Pralka do zabudowy – czy warto w nią inwestować?
Pralki do zabudowy to trend, który pozwala przede wszystkim na oszczędność miejsca w mieszkaniu lub w domu. Pralka pod zabudowę znakomicie wpasuje się zarówno we wnętrze szafy, jak i szafek kuchennych, czy szafek łazienkowych. Kiedy pralka znajduje się w zabudowie dopasowanej do reszty mebli łazienkowych lub kuchennych, to bez wątpienia jedne z najbardziej stylowych rozwiązań. Pralki można też schować w szafie, garderobie lub w przedpokoju, ukrywając je przed wzrokiem gości. To najlepsze rozwiązanie w małych mieszkaniach.
Pralka do zabudowy – dodatkowe funkcje
Wybierając idealną pralkę, trzeba kierować się przede wszystkim jej rozmiarem i pojemnością. Warto przeanalizować, ile miejsca w mieszkaniu można na nią przeznaczyć i ile kilogramów ubrań jest pranych tygodniowo. Przed wybraniem swojej idealnej pralki dobrze jest przeanalizować, jakie funkcje dodatkowe mogą okazać się przydatne w codziennym użytkowaniu. Funkcje parowe? A może sterowanie smartfonem? Dzięki niemu możesz zdalnie włączyć pranie, a to spore ułatwienie. Decydując się na konkretną pralkę, zawsze trzeba brać pod uwagę moc urządzenia, maksymalną możliwą prędkość wirowania, a także energooszczędność. Im lepsza klasa, tym większa oszczędność dla Ciebie i tym lepiej dla środowiska.
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pralki pod zabudowę?
Każda pralka pod zabudowę jest inna. Niektóre modele posiadają wbudowane drzwiczki, inne nie. Jeżeli często planujesz robić pranie, wygodniejszym wyborem będzie dla Ciebie urządzanie bez nich, ze stałym dostępem do bębna i panelu. Dodatkowe drzwiczki mogą być utrudnieniem przy częstym korzystaniu, można o nie zahaczać i uderzać się w trakcie wkładania i wyciągania prania. Jeśli rzadko korzystasz z pralki, wybierz opcję z drzwiczkami. Ich prosty, klasyczny kształt sprawi, że odwiedzający cię goście nawet się nie zorientują, co skrywają. Możesz też zamówić drzwiczki do szafki na pralkę osobno, u swojego stolarza, razem z resztą mebli.
Nie wiesz, czy wybrać pralkę pod zabudowę, czy wolnostojącą? Weź pod uwagę swoje plany. Przy kolejnych remontach lub zmianie miejsca zamieszkania, zabierając pralkę ze sobą, musisz się liczyć z tym, że można ją wstawić tylko w szafki w określonych wymiarach. Jeżeli planujesz przeprowadzkę i nie wiesz, czy w nowym lokum będzie wystarczająca ilość miejsca na pralkę do zabudowy, wybierz model nie do zabudowy. Pralka do zabudowy to też dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie estetyczny wygląd swoich pomieszczeń. Gustownie łączy się z resztą mebli i nie odcina się od nich kolorem i kształtem. Co więcej, pralka w zabudowie nie zbiera tyle kurzu na swojej pokrywie, co pralka wolnostojąca. Łatwiej utrzymać ją w czystości, co może mieć kluczowe znaczenie przy wyciąganiu z niej mokrego, czystego prania. Wybierając pralkę pod zabudowę łatwiej też zbudować konstrukcję z pralką i suszarką do ubrań, ustawiając jedno urządzenie pod blatem, a drugie na nim. Zobacz także produkty z kategorii: piekarniki, piekarniki parowe, płyty gazowe bez płomieni, płyty indukcyjne, zmywarki, okapy, lodówki do zabudowy, pralko-suszarki do zabudowy, mikrofalówki do zabudowy, ekspresy do zabudowy, zlewozmywaki, szuflady grzewcze, okapy kominowe, okapy teleskopowe, okapy podszafkowe, okapy wyspowe oraz zlewy jednokomorowe i zlewozmywaki dwukomorowe.
Pralki pod blat
Pralki pod blat to doskonały wybór dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsce w swoim domu. Te modele pralek mogą być zabudowane w szafkach kuchennych lub łazienkowych, co pozwala na estetyczne i praktyczne rozwiązanie. Są one szczególnie przydatne w małych mieszkaniach, gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Pralki pod blat mogą również być ukryte w szafie, garderobie lub przedpokoju, co pozwala na ukrycie ich przed oczami gości.