Czajnik ADLER AD 02

Kod: 704745
ADLER
Pojemność [l]
0.6
Moc grzałki [W]
760
Element grzejny
Grzałka spiralna
Wykonanie
Tworzywo sztuczne
Obrotowa podstawa
Nie
39,00
Dostawa 2-5 dni
39,00

lub zamów telefonicznie

756 756 756
Opis i dane

Opis i dane
Wydajny i energooszczędny czajniczek, który pozwoli szybko zagotować wodę na kawę lub herbatę dla dwóch osób.

Niewielkie rozmiary czajnika sprawiają, że jest on doskonałym wyborem dla osób podróżujących lub ceniących oszczędność miejsca.

Obudowa czajnika wykonana jest z z wysokiej jakości tworzywa, odpornego na temperaturę.

Dodatkowo obudowa czajnika oraz podstawka nie jest okrągła tylko spłaszczona.

Ułatwia to użytkowanie i przechowywanie czajnika.
  
  
Czajnik mini jest bardzo wygodny w użyciu, dzięki stabilnej podstawie. Konstrukcja podstawki zapewnia pewne osadzenie czajnika podczas zagotowywania wody, pomimo małej szerokości. Podstawka ma wbudowany potrójny solidny konektor. Zapewnia on stabilne połączenie czajnika i podstawki podczas gotowania wody. Taka konstrukcja gwarantuje, że po podniesieniu czajnika z podstawki na pewno będzie on odłączony od zasilania. Wewnątrz podstawki jest dużo miejsca do zwinięcia przewodu zasilającego. Można go pozostawić na zewnątrz tylko tyle ile potrzeba.


Na bocznej ściance obudowy czajnika umieszczono duży wyraźny wodowskaz z zaznaczoną skalą od min 0,2 litra wody do max 0,6 litra. Rozwiązanie to zapobiega niepotrzebnemu zużyciu energii oraz wody - wystarczy 200 ml, by móc zaparzyć herbatę lub kawę. Pojemność minimalna 0,2 litra jest również szczególnie przydatna kiedy trzeba zagotować wodę na jedną filiżankę.


Obok wodowskazu w dolnej części obudowy w czasie gotowania wody zaświeca się pomarańczowa lampka kontrolna. Czajnik automatycznie wyłącza się po zagotowaniu wody, dbając o bezpieczeństwo użytkownika. Ciche zagotowanie wody zapewnia podwójna grzałka. Pod grzałkami umieszczono reflektor zwiększający ich wydajność. Dodatkową zaletą czajnika Adler AD 02 jest mały pobór mocy, tylko 760 W. Wszędzie tam gdzie są zainstalowane ograniczniki poboru mocy będzie można go używać oraz cicho zagotować wodę. Jest to możliwe dzięki konstrukcji podwójnych grzałek oraz dopasowaniu mocy czajnika i jego niewielkiej pojemności.


Posiada bardzo solidny, pewny i wygodny uchwyt, dobrze się go trzyma. Dobrze wyprofilowana rączka z przyciskiem wyłącznika pod palcem wskazującym. Oznacza to że podnosząc czajnik z podstawki zostanie on wpierw automatycznie wyłączony. Przezroczysty włącznik w górnej części rączki jest na trwale połączony z wyłącznikiem. Zapewnia to zwiększony poziom bezpieczeństwa podczas gotowania wody.Pokrywka czajnika jest bardzo solidna. Po napełnieniu wodą pokrywka mocno się zatrzaskuje. Pokrywkę otwiera się uchwytem na trwale z nią połączonym. Szeroko otwierająca się pokrywka ułatwia nalewanie wody i czyszczenie. Dodatkowo w dziubku czajnika jest zamontowany zmywalny filtr antyosadowy. Można go wyjąć i oczyścić.Obsługa czajnika jest bardzo prosta. Zagotowanie wody; Napełniamy czajnik potrzebną ilością wody. Bardzo pomocna jest przy tym wyraźna podziałka od 0.2l do 0.6l. Ustawiamy czajnik na podstawie i naciskamy przycisk. Zaświeca się czerwona lampka kontrolna. Woda zagotowuję się dzięki zastosowaniu grzałki o mocy 760 Watów. Woda gotuje się względnie cicho. Proces ten można obserwować poprzez przeźroczyste okienko z wyraźnym wodowskazem. Po osiągnięciu temperatury wrzenia, woda gotuje się jeszcze przez kilka sekund i czajnik wyłącza się automatycznie. System zabezpieczeń nie pozwoli aby było inaczej.


Wewnątrz obudowy pod pokrywką znajduje się otwór którędy para po zagotowaniu się wody przedostaje się do wyłącznika bimetalicznego. Taka konstrukcja pozwala automatycznie wyłączyć czajnik, zawsze zaraz po zagotowaniu wody. Ponadto czajnik wyposażony jest w blokadę uniemożliwiającą włączenie pustego urządzenia. Rozwiązanie to nie tylko zwiększa bezpieczeństwo użytkowania czajnika, ale również sprzyja oszczędzaniu energii elektrycznej.Utrzymanie czajnika w czystości jest proste. Do konserwacji czajnika najlepiej użyć dostępnego w handlu odkamieniacza. Po odkamienieniu czajnika należy go kilkakrotnie przepłukać wodą. Zapewni to długie bezawaryjne działanie czajnika i oszczędzi energie elektryczną, ponieważ czyste niezakamienione grzałki mają wyższą sprawność.

Specyfikacja

Element grzejny Grzałka spiralna
Filtr Antywapienny, Antyosadowy
Obrotowa podstawa Nie

Pojemność [l]

0.6
Wskaźnik poziomu wody Przezroczyste okienko
Wykonanie Tworzywo sztuczne
Kolor Biały
Wyposażenie Instrukcja obsługi w języku polskim, Karta gwarancyjna
Gwarancja 24 miesiące
Moc grzałki [W] 760
Regulacja temperatury Nie
Sygnał dźwiękowy Nie
Zabezpieczenia Blokada bezpieczeństwa w pokrywie, Automatyczne wyłączenie po zagotowaniu
Funkcje dodatkowe Lampka kontrolna
Szczegółowe warunki gwarancji Pobierz
Nazwa producenta/importera ADLER
Znak zgodności
Opinie

Opinie

Janusz Sz
kupił/aCzajnik ADLER AD 02
Gorąco polecam zakup tego czajnika wszystkim tym, którzy potrzebują zagotować małą ilość wody na kawę lub herbatę. Czajnik ze względu na swoje gabaryty, świetnie nadaje się także na wyjazd na urlop lub wypad za miasto.

Ocena

Fantastyczna
ALDONA W
kupił/aCzajnik ADLER AD 02
Produkt zgodny z opisem, szybka dostawa.

Ocena

Fantastyczna
Wioleta
kupił/aCzajnik ADLER AD 02
Mały, cichy, woda gotuje się bardzo szybko. Trafiony zakup.

Ocena

Fantastyczna
Klient
kupił/aCzajnik ADLER AD 02
Czajnik szybko nagrzewa się, nie zachodzi od twardej wody . Czyści się bardzo łatwo i ma wygodną rączkę trzymania .

Ocena

Bardzo dobra
Promocje

Promocje

card
Teraz 50 %, reszta za pół roku!
Teraz płacisz 50 %, reszta za pół roku! *Kup produkt w kredycie z odroczoną płatnością i spłać ratę za 6 miesię...
Akcesoria

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną