Poradniki Eksperta

Jak przenieść kontakty z Androida na iPhone’a?

Chcesz zmienić telefon z systemu Android na iPhone i szukasz informacji, czy jest sposób na przeniesienie danych z jednego systemu operacyjnego na drugi? Masz problem z przenoszeniem danych na nowe urządzenie? A może przerzucasz się z Androida na iPhone’a i zastanawiasz się, czy istnieje szybki sposób na przeniesienie kontaktów? Sprawdź, jak łatwo i szybko przenieść kontakty z jednego telefonu na drugi, bez stresu i większego wysiłku!


Jak przenieść kontakty z Androida na iPhone’a?


iPhone i Android, czy da się przenieść kontakty z jednego systemu na drugi?


Każdy, kto zmienia oprogramowanie w telefonie z Androida na iOS, musi się przygotować na sporo zmian w funkcjonowaniu swojego smartfona. To wiąże się ze stresem i często frustracją, kiedy znane i sprawdzone skróty czy rozwiązania problemu zawodzą, a kolejne próby zapoznania się z nowym system kończą się fiaskiem. Zamiast dodawać sobie stresów i martwić się na zapas, sprawdź, jak przenieść kontakty z androida na iPhone’a w kilku prostych krokach. Tak, można to zrobić łatwo i szybko!


Jak przerzucić kontakty z telefonu na telefon?


W przypadku telefonów z takim samym systemem zwykle jest kilka sposobów na przeniesienie kontaktów. Jak przerzucić kontakty z telefonu na telefon? Jeden ze sposobów obejmuje zapisanie ich na karcie telefonu, co jest dość wygodnym rozwiązaniem. Przy zmianie na nowszy model telefonu tej samej marki, często jest dostępne automatyczne przeniesienie kontaktów przez bluetooth lub przy pomocy konta google z jednego urządzenia na drugi. Tylko co robić, kiedy jednym urządzeniem jest system Android, a drugim iPhone z systemem iOS?Pierwsza metoda przenoszenia danych najlepiej sprawdzi się przy nowym telefonie i należy ją zastosować, zanim jeszcze pojawią się na nim jakiekolwiek pliki, które będą mogły zostać nadpisane. Co to za metoda? To szybka konfiguracja nowego telefonu przy pomocy aplikacji. Wystarczy wejść w konfiguracji telefonu w opcję przeniesienia danych z systemu Android. Żeby proces się udał, niezbędne jest zainstalowanie na poprzednim urządzeniu aplikacji „Move to iOS”. Po zainstalowaniu jej pojawi się prośba o podanie kodu, który wyświetli się na jednym z telefonów i pomoże sparować oba urządzenia ze sobą. Po zatwierdzeniu go i upewnieniu się, że smartfony nawiązały połączenie, pojawi się opcja przeniesienia danych, od plików, przez dane konta google, aż po kontakty zapisane w pamięci telefonu. Podobny proces można wykonać także w drugą stronę, przy próbie przeniesienia danych z iOS na Androida.


Poza zapisaniem kontaktów na karcie SIM i skorzystaniem z aplikacji, możliwy jest także transfer danych przy pomocy dysków-chmur. Zapisując w nich pliki i zdjęcia, można łatwo je przenieść z jednego urządzenia na drugie. Mogą też zostać na dysku w chmurze, jako pliki dostępny właśnie wtedy, kiedy najbardziej są potrzebne. W ten sposób oszczędzasz miejsce na nowym urządzeniu i masz do nich zawsze dostęp, nawet jeśli smartfon ulegnie awarii lub zostanie skradziony.Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną