Drukarki i urządzenia biurowe

(800)
DRUKARKA 
 
Drukarka, choć nazywana urządzeniem biurowym, dziś stanowi podstawowe wyposażenie komputerowe. Można ją znaleźć w firmach, instytucjach publicznych i większości mieszkań. Drukarka to świetna inwestycja, która bardzo szybko się zwraca. Posiadając możliwość samodzielnego drukowania dokumentów, oszczędza się nie tylko pieniądze, ale i czas. Dzięki dostępnym technologiom drukowanie jest szybkie i stosunkowo tanie. 
 
Drukarka - jaką wybrać do domu?
 
Wybierając drukarkę do domu, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim, do czego ma służyć - do drukowania dokumentów tekstowych, rachunków, zdjęć, a może także kserowania i skanowania? Jaka ma być jakość druku? Jak często drukarka będzie używana? Jaka ma być cena urządzenia i jaki koszt jego eksploatacji?
 
Drukarka laserowa czy atramentowa?
 
Drukarki atramentowe są tanie i doskonale sprawdzają się przy sporadycznym użytkowaniu. Dostępne na rynku modele, łączą niską cenę z bardzo dobrą jakością wydruku. Na urządzeniach atramentowych można drukować zarówno czarno-białe dokumenty tekstowe, jak i kolorowe grafiki, a nawet zdjęcia. Dobry papier fotograficzny wystarczy, aby „atramentówka” drukowała fotografie z zachowaniem oryginalnych barw. Nie ma także powodów, by obawiać się tego, że drukując w kolorze znacznie, podniesie się ceny eksploatacji urządzenia. Wielu producentów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferuje bardzo dobre drukarki z tanimi tuszami
 
Drukarki laserowe to doskonały wybór, gdy drukuje się na co dzień. Przy dużej ilości dokumentów w wydruku czarno-białym dobrym rozwiązaniem są drukarki monochromatyczne. Ich koszt jest nieco wyższy od drukarek atramentowych, ale szybko się zwraca, ponieważ tonery w urządzeniach laserowych są zwykle znacznie bardziej wydajne. Z kolei przy częstym drukowaniu w kolorze, lepiej zdecydować się na kolorową drukarkę laserową. 
 
Drukarka z tanimi tuszami, kolorowa, wielofunkcyjna - którą wybrać?
 
Kiedy szuka się oszczędności, warto rozważyć zakup drukarki z tanimi tuszami, która lepiej sprawdzi się niż popularne, choć krytykowane przez producentów, zamienniki. Kiedy drukuje się dużo i w kolorze, warto rozejrzeć się za kolorową drukarką laserową, choć trzeba przy tym zwracać uwagę na szybkość druku. Kiedy natomiast ma się do czynienia z dużą liczbą dokumentów, warto zdecydować się na urządzenie wielofunkcyjne, dzięki któremu można drukować w wersji mono i w kolorze, skanować, a także kserować. 
 
Jakie parametry są ważne przy wyborze drukarki?
  • Rozdzielczość druku - im więcej jednostek dpi, tym lepszej jakości wydruk. Do zwykłego drukowania czarno-białych notatek wystarczy rozdzielczość 600x600 dpi, z kolei przy druku kolorowym będzie to 1200x1200 dpi.
  • Szybkość druku - czyli ile stron na minutę, jaką drukarka jest w stanie wydrukować. 
  • Materiały eksploatacyjne - po pewnym czasie użytkowania drukarki pojawia się potrzeba wymiany niektórych jej elementów. Przy zakupie tego sprzętu trzeba więc wziąć pod uwagę cenę i dostępność tonerów, kartridżów czy taśm barwiących lub możliwość zastosowania ich zamienników. 
  • Głośność pracy - jest podawana w decybelach (dB), im jest ich mniej, tym ciszej drukarka pracuje.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756