KitchenAid jest marką amerykańską, aktualnie w grupie Whirlpool. Produkty są "premium" choćby ze względu na cenę, ale nie obejdzie się bez wad. W tym modelu problematyczny jest odczyt temperatury po zdjęciu z podstawy. Otóż wymaga on do zasilania zwykłych baterii, które należy umiejscowić pod spód czajnika; dwie sztuki AA wyczerpują się błyskawicznie (mc!), choćby same były "premium". Już lepiej byłoby z akumulatorkami...
A tak to przyzwoity czajnik z podtrzymywaniem temperatury. Duże i podświetlane okienko ze wskazaniem poziomu wody. Przyciągający wzrok design. Parę m-cy po zakupie cena nieprzyzwoicie podskoczyła.
To mój pierwszy osobisty czajnik i stwierdzam, że to najlepszy czajnik jaki miałem w życiu. Świetnie wykonany z wysokiej jakości tworzywa, nawet kiedy woda jest zagotowana, to spokojnie można dotknąć korpusu, bez ryzyka poparzenia. Nie jest może najcichszy, ale za to bardzo szybko gotuje wodę. Klapka wlewu działa płynnie, a uchwyt jest ergonomiczny. Mam nadzieję, że ten czajniczek posłuży mi jak najdłużej. Polecam ze względu na świetny stosunek jakości do ceny, pozdrawiam.
Czajnik, który zakupiłem, okazał się być znakomitym wyborem! Jego elegancki design pasuje doskonale do mojej kuchni. Jednak to, co naprawdę imponuje, to jego funkcjonalność. Dzięki szybkiemu czasowi gotowania wody, mogę w mgnieniu oka przygotować ulubioną herbatę, oszczędzając cenny czas rano przed pracą. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu i zdecydowanie polecam ten czajnik każdemu, kto szuka niezawodnego, szybkiego i stylowego urządzenia do gotowania wody
Ładnie się prezentuje uchwyt solidny "męski,, ,czytelny wskaźnik, ale: kiedy nabiera swojej mocy jest dość głośny, pokrywka otwiera się niewiele, stąd nalewanie wody najwygodniejsze dla leworęcznych, wnętrze niedostępne, trzeba go często przecierać, żeby czajnik lśnił. Ale daję mu 4+,w sumie nie żałuję zakupu. Wiele ładnych czajników ma wskaźniki wody schowane pod uchwytem-dla mnie masakra.
Czajnik jest świetny, w końcu znalazłam czajnik, który nie jest głośny jak moje poprzednie, a na tym mi zależało.
Możliwość ustawienia temp. bardzo się przydaje, np., gdy parzę zieloną herbatę czy kawę. Bardzo fajnie wygląda na blacie. Do zestawu dołączony jest infuzor do zaparzania herbaty, przydatne, szczególnie gdy potrzebuję np. dla gości dzbanek herbaty. Zdecydowanie polecam.
Dokonano zakupu z powodu bardzo dobrej jakości produktu, wykonany z dobrych materiałów. Kolor czajnika komponuje się świetnie w aneksie kuchennym z blatami z drewna i nie jest głośny. Po zagotowaniu wody czajnik nie jest gorący na zewnątrz, co jest bardzo dużym plusem. Zakup udany!
Czajnik Tefala Loft spełnienia moje oczekiwania bardzo ładnie wygląda nie jest matowy tylko się świeci .Jest lekki i dość cichy woda szybko się gotuje bardzo dobrze się go trzyma w jednej ręce i jest po prostu ładny szczerze polecam.
W świecie nowoczesnych kuchni, gdzie króluje wygoda, czajnik elektryczny stał się symbolem wydajności, szybkości i wszechstronności. To skromne urządzenie może sprawić, że przyjemność z doskonale zaparzonej filiżanki her...
Za osadzanie się kamienia wewnątrz czajnika elektrycznego odpowiada twarda woda. Wpływa to niekorzystnie nie tylko na wygląd urządzenia, ale także na jego funkcjonowanie. Problem ten można rozwiązać dzięki systematycznem...
