Deskorolki

(121)

Deskorolka w Media Expert


Deskorolka to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Poszczególne modele różnią od siebie np. wymiarami, kształtem czy wielkością. Można z nich korzystać do wykonywania ulubionych technik jazdy.


Najważniejsze parametry


Dla rozpoczynających naukę jazdy polecane są szerokie deski, które są stabilniejsze niż deski wąskie. Natomiast deska wąska łatwiej wpada w rotację i nadaje się do wykonywania flipów czy tricków. Deski długie są szybkie, zaś krótsze doskonale radzą sobie podczas różnego rodzaju manewrów. Kolejnym, ważnym kryterium jest średnica i twardość kół. Duże koła są szybsze niż mniejsze. Natomiast twardsze są znacznie wytrzymalsze, jednak mniej przyczepne niż miękkie. Bardzo ważne są również solidnie wykonane traki, które łączą deskorolkę z kółkami.


Deskorolka tradycyjna i wyczynowa


Deskorolka tradycyjna przeznaczona jest do różnego rodzaju nawierzchni. Natomiast deskorolka wyczynowa to profesjonalny sprzęt, który umożliwia wykonywanie zaawansowanych trików i akrobacji. Koła w tego rodzaju deskach są zazwyczaj mniejsze i twardsze niż w klasycznych deskach. Deskorolki wykonane są najczęściej z wielowarstwowego klonu kanadyjskiego, drewna klonowego czy wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Oba rodzaje desek, aby zapewnić lepszy chwyt mogą być pokryte antypoślizgową powłoką lub papierem ściernym. Kółka wykonane są zazwyczaj z poliuretanu.


Longboard


Longboard jest zdecydowanie dłuższą deską niż tradycyjna deskorolka. Zapewnia to większą stabilność i płynność na dłuższych dystansach. Może on mieć różne kształty takie jak np. pintail (kształt łezki), twin – tip (zwężony z obu stron) czy cruiser (rekreacyjny). Zastosowane w longoboardzie miękkie i duże koła gwarantują świetną amortyzację. Natomiast wysokiej jakości łożyska, zapewniają płynną pracę kółek.


Deskorolka elektryczna


Sprzęt ten napędzany jest silnikiem elektrycznym. Wystarczy balansować ciałem i nie trzeba odpychać się nogą. Deskorolka tego rodzaju może osiągać różną prędkość np. 20 kilometrów na godzinę. Niektóre modele deskorolek elektrycznych posiadają podświetlane koła i podest. Dodatkowe światło LED zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy. Wśród udogodnień, zastosowanych w deskorolkach elektrycznych, można wymienić np. inteligentny asystent startu, antypoślizgową powierzchnię oraz możliwość łączenia z aplikacją.


Deskorolka dla dzieci


Deskorolka dla dzieci jest zazwyczaj lekka i poręczna. Często posiada niski profil, który ułatwia dziecku stawianie stóp na desce. Płynną jazdę nawet po nierównej powierzchni umożliwiają duże i szerokie kółka. Na uwagę zasługuje również atrakcyjna dla dziecka grafika np. z ulubionymi bohaterami z bajek.

Kask na deskorolkę wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i wypełniony styropianem. Idealne dopasowanie do rozmiaru głowy umożliwia specjalna wkładka. Wszystko to gwarantuje doskonałe zabezpieczenie przed upadkiem. Wśród praktycznych rozwiązań można wymienić np. regulowany pasek, wentylacyjne otwory czy siatkę przeciw owadom.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756