Poradniki Eksperta

Jakie funkcje ma smartwatch?


Zastanawiasz się, jaki kupić smartwatch? Funkcje, które oferują inteligentne zegarki, są naprawdę kuszące. Warto poznać lepiej możliwości kryjące się za smartwatchami, aby przekonać się do zakupu. Pierwsze zegarki zintegrowane z telefonami, pojawiły się na rynku w poprzednim dziesięcioleciu. Obecnie zyskują na popularności i powoli zastępują klasyczne czasomierze. Zachęcamy do lektury, jeśli chcesz poznać najciekawsze funkcje smartwatcha.smartwatch funkcje


Czy każda osoba powinna mieć smartwatch? Funkcje jakich potrzebujesz


Wiele osób mylnie interpretuje rolę smartwatchy, zakładając, że jest to sprzęt głównie przeznaczony dla osób uprawiających sport. Oczywiście, funkcje sportowe są bardzo ważne w przypadku inteligentnych zegarków, ale kryją one także wiele innych rozwiązań, które przydają się w każdych okolicznościach. Smartwatche mogą być np. znakomitym asystentem. Pozwalają wygodnie obsługiwać aplikacje, które do tej pory mogły być używane na telefonie. Możliwość personalizacji smartwatcha sprawia, że coraz więcej osób po nie sięga. Możliwa jest zmiana paska, bransolety, a także widoku samej tarczy, która najczęściej ma formę dotykowego wyświetlacza OLED. Kiedy pojawiły się pierwsze smartwatche, wiele osób nie wierzyło w ich sukces. Obecnie urządzenia te nie są traktowane jedynie jako gadżet, ale funkcjonalny sprzęt, który może zastąpić klasyczny czasomierz, a także dostarczyć wiele ciekawych funkcji.


Smartwatche w naszej ofercie:


Dlaczego warto kupić smartwatch? Funkcje zdrowotne to spora zaleta


W dbaniu o Twoje zdrowie, może pomóc właśnie smartwatch. Funkcje monitorowania stanu organizmu, są bardzo pomocne. Możesz sprawdzić poziom stresu, a także aktualny puls. Niektóre modele wyposażone są w funkcje pulsoksymetru. Pozwala ona, na monitorowanie poziomu natlenienia krwi. Taka analiza jest bardzo pomocna, w przypadku chorób układu oddechowego. Smartwatch może także monitorować Twój sen, oceniając jego jakość. Odpoczynek jest bardzo ważny, podobnie jak aktywność fizyczna. Smartwatche mogą liczyć także ilość kroków czy pięter, pokonanych w ciągu dnia. Takie statystyki, są bardzo pomocne w zadbaniu o siebie. Liczone mogą być także spalone kalorie, choć tu powoli dotykamy już funkcji sportowych, których w większości smartwatchy nie brakuje.


Smartwatche z myślą o osobach uprawiających sport


Smartwatche są wyposażone w sporą ilość funkcji sportowych. Możliwe jest monitorowanie postępów w ćwiczeniach wielu dyscyplin. Producenci dostarczają także specjalne aplikacji na smartfon, które pozwalają ustalać plany treningowe oraz analizować efekty. Możliwe jest także zapisywanie postępów i rejestrowanie trasy treningu. Smartwatch może przydać się podczas biegania, jazdy na rowerze, wspinaczki, treningu siłowego, trekkingu, pływania i nie tylko! Modele stricte dedykowane sportowcom, obsługują nawet kilkadziesiąt różnych dyscyplin sportowych, w tym między innymi jogę lub golfa.


Warto wspomnieć, że w ofercie dostępne są także modele przeznaczone do ekstremalnych aktywności. Niektóre zegarki posiadają funkcje dedykowane spadochroniarzom, a także tryb „stealth”, który chroni przed potencjalnym wykryciem przez inne urządzenia. Smartwatche mogą cechować się odpornością na działanie kurzu i wody, więc mogą być używane w trudnych warunkach. To tylko potwierdza tezę, że każdy znajdzie zegarek odpowiadający w pełni swoim potrzebom.


Funkcje smartwatcha wykorzystywane na co dzień


Przede wszystkim, na ekranie smartwatcha możliwe jest wyświetlanie powiadomień z telefonu. Możesz sprawdzić, kto dzwoni, pisze wiadomości lub zerknąć, co dzieje się w Twoich mediach społecznościowych. Niektóre zegarki pozwalają także na odpisywanie lub wybieranie gotowych odpowiedzi, które są uniwersalne. To przydatne, jeśli nie możesz w danym momencie sięgnąć po telefon – na przykład na spotkaniu.


Dostępne są także smartwatche, które pozwalają wykonywać i odbierać połączenia głosowe. W takim wypadku, konieczne jest wyposażenie ich w moduł karty eSIM. Takie rozwiązanie jest dużym ułatwieniem, zwłaszcza podczas wykonywania czynności utrudniających korzystanie z telefonu. Zegarki te, pozwalają także korzystać z Internetu LTE, aby na przykład pobrać aplikację przeznaczoną do instalacji w pamięci smartwatcha. Aby to było możliwe, zegarek musi posiadać pamięć, pozwalają zapisywać pliki. Możliwe jest nawet wgrywanie muzyki, aby potem słuchać jej bezpośrednio z poziomu smartwatcha. Podłącz słuchawki bezprzewodowe i gotowe – nie musisz już zabierać na trening swojego smartfona.


Smartwatche obsługują również płatności zbliżeniowe, podobnie jak telefony. Dzięki modułowi GPS, Twój zegarek może określić lokalizację, a także rejestrować przebytą trasę. Zaawansowane smartwatche, są także wyposażone w aparat. Inteligentne zegarki, są świetnym rozszerzeniem możliwości smartfona. Przydają się w różnych okolicznościach. Nie tylko podczas sportu, ale także wykonywania codziennych obowiązków.


Jeśli jeszcze nie wiesz, który smartwatch kupić, polecamy Ci zapoznać się z pozostałymi poradnikami, które pomogą dokonać słusznego wyboru. Pamiętaj, aby zawsze kupować sprzęt odpowiadający Twoim rzeczywistym potrzebom. Możesz również liczyć na pomoc naszych doradców. Zapraszamy do sklepu internetowego!


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756