Kosiarki i podkaszarki

(1106)

Kosiarki 


Sezon na wiosenne porządki w ogrodzie i na działce oficjalnie już się rozpoczął, dlatego czas najwyższy wyjąć z garażów sprzęt, którym jest kosiarka. Dbanie o piękny trawnik zaczyna się jednak dużo wcześniej, kiedy należy przygotować swój sprzęt do pracy. W tym celu konieczne jest przeprowadzenie przeglądu, niezbędnej konserwacji, a w razie potrzeby wymiany wadliwych części lub całego sprzętu. Ważne jest także odpowiednie dobranie konkretnego modelu kosiarki do warunków panujących w Waszych ogrodach.


Rodzaje kosiarek


Najbardziej popularnym rodzajem kosiarek są te zasilane energią elektryczną i te spalinowe. W przypadku tych pierwszych największym ograniczeniem jest moc całkowita silnika. Przez to też kosiarki elektryczne zdecydowanie lepiej sprawdzają się w małych ogrodach, gdzie koszenia nie ma zbyt dużo. Dla większych przestrzeni lepiej jest wybrać już kosiarkę spalinową, która zapewni nie tylko wyższą moc, a co za tym idzie lepszą wydajność koszenia, ale także zaoferuje kilka dodatkowych funkcji. Kosiarka spalinowa, z racji stosowanego napędu, może również wspomóc Waszą pracę, dzięki zastosowaniu biegów. W takim przypadku cała praca będzie o wiele prostsza i trawnik zostanie skoszony w krótszym czasie. Koniecznie należy pamiętać jednak o tym, że moc kosiarki musi być dobrana odpowiednio pod wielkość ogrodu. To samo tyczy się zastosowania kosza na ściętą trawę. Część osób preferuje jednak nieużywanie koszy i w tym miejscu dobrze jest wybrać sprzęt z opcją mulczowania trawy. W tym temacie duże uznanie zdobyła kosiarka ręczna, która ścina trawę wolniej, ale może ją pozostawić za sobą. Alternatywą są jednak kosiarki akumulatorowe, które można naładować w nocy, a od rana przystąpić do pracy.


Podkaszarki i roboty koszące


Osobną kategorią jest kosiarka do trawy, która służy do cięcia w szczególnie trudnych warunkach, czyli podkaszarki. Dotrą one w każdy zakamarek, przytną równo trawę przy płocie, kostce brukowej, a także wokół drzew i krzewów. Urządzenia te jednak wymagają montażu głowicy, wyposażonej w specjalną żyłkę. Wybór żyłek jest naprawdę duży i dlatego do szczególnie grubych i mocnych traw, a nawet zarośli, lepiej wybrać grubsze modele. Do delikatnej trawy wystarczą cienkie żyłki. Naprawdę wymagające tereny będą musiały być skoszone przy użyciu podkaszarki wyposażonej w specjalistyczny nóż. Różni się on kształtem od tych stosowanych w kosiarkach, ale tak samo należy dbać o to, aby pozostawał odpowiednio naostrzony. Warto pamiętać również o tym, że podkaszarki występują w wersji zasilanej z gniazdka sieciowego i spalinowej. Część osób w ogóle rezygnuje z używania tradycyjnych kosiarek na rzecz robotów do koszenia. Tego typu urządzenia nadają się wprost idealnie do pielęgnacji szczególnie równych powierzchni trawników.


Przygotowanie


Zanim przystąpicie do pracy, upewnijcie się zatem, że jesteście w posiadaniu wszystkich niezbędnych akcesoriów. Kosiarka elektryczna musi być podłączona za pomocą przedłużacza, którego długość musi być dobrana względem położenia gniazdka w ogrodzie, a najdalszym punktem, w którym chcecie pracować. Nie można też zapomnieć o uzupełnianiu poziomu oleju, a także paliwa.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756