Wybór urządzeń elektrycznych do domu wiąże się często z dużymi utrudnieniami. Szeroki wybór jest wcale nie ułatwia nam zadania. Jeśli chodzi o użyteczność sprzętu, który sprawdzi się idealnie w każdym domu, z całą pewnoś...
Każde urządzenie elektryczne pobiera adekwatną do swojej mocy ilość prądu. Oczywiście wartości te przekładają się na wysokość rachunków, które otrzymujesz w rozliczeniu miesięcznym lub dwumiesięcznym od swojego operatora...
Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie czajnika elektrycznego?
Podczas wyboru idealnego czajnika należy zwrócić uwagę na wybrane parametry:
Moc Czajnika – w zależności, od grzałki która występuje w czajniku waha się przy grzałce spiralnej od 200 do 2200w, przy grzałce płaskiej od 600 do 3100w. Im większa moc czajnika, tym szybciej zagotuje on wodę. Wykonanie – w sprzedaży dostępne są czajniki wykonane z różnych materiałów zaczynając od tworzywa sztucznego po stal nierdzewną. Od wybranej przez nas obudowy zależy trwałość urządzenia i oczywiście czy czajnik będzie pasował do stylu naszej kuchni. Regulacja Temperatury – dzięki temu rozwiązaniu dopasujesz temperaturę wody do przyrządzanego rodzaju herbaty, kawy. Możesz też jedynie podgrzać wodę np. do przygotowania wody na mleko dla dziecka. Podwójne ścianki - dzięki temu rozwiązaniu woda w czajniku utrzymuje temperaturę, wtedy możesz spokojnie przygotować napoje, nie martwiąc się szybko stygnącą wodą. Taka konstrukcja czajnika zapewnia nas, że nie poparzymy się przez nagrzaną obudowę.
Jak działa czajnik elektryczny?
Działanie czajnika jest niezwykle proste, wykorzystuje ono prawo wymiany ciepła. Zgodnie z drugą zasadą termodynamiki, wymiana ta zachodzi zawsze od elementu cieplejszego do elementu chłodniejszego. W czajniku energia elektryczna zamieniana jest na ciepło i przekazywana z grzałki do wody. Woda zaczyna wrzeć po osiągnięciu 100°C, wtedy reaguje Termostat zainstalowany w czajniku odłącza czajnik od zasilania.
Jak wyparzyć nowy czajnik?
Czajniki należy umyć ciepłą wodą ze środkiem do mycia ręcznego i kilkakrotnie płukać. Następnie do czajnika trzeba nalać czystą wodę, włączyć i poczekać aż woda się zagotuje. Następnie należy wylać zagotowaną wodę i wytrzeć czajnik do sucha. Czynność ta powinna być wykonana 2 lub 3 razy. Po każdym zagotowaniu wody odczekaj kilka minut, aby czajnik nieco ostygł przed kolejnym gotowaniem.
Czajniki elektryczne - wyposażenie każdej kuchni
Czajnik elektryczny to jeden z częściej wykorzystywanych sprzętów kuchennych - wodę gotujemy w nim co najmniej kilka razy dziennie. Musi być to więc urządzenie funkcjonalne, ale też spełniać funkcję dekoracyjną, ponieważ najczęściej stoi w bardzo widocznym i łatwo dostępnym miejscu. Jak zatem pogodzić oba te elementy i na jakie funkcje zwrócić szczególną uwagę przed zakupem czajnika bezprzewodowego?
Czajnik elektryczny - dekoracja w Twoim domu
Biorąc pod uwagę funkcję dekoracyjną, czajnik elektryczny może stanowić istotne dopełnienie wystroju wnętrza Twojej kuchni. Po pierwsze, warto dopasować wybrany model do panującego w pomieszczeniu stylu - dostępne są zarówno urządzenia futurystyczne (np. czajniki MPM - model MCZ-78, który ma przezroczystą obudowę i podświetlane wnętrze), jak i projekty w stylu retro (np. czajniki KitchenAid - model Artisan, czy też Stella). Dużą popularnością cieszą się także czajniki Bosch.
