Akcesoria kuchenne

(5452)

Akcesoria kuchenne w Media Expert


Każda kuchnia powinna być wyposażona w dobrze dobrane akcesoria kuchenne. Są one przydatne do przyrządzania posiłków, ale również ich przechowywania. Asortyment akcesoriów jest bardzo bogaty. Ważne, aby były to przybory dobrej jakości i odpowiednio dopasowane pod względem wizualnym do kuchni.


Garnki i patelnie- podstawa wyposażenia


Garnki wykonane z dobrej jakości materiałów są solidne i bezpieczne dla zdrowia. W zależności od rodzaju mogą być one wyposażone we wskaźnik temperatury, który ułatwia gotowanie, ergonomiczny kształt rączek oraz odpowiednio grube dno. Zamiast pojedynczego garnka można wybrać zestaw garnków o różnych pojemnościach. Kolejnym, bardzo ważnym akcesorium są patelnie. Warto, aby posiadały nieprzywierającą powłokę. Przydatne są również patelnie grillowe z karbowanym dnem, które ograniczają zużycie tłuszczu, a także patelnie ze specjalnymi wgłębieniami do jajek czy placuszków, patelnie do smażenia naleśników. Dla amatorów kuchni azjatyckiej niezbędnym akcesorium będzie patelnia Wok.


Akcesoria kuchenne do wody


Wymieniając akcesoria do kuchni, nie można pominąć dzbanków i butelek filtrujących wodę. Pomagają one zadbać o jej jakość. Wykonane są one zazwyczaj z bezpiecznego tworzywa sztucznego lub ze szkła. Mają różną pojemność i kształt. Do dzbanków i butelek należy dobrać odpowiednie wkłady filtrujące. Można je kupić pojedynczo lub w zestawach. Mają one określone właściwości np. redukują kamień i metale ciężkie. Niezwykle funkcjonalne i eleganckie są karafki na wodę, które pięknie prezentują się w każdej kuchni.


Praktyczne przybory kuchenne


Akcesoria kuchenne to również wszelkiego rodzaju chochle, szumówki, łyżki dedykowane do różnego rodzaju potraw i produktów. Mają one różne kształty i wielkość. W kuchni przydatne są również szczypce do przewracania gorących potraw, a także wszelkiego rodzaju tarki ręczne oraz szatkownice. Mogą to być modele z pojedynczymi ostrzami lub uniwersalne tarki kilkurzędowe. Podczas przyrządzania potraw warto mieć również pod ręką np. trzepaczki, widelce do obracania potraw, tłuczki do mięsa i ziemniaków, miarki, cedzaki, sitka czy różnego rodzaju foremki. Niezwykle funkcjonalne są różnego rodzaju zestawy przyborów kuchennych, w skład których wchodzi kilka elementów.


Do przechowywania


Akcesoria kuchenne, służące do przechowywania, to różnego rodzaju pojemniki spożywcze, które bardzo często występują w zestawach. Są szczelne i elegancko się prezentują. Mają różne kształty, kolorystykę i wielkość. Do przechowywania produktów sypkich, przetworów czy słodyczy sprawdzą się designerskie słoiki z pokrywkami. Akcesoria kuchenne, służące do przechowywania, to również chlebaki, maselniczki i przyprawniki.


Pomocne w kuchni


Akcesoria do kuchni, które są przydatne podczas przyrządzania dań mięsnych makaronów czy ciast, to np. nadziewarki do kiełbas (umożliwiają łatwe i szybkie napełnienie farszem osłonek wędliniarskich), maszynki do makaron, drylownice do wiśni, minutniki kuchenne, wirówki do sałaty, krajalnice do warzyw i jajek.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756