Poradniki Eksperta

Jak ukryć kable od TV? Sprawdzone sposoby


Telewizory dawno już stały się integralną częścią niemal każdego domostwa. Wtopiły się w nasze otoczenie, dając nam możliwość korzystania z nich w coraz to bardziej nowatorski sposób. Rola telewizora pozostała jednak wciąż ta sama, tak jak i małe problemy, które generuje dla swoich właścicieli. Jednym z nich jest ukrywanie okablowania. Nieestetyczne przewody często spędzają sen z powiek osobom ceniącym schludny i minimalistyczny wystrój wnętrz. Jak ukryć kable od TV w sposób skuteczny, tak, aby nie stanowiły więcej problemu?jak ukryć kable od tv


Po co ukrywać kable?


Istnieje kilka podstawowych rozwiązań, gwarantujących skuteczne i szybkie ukrycie przewodów. Przedtem powinniśmy się jednak zastanowić, czego dokładnie potrzebujemy i co nas w pełni zadowoli. Większość osób szuka prostych metod, które nie będą wymagać od nich specjalnego przygotowania i prac. Telewizor jest wszak urządzeniem, które lubi zmieniać swoje miejsce, w zależności od pomysłów domowników na umeblowanie domu. To, na co najczęściej zwracają uwagę osoby posiadające telewizor, jest nieestetyczny wygląd kabli zwisających swobodnie wokół stolika lub szafki, na których stoi sprzęt. Nie wygląda to zachęcająco i generuje całą masę problemów. Sprzątanie wokół plączących się po podłodze przewodów staje się męczące i irytujące, nie wspominając już nawet o tym, jakie niebezpieczeństwa generują kable na podłodze. Łatwo się o nie potknąć, szczególnie małym dzieciom, co stwarza poważne zagrożenie w miejscu, które powinno być bezpieczne, czyli naszym domu. Jak schować kable, aby nasze mieszkanie ponownie stało się miejscem odpoczynku i relaksu?


Organizery do kabli w naszej ofercie:


Organizery i zaciski


Najprostszym i najszybszym w realizacji sposobem na to jak ukryć kable od TV, jest zastosowanie specjalnych organizerów, które nie rzucają się w oczy, ale doskonale spełniają swoje zadanie. Organizer taki to nic innego, jak pudełko, któremu nadano stylowy wygląd, a w którym można schować nadmiar kabli. Bez problemu zmieszczą się w nim także listwy elektryczne, które wcześniej leżały luźno na podłodze. Niestety, sposób ten nie eliminuje w 100 procentach kabli z otoczenia telewizora. Wciąż będą one swobodnie zwisać zza urządzenia a także z gniazdka w ścianie. Dla wielu osób jest to jednak wystarczające maskowanie, bo nie wymusza na nich większych ingerencji w strukturę pomieszczenia. Podobnie działają zaciski i opaski, które nie pozwalają kablom na swobodne „wędrowanie” po podłodze. Warto również wybrać specjalną szafkę lub stolik, który już fabrycznie posiada prowadnice i zgłębienia dla okablowania.


Listwy maskujące


Krokiem dalej jest zastosowanie specjalnych listew maskujących, które nie różnią się niczym od klasycznych listew podłogowych, szeroko stosowanych w wielu mieszkaniach. Listwa doskonale zamaskuje obecność kabli na podłodze, jednak nadal w zupełności nie wyeliminuje ich z zasięgu wzroku, czego trzeba być świadomym. Skuteczne operowanie stylistyką pomieszczenia może znacząco pomóc w ukryciu gniazdka elektrycznego, a także kabli zwisających za telewizorem. Dlatego też spora grupa osób uznaje listwy za w zupełności wystarczające rozwiązanie.


Czas na skucie ścian


Coraz częściej w naszych domach można zobaczyć telewizor na ścianie. Jak ukryć kable i być z tego zadowolonym, to nie lada wyzwanie. Jeśli wspomniane wyżej sposoby wciąż nie są dla Was satysfakcjonujące, warto rozważyć bardziej inwazyjne formy ukrywania przewodów. Jednym z nich jest wykucie specjalnych „tuneli” dla kabli w ścianie lub podłodze. Rozwiązanie to jest czasochłonne i generuje sporą ilość pracy i bałaganu, ale zdecydowanie najlepiej sprawdza się dla osób, które wymagają całkowitego wyeliminowania kabli z zasięgu wzroku. Szerokość kucia powinna wynosić w takim przypadku ok. 10 cm, tak, aby dla wszystkich niezbędnych przewodów znalazło się miejsce. Po ułożeniu kabli i zamaskowaniu kucia, nikt nie będzie nawet podejrzewać, że właśnie tam sprytnie ukryliście okablowanie. Na rynku dostępne są odpowiednie uchwyty mocujące telewizory na ścianie, co pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszego efektu.


Na widoku i bezprzewodowo


Jak ukryć kable od TV tak, aby w rzeczywistości wcale ich nie ukrywać? Pytanie brzmi dziwnie, ale sporo osób wybiera właśnie taki sposób. Wszystko, czego potrzebujemy, to odrobina inwencji twórczej, która pozwoli nam na takie organizowanie widoku kabli, aby nabrały one bardziej estetycznego, artystycznego nawet wyglądu. W przypadku szczególnie długich przewodów możemy pokusić się nawet o stworzenie z nich konkretnego wzoru na ścianie. Wszystko zależy od naszej pomysłowości i inwencji twórczej.


Z łatwością da się wyeliminować przynajmniej część urządzeń oraz ich kabli z otoczenia telewizora. Warto sprawdzić, które ze sprzętów posiadanych w naszym domu, mają możliwość działania bezprzewodowego, co pozwoli nam na skuteczną eliminację zbędnych przewodów. Nie przejdziemy na taki tryb w przypadku wielu podstawowych urządzeń, ale przynajmniej odejmiemy sobie chociaż trochę kłopotu.


Niezależnie od tego, który wybierzecie sposób jak ukryć kable od telewizora, powinniście pamiętać, że ma się podobać przede wszystkim Wam. Każdy ma inny gust, dlatego przedstawione przez na sposoby jak ukryć kable od TV znajdą swoich zwolenników, pomagając im w upiększeniu domowego zacisza.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756