Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Xbox VR? Meta i Microsoft ogłaszają współpracę

 2024-04-29 

Firma Meta oficjalnie ogłosiła swoją współpracę z Microsoftem. Nieoficjalnie mówi się, że jej rezultatem ma być stworzenie nowego zestawu VR, który będzie  dopasowany do konsol z rodziny Xbox.

Nadchodzi Meta Quest 3?

Kilka dni temu Mark Zuckerberg , szef Meta (do którego należy także Facebook i Instagram),potwierdził współpracę firmy z Microsoftem. Według niego partnerstwo w przeciągu kilku lat dostarczy graczom  niezapomnianych wrażeń i przeniesie ich na zupełnie inny poziom wirtualnej rozgrywki.


Nie ujawniono, o jaki konkretnie produkt chodzi. Specjaliści rokują, że prawdopodobnie mowa o Meta Quest 3, które zostanie dostosowane do potrzeb i pod stylistykę konsoli Xbox.

Meta Quest inspirowany Xboxem

Według Zuckerberga, współpraca ma nieść ze sobą zupełnie nowe doświadczenia z wirtualnej rozrywki. Nowe urządzenie ma być dopasowane do konsol z rodziny Xboxa, jednak będzie prezentować nowe podejście w kwestii designu urządzeń VR. Mówi się o nie tylko o lekkich goglach wirtualnych, które będą współpracowały z kontrolerami konsoli, ale przede wszystkim z zasobami gier konsoli. 


Te będzie można uruchamiać zasadniczo z każdego miejsca, za pośrednictwem Xbox Cloud Gaming na Meta Quest. W praktyce będzie oznaczało to granie w gry na dużym wirtualnym ekranie, bez konieczności posiadania innych urządzeń.Wygląd oraz interfejs limitowanej edycji Meta Quest będzie w całości inspirowany konsolami Xbox.

Oczekiwania na Xbox VR

Właściciel Meta jednocześnie zaznaczył, że na niektóre rozwiązania przyjdzie nam poczekać być może kilka lat. Jego zdaniem, współpraca z Microsoftem przyczyni się do odmienianie standardów gier wirtualnych. Sam pomysł kierowany będzie do graczy, którzy poszukują czegoś więcej niż rozwiązania oferowane przez obecne tytuły VR.


Według zapowiedzi, limitowany zestaw Meta Quest będzie zawierał w sobie nowe, dopasowane pod względem designu kontrolery Xboxa. Na chwilę obecną nie wiadomo nic o  pierwszych tytułach, które miałyby pojawić się przy premierze urządzenia.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756