma też nakładkę przydatna do masażu skóry głowy. W sumie są dostępne cztery nasadki, a urządzenie samo rozpoznaje, która została nałożona: do masażu, szybkiego suszenia czy może do delikatnego suszenia.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

3 zakresy temperatury

Zimy nadmuch, koncentrator

Moc 2200 W

Nie ma szybkiego nadmuchu powietrza

Dzięki tej suszarce włosy pozostają lśniąc, pozwała też na precyzyjne ułożenie włosów poza zakładem fryzjerskim, a ten odwiedza się od czasu do czasu. Blask włosy zawdzięczają m.in. temu, że podczas każdego suszenia urządzenie emituje drobne cząsteczki olejku arganowego, a to właśnie daje włosom blask oraz je odpowiednio nawilża. Podwójna jonizacja sprawia, że fryzura się nie puszy, a pomaga w tym także wąski koncentrator powietrza. Używając natomiast profesjonalnego dyfuzora można wymodelować włosy, podkreślając ich naturalny skręt. Ta suszarka do włosów pozwala uzyskać doskonały efekt, domykając otwarte temperaturą łuski włosów. To jeszcze nie wszystkie suszarki do włosów z jonizacją – ranking biegnie dalej.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Technologie: zimnego nadmuchu i podwójnej jonizacji

Aż 6 zakresów temperatury

Czujnik zapobiegający nadmiernemu ciepłu

Brak funkcji turbo

Suszarka ta pozwala na szybkie wysuszenie włosów bez zbędnego przegrzewania, a jak wiadomo to właśnie ono źle wpływa na nasze włosy. To właśnie technologia Thermoshield, dzięki wbudowanemu czujnikowi temperatury nie pozwala na przegrzewanie włosów. Są one, zatem w pełni chronione przed działaniem nadmiernego ciepła. Suszenie z jonizatorem uwalnia aż 40 milionów jonów ujemnych. To sprawia, że włosy się nie puszą, mają piękny wygląd i błyszczą. Chcąc utrwalić fryzurę można też uruchomić zimny nawiew, co zawsze warto zrobić, jeśli taki nawiew jest w suszarce. Koncentrator, który jest w zestawie ułatwia modelowanie.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Technologie: jonizacji, podczerwieni

3 zakresy temperatury

Uruchamia keratynę

Nie ma składnej rączki

Brak stabilizacji

Produkowana jest w różnych kolorach i osiąga też, zależnie od wyposażenia, różne ceny, a ta, którą prezentujemy kosztuje około 300 zł, więc niewiele. Suszarka, która poradzi sobie z każdym rodzajem włosów, nawet tymi najbardziej opornymi. Wyposażona została w bezszczotkowy silnik AC – mocny i o długiej żywotności. Za sprawą technologii Keratin Intense uwalnia ona podczas stylizacji odżywkę, keratynę, dzięki której włosy stają się lepiej odżywione oraz lśniące. Ma ona także funkcję podczerwieni, a to chroni włosy przed przesuszeniem, skraca również czas suszenia, właśnie dzięki temu, że krócej na nie działa wysoka temperatura, zachowują naturalną wilgoć.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Magnetyczne końcówki do stylizacji

4 zakresy temperatury

Moc 1600 W

Nietypowy kształt

Tego typu suszarka została zaprojektowana z myślą o różnych typach włosów. Ma ona w zestawie różne końcówki do układania fryzur, stąd także wzięła się nowa przeznaczona specjalnie do włosów puszących się i przysparzających wiele problemów ich właścicielkom. Jest również do delikatnego suszenia, specjalnie zaprojektowana do bardzo delikatnych włosów oraz do drażliwej skóry głowy. Do włosów kręconych (ewentualnie mocno skręconych) jest specjalny grzebień z szeroko rozstawionymi zębami, który pomaga i w suszeniu takich włosów, i w nadaniu im odpowiedniego kształtu, a nawet objętości. Urządzenie wyposażone zostało w potężny silnik cyfrowy.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Ceramiczna kratka z diamentową powłoką