Warto przy tym sprawdzić także materiał, z jakiego dane urządzenie jest wykonane. Do wyboru mamy czajniki ze szkła, tworzywa sztucznego (plastiku) oraz czajniki ze stali nierdzewnej lub czajniki elektryczne ceramiczne. Każdy z nich ma swoje zalety. Finalna decyzja uzależniona jest przede wszystkim od Twoich indywidualnych preferencji estetycznych, ale też budżetu, jaki możesz na niego przeznaczyć (zdecydowanie najtańsze są czajniki wykonane z plastiku).
Funkcje czajników elektrycznych
Istnieje kilka podstawowych parametrów, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru czajnika elektrycznego: - pojemność - większość modeli mieści się w przedziale pojemności 0,5-2,5 l. Warto jednak pamiętać, że im większa pojemność, tym też większe zużycie energii - jeżeli zatem z czajnika korzysta jedna osoba, wybór urządzenia o pojemności przekraczającej 1,7 l wydaje się bezzasadny.
- rodzaj grzałki - producenci oferują grzałki spiralne lub płytowe. Pierwsze z nich są zazwyczaj tańsze, a ich praca jest cichsza. Minusem jest jednak konieczność gotowania zawsze takiej ilości wody, która przykryje ową spiralę. Do włączenia czajnika posiadającego grzałkę płytową wystarczy zaś nawet 0,1 l wody i co ważne, znacznie słabiej osadza się na niej kamień.
- moc grzałki - oferowany zakres mocy waha się od 200 do nawet 3100 W (większą mocą charakteryzują czajniki z grzałkami płytowymi). Co ważne, większa moc pozwala na szybsze gotowanie wody, a także wpływa na wzrost zużycia energii, czyli de facto podwyższenie rachunków za prąd.
Jaki filtr do czajnika?
Niewątpliwie warto zwrócić uwagę także na rodzaj zastosowanego w czajniku filtra. Podstawową i zarazem najtańszą wersją są filtry wykonane z siateczki nylonowej. Nieco droższe, ale przy tym także skuteczniejsze, są zaś filtry ze stali szlachetnej oraz węglowe. Jeśli chcemy dodatkowo zabezpieczyć sprzęt w tym zakresie (zgadza się - filtry działają nie tylko na korzyść naszego zdrowia, lecz także przedłużają żywotność urządzeń), warto postawić na dzbanki filtrujące wodę, do których stosuje się wymienne wkłady. Pomagają oczyścić wodę m.in. z chloru, ołowiu, miedzi. Co więcej, mogą one także znacząco poprawić smak wody.
Czajnik elektryczny przewodowy, bezprzewodowy czy ceramiczny?
Istotną właściwością czajników elektrycznych jest także ich mobilność. Z powodzeniem możemy przenosić je z miejsca na miejsce - do działania potrzebują tylko i wyłącznie gniazdka z prądem (co stanowi znaczne ułatwienie w porównaniu do tradycyjnych czajników na gaz).
Jeżeli mobilność ma dla nas rzeczywiście duże znaczenie, powinniśmy wybrać czajnik bezprzewodowy - w każdym momencie możemy zdjąć go z podstawki i przenieść zagotowaną wodę w dowolne miejsce. Należy przy tym pamiętać, że w takiej sytuacji wskazany jest wybór czajnika wykonanego z innego materiału niż ceramika. Owszem, jest to tworzywo eleganckie oraz korzystne dla naszego zdrowia, ale też ciężkie i stosunkowo łatwo je uszkodzić.
Rabaty dla
subskrybentów!Zapisz się na newsletter
i otrzymuj najnowsze okazje!
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756