Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Jaki uchwyt na telefon do samochodu? Na co zwrócić uwagę?

 2023-07-28 

Smartfon jest wielofunkcyjnym narzędziem, które przydaje się także w samochodzie. Może służyć do odtwarzania ulubionej muzyki oraz jako nawigacja, dzięki świetnym aplikacjom GPS. Aby nie stwarzać zagrożenia na drodze, musi być właściwie zamontowany. Jaki uchwyt na telefon do samochodu kupić? Na co zwrócić uwagę? Wyjaśniamy w poniższym poradniku.

Jaki uchwyt na telefon do samochodu? Kluczowe cechy

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz kilkaset modeli uchwytów na telefon, które różnią się miejscem montażu, opcjonalnymi funkcjami, sposobem instalacji smartfona, kolorem oraz ceną. Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonany jest gadżet. Słabej jakości plastik będzie trzeszczał i na pewno z czasem ulegnie zniszczeniu. Wybierz uchwyt wykonany z solidnych materiałów, aby cieszyć się nim jak najdłużej. Dobry model powinien zapewniać regulację w wielu kierunkach, abyś mógł dostosować pozycję wyświetlacza urządzenia. To nie tylko wygodne, ale wpływa również na bezpieczeństwo podczas jazdy. Rozglądanie się po kokpicie samochodu podczas jazdy jest niebezpieczne.


Ważne są także wymiary. Zarówno samego uchwytu, jak i używanego smartfona. Nie mogą one zasłaniać widoku kierowcy, a jednocześnie muszą znajdować się w zasięgu wzroku, patrzącego na drogę. Warto szukać kompaktowych uchwytów, umożliwiających montaż dużych telefonów. Nowoczesne smartfony posiadają coraz większe ekrany, więc akcesoria montażowe muszą być wytrzymałe i dysponować szerokimi ramionami mocującymi. Nadal masz wątpliwości, jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać? Przyjrzyjmy się poszczególnym rodzajom gadżetów.

Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać? Sprawdź naszą ofertę:

Uchwyt na telefon FOREVER CH-100 Czarny
25 99
29,99 złCena przed obniżką
29,99 złNajniższa cena
Uchwyt na telefon XLINE CH300 Czarny
99 99
119,99 złCena przed obniżką
119,99 złNajniższa cena
84,99 zł

Jaki uchwyt do telefonu? Dostępne rodzaje

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów uchwytu, są te montowane na desce rozdzielczej. Służy do tego dobrze znana przyssawka. Taki uchwyt na telefon montuje się na płaskich elementach kokpitu samochodu, na przykład po prawej stronie kierownicy. Większość z nich posiada ramię obrotowe, które pozwala zmieniać pozycję wyświetlacza względem kierowcy. Niektóre modele są wyposażone w ładowarkę indukcyjną, co umożliwia wygodne ładowanie telefonu podczas jazdy. Wybierając uchwyt, zwróć uwagę, czy dolna półeczka nie zablokuje dostępu do portów telefonu. Mowa tu na przykład o slocie AUX, który umożliwia słuchanie muzyki z aplikacji takich jak Spotify za pośrednictwem przewodu. Wygodnym rozwiązaniem jest tzw. „automatyczne otwieranie”. Polega to na tym, że podnosząc telefon, ramiona same się rozszerzają, aby to ułatwić. Kiedy natomiast kładziesz smartfon, ramiona same się domykają. Nie wymaga to ręcznego dostosowywania mocowania za każdym razem.


Drugim, podobnym rodzajem uchwytów, są modele przeznaczone do montażu na przedniej szybie. Zasada działania jest tutaj niemalże identyczna. Różni się tylko miejsce montażu. Pamiętaj, aby nie zasłonić sobie widoku podczas jazdy. Warto dodać, że wiele modeli przeznaczonych do montażu na szybie, nadaje się także do instalacji na desce rozdzielczej.


Ostatnimi laty bardzo popularne są uchwyty montowane w kratce wentylacyjnej. Wyposażone są w klips montażowy, który zaczepia się bardzo łatwo i szybko. Mogą posiadać ramiona utrzymujące telefon lub magnes. W takim wypadku potrzebne jest przyklejenie drugiej płytki magnetycznej na etui telefonu.  Chwyt jest mocny i pewny, ale ściąganie telefonu nie stanowi problemu. W przypadku większych rozmiarów telefonu, musisz zwrócić uwagę na powierzchnię magnesu. Powinna być ona na tyle duża, żeby zapewnić mocny chwyt. Minusem takiego rodzaju uchwytu może być pozbawienie regulacji kierunku nawiewu w jednej z kratek.


Kompromisem dla powyższych rodzajów uchwytów, może być model przeznaczony do montażu w wejściu płyt CD. Coraz więcej kierowców słucha muzyki za pośrednictwem złącza AUX, USB lub komunikacji Bluetooth. W takim wypadku korzystanie z odtwarzacza CD jest bardzo sporadyczne. Warto więc zdecydować się na taki typ uchwytu. Jest bezpieczny dla odtwarzacza i nie uszkodzi żadnego z elementów.

jaki uchwyt na telefon do samochodu

Jaki uchwyt do telefonu do samochodu? Podsumowanie

Wybranie właściwego gadżetu wymaga krótkiego rozeznania się w ofercie. Odpowiadając sobie na pytanie, jaki uchwyt samochodowy do telefonu wybrać, musisz wiedzieć, do czego najczęściej używasz telefonu w trasie oraz czego potrzebujesz. Jeśli słuchasz dużo muzyki za pośrednictwem aplikacji streamingowych, zdecyduj się na uchwyt montowany w wejściu płyt CD lub kratce wentylacyjnej. W przypadku wykorzystywania smartfonu jako nawigacji GPS, zdecyduj się na model montowany na desce rozdzielczej lub przedniej szybie. Nie będziesz musiał zerkać na telefon, tracąc sprzed oczu drogę przed Tobą.

Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać? Sprawdź naszą ofertę:

Uchwyt na telefon FOREVER CH-100 Czarny
25 99
29,99 złCena przed obniżką
29,99 złNajniższa cena
Uchwyt na telefon XLINE CH300 Czarny
99 99
119,99 złCena przed obniżką
119,99 złNajniższa cena
84,99 zł
Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756