Technologia StyleAdapt

Moc aż 2400 W

Nie ma składanej rączki

Model niezwykły, gdyż jest wyposażony w technologię StyleAdapt. Która zapamiętuje rodzaj twoich włosów, a następnie zaś dostosowuje ciepło suszenia do konkretnych potrzeb. A technologia ta ma trzy tryby: Quick Dry do stosowania z szeroką nakładką, Diffuse, który służy do utrzymania naturalnego skrętu oraz Style – czyli tryb z użyciem wąskiej nakładki m.in. do wygładzania i modelowania. Wybrane ustawienie w suszarce, pokazuje wyświetlacz LCD. Suszarka ma również funkcję pamięci, więc można zacząć układnie od ostatnich ustawień, chyba, że zmieniliśmy fryzurę. Stylizację można wykonywać komfortowo, bo kabel suszarki ma aż 3 metry.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Technologia jonowo-plazmowa

2 prędkości nadmuchu

Silnik Super HTDC

Nie ma wyposażenia

Technologia jonowo-plazmowa, którą prezentujemy w tym modelu suszarki do włosów z jonizacją (ranking nie może ominąć nowości technologicznych), zapobiega skutecznie m.in. puszeniu się włosów i nawet te, które się naelektryzują, szybko opadają. Efekty użycia tej właśnie suszarki są widoczne. Silnik jej jest na tyle wydajny, że urządzenie umożliwia bardzo szybką i skuteczną stylizację fryzury i to niezależnie od tego czy włosy są długie czy też krótkie. Suszarka pozwala na różne kombinacje temperatur, zależnie od indywidualnych potrzeb użytkowników. Warto dodać, że system jonowo-plazmowy emitując jony dodatnie i ujemne sprawia m.in., że szybka ich emisja sprzyja zachowaniu naturalnej wilgotności.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Szereg funkcji w tym Thermoshield i Thermoprotect

Jony mineralne, obniżające uszkodzenia UV

6 prędkości nadmuchu

W wyposażeniu tylko dyfuzor i koncentrator

Suszarka z jonizacją? Ranking zwraca uwagę na model niezbyt drogi (ok. 300 zł), a pełen pożytecznych funkcji. Można powiedzieć, że daje się użyć przed wyjściem do pracy, gdyż duża moc przyspiesza suszenie, skracając czas o 20 proc. i daje naprawdę dobre efekty. Suszarka 530/00 Thermoshield suszy szybko, ale nie przegrzewa, co jest dla włosów bardzo istotne. Technologia jonów mineralnych minimalizuje wszelkie uszkodzenia powierzchni włosów, które powstały za sprawą promieniowania ultrafioletowego. Poza tym urządzenie również przeciwdziała puszeniu się, jak też elektryzowaniu włosów. Poza tym każdą stylizację warto utrwalić za pomocą zimnego nawiewu.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Wytwarza nanocząsteczki atomizowanej wody

Poprawia naturalne nawilżenie

3 prędkości nadmuchu

Duża - trudno zabrać w podróż

Jest to bardzo ciekawy model suszarki do włosów, gdyż jest ona cyfrowa. Wyposażona została w technologię, która wręcz poprawia naturalne nawilżenie włosów. Technologia Nanoe(TM), wytwarzając nanocząsteczki atomizowanej wody sprawia, że wnikają one w głąb włosów i nawilżają je. Nawilżają one także skórę głowy, zapobiegając jej wysuszeniu. Także za sprawą owych nanocząsteczek włosy się nie puszą, są, zatem zdrowsze i bardzo sprężyste i to po użyciu właśnie suszarki. Sama konstrukcja tej suszarki oraz końcówki sprzyjające szybkiemu suszeniu zapobiegają też plątaniu się włosów, co jest ważne w przypadku włosów długich.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Różne funkcje, w tym m.in. jonizacja

Wydajny silnik AC

Moc 2100 W

Tylko dwie prędkości

Należy do grupy tańszych (kosztuje około 200 zł) urządzeń, co nie znaczy, że jest gorsza. Zapewnia bowiem szybkie oraz profesjonalne suszenia włosów, a to za sprawą szybkiego przepływu powietrza oraz funkcji jonizacji, która włosy wygładza i sprawia, że się nie puszą. W zestawie ma ona dwie końcówki przydatne do układania włosów, a są to: dyfuzor (nakładka szeroka), by podkreślić kręcące się włosy oraz koncentrator (nakładka wąska). Urządzenie wyposażone też zostało w przycisk z chłodnym nawiewem, który poleca się głównie na koniec pracy dla utrwalenia fryzury. Suszarki bez jonizacji na pewno nie są dobre, gdy chcemy o włosy dbać. Rynek dominują suszarki do włosów z jonizacją, ranking więc nie bez powodu jest im poświęcony.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756