Poradniki Eksperta

Słuchawki douszne a dokanałowe - jakie wybrać?

Każdy amator rozgrywek gamingowych, seansów filmowych czy też cyfrowych audiobooków przyzna, że jednym z ważniejszych czynników decydujących o atrakcyjności przekazu są efekty dźwiękowe. To one pozwalają odbiorcy zagłębić się w świat wirtualnych przygód i poczuć się jak ich integralna część. Także w czasie słuchania muzyki, odpowiednia jakość strumienia audio umożliwia wydobycie unikatowych brzmień, które sprzyjają chwilom relaksu i odprężenia. Jeżeli chcesz uzyskać dostęp do przestrzennego i realistycznego dźwięku, musisz wyposażyć się w funkcjonalny sprzęt do odtwarzania. W tym artykule dowiesz się, jaka jest różnica między słuchawkami dousznymi a dokanałowymi i które z nich warto wybrać. 


słuchawki douszne a dokanałowe


Słuchawki douszne a dokanałowe - nowa jakość efektów dźwiękowych


Słuchawki to rewelacyjny sprzęt, który można mieć zawsze pod ręką. Sprawdzają się np. kiedy nie chcemy zakłócać spokoju osób przebywających w naszym otoczeniu, a jednocześnie pragniemy odtwarzać dźwięki na wybranym poziomie głośności. Użytkownicy często stoją przed wyborem, który model wybrać: słuchawki douszne czy dokanałowe? Zasadnicza różnica między nimi polega na specyficznej konstrukcji. Słuchawki douszne mieszczą się w małżowinie usznej, z kolei słuchawki dokanałowe wkładane są bezpośrednio do kanału słuchowego. Z tego też względu, pierwszy model przeważnie posiada znacznie większe rozmiary od drugiego i jest też mniej odporny na zakłócenia pochodzące z zewnątrz. Zarówno słuchawki douszne jak i dokanałowe są zaprojektowane z myślą o anatomicznej budowie ludzkiego ucha, dzięki czemu idealnie się do niego dopasowują i nie wypadają podczas użytkowania.


Słuchawki dokanałowe i douszne w naszej ofercie:


Połączenie innowacji z rewelacyjnym brzmieniem


Słuchawki dokanałowe i douszne dostępne są w wersji przewodowej, a także wykorzystujące do swojej pracy połączenie bluetooth. Jedne i drugie kompatybilne są z większością smartfonów czy też nowoczesnych telewizorów. Urządzenie w wersji dokanałowej znakomicie redukuje wszelkie szumy z zewnątrz, dzięki czemu dźwięk jest czysty i wyrazisty. Silikonowe gumki stabilizują sprzęt, co pozwala na jego swobodne użytkowanie nawet podczas wykonywania dynamicznej aktywności fizycznej. Niektóre słuchawki w wersji bezprzewodowej zawierają też przycisk do odbierania połączeń oraz głośnik, który ułatwia prowadzenie rozmów. Są fantastycznym rozwiązaniem w czasie prowadzenia samochodu, ponieważ pozwalają kierowcy komunikować się i jednocześnie trzymać ręce na kierownicy. Dodatkowym atutem słuchawek dokanałowych jest wydajny akumulator, który zapewnia wielogodzinną pracę urządzenia, bez konieczności częstego ładowania.


Niezawodne źródło odtwarzania dźwięków


Podczas dokonywania wyboru między słuchawkami dousznymi a dokanałowymi, warto zwrócić uwagę, że te pierwsze w dłuższej perspektywie mogą być zdrowsze dla słuchu użytkownika. Dzięki temu, że umieszcza się je w małżowinie usznej, a nie w kanale słuchowym, odległość, jaką ma do pokonania dźwięk staje się większa, a przy tym bezpieczniejsza. Ponadto model douszny nierzadko wzbogacony jest o tryb kontaktu, który ułatwia jednoczesne słuchanie muzyki i rejestrowanie sygnałów z otoczenia. Co więcej, efekty audio generowane przez słuchawki douszne charakteryzują się niskim poziomem zniekształceń oraz wyraźnymi basami. Zapewniają rewelacyjne wrażenia podczas oglądania filmów lub emocjonujących rozgrywek gamerskich.

Zastanawiasz się między słuchawkami dousznymi a dokanałowymi? Poznaj ich szeroką ofertę dostępną w naszym sklepie i ciesz się perfekcyjną jakością!


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756