Przejście z płyty gazowej (od ponad 15 lat) na indukcję jak dla mnie rewelacja. Opcja sterowania okapem Amica pewnie w niedalekiej przyszłości będzie zakup okapu. Sama płyta posiada - bardzo proste intuicyjne sterowanie, przypisane programy, łączenie pól i wersja montażu płyty - slim. Polecam - jak zawsze trzeba teraz się nauczyć co i jak gotować w każdym garnku czy patelni do indukcji jest i będzie inaczej (tu pewnie pomogą przypisane programy 40 / 70 / 90 / grill 200 C). Dla spokoju zakupiono wraz z dodatkową polisą na 5 lat. (raz już miałem przygodę z urządzeniem - było ubezpieczone i otrzymałem nowe urządzenie). Przed zakupem podpytajcie elektryka czy sieć elektryczna w domu czy mieszkaniu będzie ok (płyta Amica ma opcje regulacji mocy)
Kupiłam tą płytę, ponieważ poprzednia płyta indukcyjna tej firmy służyła nam przez ostatnie 12 lat bez zarzutu.
Niestety nie jestem zadowolona z nowej płyty ponieważ suwaki do sterowania płytą to jakaś porażka. Poprzednia płyta miała sterowanie "+" "-" i to było super wygodne, szybkie i działało bez problemu.
Natomiast nowa płyta mimo, że ma wiele udogodnień i gotuje szybko i dobrze to przez te zacinające się suwaczki traci wiele w mojej ocenie. Niestety nie jest to sterowanie płynne i pozostawia wiele do życzenia.
Gdybym wiedziała, że tak to będzie wyglądało to nie zdecydowałabym się na zakup tej płyty ponownie.
Od chwili zakupu gotowanie stało się przyjemnością. Płyta prezentuje się niesamowicie. Jest bardzo ładna i wygodna w użytkowaniu oraz łatwa w czyszczeniu. Elektroniczne sterowanie palnikami podobnie do płyt indukcyjnych jest bardzo wygodne. Płyta gdy coś wykipi na palniki wyłącza się automatycznie. Bardzo wygodne jest też sterowanie z niej okapu gdyż posiada funkcję Hoob2Hood. Polecam zakup.
Szukałem w internecie nowej płyty indukcyjnej już od tygodnia. Muszę wymienić na nową. Rodzina poleciła mi firmę Electrolux.Tydzień poszukiwań i wybór padł na płytę indukcyjną do zabudowy ELECTROLUX EIS62449W. Parametry techniczne spełniają moje wszystkie oczekiwania. Płyta pod względem wizualnym wpadła w oko mojej żonie, no i nie było już wyjścia...trzeba kupić! :-)
Całkiem fajnie rozwiązana płyta gazowa o zaskakującej konstrukcji. Ukryte palniki gazowe to ciekawe i innowacyjne rozwiązanie. Bardziej bezpieczne niż tradycyjne, otwarte palniki. Nie ma żadnego problemu z utrzymaniem czystości. Czas gotowania porównywalny z tradycyjnymi rozwiązaniami. Podoba mi się cały system sterowania płytą. Bardzo przyjemny w użytkowaniu i bardzo prosty.
Fajna, nowoczesna płyta gazowa pod LPG. Działa całkiem fajnie, bardzo funkcjonalna i zaskakująco oszczędna. Wymiana butli gazu nie jest już tak częsta jak przy używaniu starej kuchenki. Na pewno jest to duży, pozytywny atut tej płyty gazowej. No i wygląd, który jest niezaprzeczalnym atutem. Wygląda i działa jak to powinno być przy nowoczesnym sprzęcie AGD.
Płyta jest świetna. Działa naprawdę szybko. Wodę podgrzewa której niż czajnik:) fajnie ze można ustawiać garnki gdziekolwiek, dzięki czemu płyta wydaje się ogromna. Sterowanie dziecinnie proste, działa idealnie i bardzo precyzyjnie, a dodatkowo jest bardzo estetyczne. Naprawdę nie widzę na razie żadnych wad i śmiało mogę się podpisać pod oceną na 6!
Funkcjonalność przede wszystkim, rzadko która kuchenka po ustawieniu średniej patelni czy garnka pozwoli na ustawienie kolejnego na drugim palniku, tutaj dzięki przesunięciu lewego palnika niżej, optymalne wykorzystanie płyty, kolejny plus możliwość ustawienia stopniowego poziomu gazu. Gorenje góra!
#PromocjaSamsungCashbackDualCookSteam. Moja pierwsza indukcja bardzo mile zaskoczona precyzją gotowania, szybkość podgrzewania. Bardzo fajne jest łączenie pól, dzięki temu można też gotować w większych naczyniach. Pod płytą była możliwość stworzenia dodatkowej szuflady.
Ułatwia życie, usprawnia gotowanie, przyspiesza obróbkę termiczną. Jest też bezpieczna i łatwa w czyszczeniu. O jakim produkcie mowa? Oczywiście o płycie indukcyjnej, która zrewolucjonizowała świat AGD. Wprowadziła ona d...
Płyty gazowe nadal cieszą się dużą popularnością. Wielu koneserów kuchni, pomimo dostępności na rynku innych rozwiązań, nie zrezygnowałoby z płyty gazowej. Znawcy pysznych dań twierdzą, że potrawy przygotowane na tego ro...
Płyty gazowe to jeden z najczęściej wybieranych sprzętów kuchennych. Możliwość zabudowy takiego urządzenia sprawia, że przestrzeń pomieszczenia jest o wiele lepiej wykorzystana. Dzisiaj zajmiemy się sprzętem, jakim jest ...
