Nagrzewa się dłużej niż w opisie do 10 min a nie 3 min jak piszą. W tej wersji brak elastycznego węża co znacznie utrudnia pracę w czyszczeniu. Poza tym świetne urządzenie znakomicie spełnia swoją funkcje. Myje i odświeża tapicerki podłogi itd. praktycznie wszystko można odświeżyć. wysoka temperatura pary likwiduje wszystkie grzyby i roztocza. Znakomite urządzenie, które każdy powinien mieć w domu.
Rekomendacja Pani R. zachęciła do zakupu tego modelu. Wielkie rozczarowanie: po pierwszym myciu sprzątaniu(łazienka)szczotka i nakładka - szmatka do śmietnika, paneli kabiny nie doczyściło, armatury też nie. Drugie i trzecie podejście również nie dało rezultatów. Trzeba było kupić coś nie koniecznie z rekomendacji.
Czyści, pucuje, że aż miło. Dopiero teraz widać jakie kafelki na podłodze były brudne. Przewód zasilający mógłby być trochę dłuższy - ale da się z tym żyć.
Warto skorzystać z siły pary, zwłaszcza podczas sprzątania. Idealnie nadaje się do tego myjka parowa. Ranking na pewno doradzi w wyborze odpowiedniego urządzenia. Pamiętać należy, że myjki pracujące z parą, potrafią myć ...
Chcąc utrzymać czystość w domu, warto zainwestować w nowoczesny, wysokiej jakości sprzęt, który poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami, kurzem, piaskiem czy sierścią zwierząt. Odkurzacz parowy to sprytne ur...
Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie parownicy?
Na wstępie warto wiedzieć, jakiego urządzenia szukamy. Ważne będzie zarówno jego ostateczne przeznaczenie, jak i liczba dostępnych końcówek, a także masa całkowita wraz z napełnionym zbiornikiem na wodę. Parownice, w zależności od modelu i wielkości, służyć mogą do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Największe, które wyglądem przypominają odkurzacze, przeznaczone są do czyszczenia i dezynfekcji dużych powierzchni, jak podłogi, schody, tarasy czy balkony. Takie modele mogą być wyposażone w rozmaite końcówki, którymi wyczyścimy dodatkowo meble tapicerowane, umyjemy okna i zdezynfekujemy wszystkie elementy w łazience i toalecie. Ważnymi parametrami, na które warto zwrócić uwagę są wielkość zbiornika na wodę oraz moc urządzenia, która będzie determinowała jego gotowość do użycia po uruchomieniu, a także stopień generowania i wyrzutu pary wodnej.
Jak działa parownica?
Parownice do sprzątania, niezależnie od wielkości czy ostatecznego przeznaczenia, działają na podobnej zasadzie. Głównym zadaniem jest odpowiedni wyrzut pary. Na wstępie napełniany zbiornik na wodę. Zaletą jest to, że do czyszczenia nie potrzebujemy żadnych dodatkowych detergentów. Wodę uzupełniany do żądanego poziomu. Zarówno minimalna, jak i maksymalna ilość płynu zaznaczona jest na zbiorniku. Kolejną czynnością jest użycie odpowiedniej nakładki. Ich przeznaczenie jest opisane w instrukcji obsługi. Dopiero na koniec podłączamy urządzenie do prądu i uruchamiany odpowiedni przycisk.
Czym się różni parownica od generatora pary?
Parownica jest urządzeniem, którego nieodłączną częścią jest wbudowany generator pary. Ten element odpowiada za produkcję pary wodnej, a następnie jej wyrzut pod określonym ciśnieniem. Im wyższe ciśnienie wyrzutu pary, tym urządzenie uważa się za bardziej skuteczne i wydajne. Niewielkie parownice generują parę pod ciśnieniem około 2 barów. To wystarczy do sprzątania niewielkich powierzchni i trudno dostępnych miejsc. Do czyszczenia dużych powierzchni rekomendowanie są parownice generujące wyrzut pary w granicach od 3 do 4,5 barów.
Parownica - porządek w domu bez użycia detergentu
Parownica to urządzenie, które z pewnością przyda się w każdym domu lub mieszkaniu. Mycie z wykorzystaniem urządzenia parowego jest nie tylko praktyczne i ekonomiczne, ale także zdrowsze, ponieważ eliminujemy konieczność wykorzystania jakichkolwiek detergentów. Co ważne, gorąca para wodna wytwarzana przez parownice działa odkażająco usuwając roztocze, bakterie i grzyby, dzięki czemu porządki zyskują całkowicie inną, lepszą jakość.
W ofercie Media Expert dostępne są rozmaite czyściki parowe, zarówno przeznaczone do mycia konkretnych części domu, jak i urządzenia skupiające się na kilku rozwiązaniach jednocześnie. Do wyboru mamy m.in.:
- parownice do podłóg – są to tzw. mopy parowe, które pozwalają na mycie podłogi przy pomocy generowanej pary wodnej. Urządzenia takie nadają się zarówno do podłóg drewnianych, jak i glazury.
- myjki do okien– urządzenia tego typu działają na zasadzie zasysania wody pod wpływem wytwarzanego ciśnienia.
- parownice Karcher – urządzenia tej marki dostępne są zarówno w wersji przeznaczonej jedynie do mycia okien (z jedną lub dwiema końcówkami w zależności od modelu), jak i jako urządzenia wielofunkcyjne, nadające się do wykonywania większości prac domowych. Ręczna myjka parowa pozwala na wyczyszczenie okien, kuchni i łazienki, natomiast dodatkowe wyposażenie umożliwia mycie parowe większych powierzchni, w tym podłóg. Lepsze modele posiadają również funkcje myjki parowej do tapicerki.
Myjka parowa - zalety użytkowania
Domowa myjka parowa to zdecydowanie jedno z najbardziej przydatnych urządzeń. Decydując się na urządzenie wielofunkcyjne wszystkie domowe porządki, możemy wykonywać przy jego użyciu, bez konieczności przechowywania niezliczonych ilości mopów, ścierek, czy dodatkowych gadżetów. Co ważne, korzystanie z myjki parowej jest bardzo ekonomiczne. Do precyzyjnego mycia wystarczy jedynie woda, ponieważ wytwarzana para działa odkażająco. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla alergików, którzy nie powinni mieć kontaktu ze środkami myjącymi.
Co ważne, parownica pozwala również na wyeliminowanie trudnych do usunięcia zanieczyszczeń, a nawet pluskiew. Myjka parowa dzięki wysokiej temperaturze emitowanej pary zwalcza zarówno pluskwy, jak i ich jaja. Stosowanie mopa parowego sprawdza się do mycia drobnych zakamarków, do których nie sposób dotrzeć za pomocą ściereczki. Para wodna przedostaje się nawet w niewidoczne miejsca bez konieczności bezpośredniego kontaktu, dzięki czemu, możemy dokładnie wyczyścić wszelkie szczeliny i fugi łazienkowe, usuwając nawet pleśń. Z kolei mopy parowe, tzw. froterki, doskonale czyszczą i dezynfekują nawet duże powierzchnie, głównie podłogi.
Urządzenie parowe - które wybrać?
Wybór urządzenia parowego nie należy do prostych, ponieważ obecnie w ofercie dostępnych jest wiele modeli, a każdy z nich różni się poszczególnymi parametrami. Warto kierować się przede wszystkim planowanym przeznaczeniem urządzenia. Jeśli nie mamy w mieszkaniu zbyt wielu okien i zakamarków, wystarczający będzie mop parowy. Jeśli zależy nam przede wszystkim na wyczyszczeniu łazienki i drobnych zakamarków w domu, czy tapicerki w samochodzie, warto zdecydować się na myjki ręczne z wymiennymi końcówkami. Podejmując decyzję, warto zwracać uwagę m.in. na pojemność pojemnika na wodę, moc urządzenia oraz wspomnianą ilość zamiennych końcówek. Zobacz także produkty z kategorii: odkurzacze bezworkowe, odkurzacze workowe, roboty sprzątające, roboty mopujące, odkurzacze bezprzewodowe, odkurzacze samochodowe, odkurzacze akumulatorowe oraz odkurzacze wodne i odkurzacze piorące.
Rabaty dla
subskrybentów!Zapisz się na newsletter
i otrzymuj najnowsze okazje!
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756