Płyta indukcyjna jest relatywnie nowym sprzętem AGD. Jej niezaprzeczalną zaletą, jest możliwość montażu w dowolnym miejscu na blacie kuchennym, intuicyjność obsługi i użytkowania oraz łatwe utrzymanie w czystości. W prze...
Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie płyty do zabudowy?
Podstawowym pytaniem, jakie powinniśmy sobie zadać przy zakupie płyty do zabudowy powinno być pytanie dotyczące tego, jakie mamy możliwości odnośnie jej podłączenia. Na rynku mamy dostępne płyty z podłączeniem do instalacji elektrycznej (płyty indukcyjne i ceramiczne) oraz gazowej. W przypadku płyty elektrycznej w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ilość pól grzewczych oraz możliwość ich łączenia, a także rodzaj sterowania zastosowanego w płycie. Przy wyborze warto również zwrócić uwagę na jej kolor, który idealnie podkreśli charakter naszej kuchni. W przypadku płyty gazowej najlepiej zacząć od materiału z jakiego ma być ona wykonana. Płyta szklana, ze stali nierdzewnej, emaliowana, a może „gaz pod szkłem” – warto rozważyć rozwiązanie, które w największym stopniu spełni nasze oczekiwania. W przypadku płyt gazowych istotne jest również rozmieszczenie pól grzewczych oraz wykonanie rusztów. Bardziej wytrzymały ruszt żeliwny, a może emaliowany łatwiejszy w utrzymaniu czystości? – wybór należy do Ciebie.
Jakie są rodzaje płyt do zabudowy?
W podziale płyt do zabudowy uwzględnia się sposób ich zasilania. Rozróżniamy płyty grzewcze na prąd lub gaz. Rodzaje płyt do zabudowy:
Płyta do zabudowy to rozwiązanie, które sprawdzi się niemalże w każdym domu czy mieszkaniu. Szeroki wybór sprawia, że będzie ona idealnym uzupełnieniem każdego wnętrza. W kuchni tradycyjnej klienci przeważnie decydują się na płyty gazowe, które nie odbiegają wyglądem od dostępnych na rynku modeli wolnostojących. W przypadku kuchni, której chcemy nadać nowoczesny wygląd wybór najczęściej pada na płyty indukcyjne, które za sprawą płaskiej tafli ceramicznego szkła podkreślą jej wyjątkowy design i charakter.
Płyty do zabudowy w ofercie Media Expert
Urządzenia do zabudowy cieszą się coraz większą popularnością wśród naszych klientów. Wynika to z faktu, że budowa kuchni pod zabudowę niesie ze sobą wiele zalet - wygląda efektownie, a przy tym pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń. Wśród urządzeń niezbędnych przy tworzeniu takiej przestrzeni kuchennej są płyty pod zabudowę. W naszym sklepie z pewnością znajdziesz urządzenie, które spełnia Twoje oczekiwania. Oferujemy Ci różne rodzaje płyt do zabudowy. Dzięki opcji filtrowania wyników możesz określić ich parametry, a także kolorystykę. Ponadto możliwość filtrowania wyników sprawia, że lista produktów ograniczy się wyłącznie do takich, które spełniają Twoje oczekiwania. Poza wyborem producenta możesz również wskazać wymiary urządzenia. W przypadku rozwiązań pod zabudowę jest to bardzo ważne, gdyż meble muszą być odpowiednio przygotowane pod sprzęt o danych wymiarach. Możesz wybrać, ile pól grzewczych ma mieć płyta, a także, z jakiego materiału ma być wykonana. Mogą to być stal nierdzewna, szkło lub ceramika. Wybrać możesz również, z jakiego materiału ma być wykonany ruszt urządzenia oraz czy ma być ono wyposażone we wskaźnik ciepła resztkowego, który poinformuje Cię o stopniu rozgrzania płyty grzewczej lub piekarnika.
Płyty do zabudowy – rodzaje
Dostępne są różne rodzaje płyt do zabudowy. Pierwszy to płyty indukcyjne, czyli urządzenie z różnie wyglądającymi miejscami grzewczymi wykończone żeliwną grzałką lub pola na ceramicznej powierzchni. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na stan instalacji elektrycznej w domu, gdyż pobór energii w momencie uruchomienia płyty może być bardzo duży. Kolejnym rozwiązaniem są płyty elektryczne, czyli urządzenia, które wyglądają nowocześnie i nie sprawiają problemów z utrzymaniem ich w czystości. Można przygotować na nich potrawę nawet o 30 proc. szybciej niż w przypadku innych rozwiązań. Kolejnym rodzajem są płyty gazowe, które w dalszym ciągu cieszą się największą popularnością. Składają się one najczęściej z czterech palników gazowych i są najtańszym rozwiązaniem na rynku. Urządzenia te wykorzystują do gotowania gaz ziemny lub mieszankę gazów propan-butan. Kolejnym rozwiązaniem sąpłyty ceramiczne. W tym przypadku gotowanie trwa krócej niż na płycie gazowej, ale za to dłużej niż na indukcyjnej. Tego typu płyta jest tańsza niż popularna indukcja.
Płyta gazowa, elektryczna czy indukcyjna – którą wybrać?
Wybór płyty pod zabudowę determinowany jest nie tylko indywidualnymi preferencjami, ale również dostępem do gazu czy prądu elektrycznego. Nie we wszystkich mieszkaniach można podłączyć płytę gazową czy indukcyjną. Ponadto przy zakupie płyty do gotowania warto zwrócić uwagę także na cenę. Za najdroższą uchodzi płyta indukcyjna, jednakże warto w nią zainwestować, ponieważ jest to najnowocześniejsze tego typu rozwiązanie, które dzięki odpowiednim systemom jest bezpieczne i ergonomiczne.
Rabaty dla
subskrybentów!Zapisz się na newsletter
i otrzymuj najnowsze okazje!
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756