Poradniki Eksperta

Ranking parownic do ubrań 2024 – najlepsza parownica do ubrań [TOP10]

  2024-06-06

Szybkie i skuteczne przygotowanie ubrań na każdą okazję nie musi wymagać dużego nakładu pracy ani drogich rozwiązań. Te niewielkie urządzenia potrafią rozprostowywać zagniecenia, odświeżać oraz dezynfekować tkaniny. Dzięki kompaktowym wymiarom, małej wadze oraz wysokiej efektywności działania stanowią idealne rozwiązanie – mowa oczywiście o parownicach do ubrań. Ranking prezentuje najlepsze modele dostępne na rynku!

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Pracuje w poziomie i pionie

Ceramiczna stopa

Moc 1 200 W

Brak funkcji automatycznego doboru pary

GÖTZE & JENSEN SI700G to świetna parownica do ubrań. Ranking otwiera model przystosowany do wykonywania wielu zadań. Z łatwością poradzi sobie z czyszczeniem ubrań i wygładzaniem wszystkich zagnieceń, nawet tych powstałych w trudno dostępnych miejscach. Zawdzięcza to między innymi naprawdę wysokiej mocy, aż 1200 W. Może działać zarówno w pionie, jak i w poziomie.


Duży zbiornik na wodę o pojemności 150 ml, pozwala na pracę z wyrzutem pary na poziomie 20 g/min. 

Panel sterujący wyświetli informacje o poziomie wody w zbiorniku, a także o tym, jaka jest obecna temperatura i moc wyrzucanej pary. Jest gotowa do pracy po około 30 sekundach od włączenia.


W zestawie znajdziesz komplet nakładek pozwalających na stosowanie parownicy do wielu rodzajów materiałów, nie tylko ubrań. Dodatkowo, ceramiczna stopa ułatwia prowadzenie po tkaninie.

Po skończonej pracy, urządzenie możesz ustawić w stacji dokującej, co zabezpiecza je przed przypadkowym uszkodzeniem, a dodatkowo zawsze znajdziesz je w tym samym miejscu.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Dwa zbiorniki 100 ml i 200 ml

Regulacja strumienia pary

Nagrzewanie w 30 sekund

Bez dodatkowego uderzenia pary

Ranking parownic zdecydowanie wzbogaci model PHILIPS STH7060/80, dzięki wysokiemu komfortowi użytkowania. To urządzenie o ergonomicznym kształcie, jest niezwykle łatwe w obsłudze. Szybko i efektywnie wygładzisz swoje ubrania, dzięki stałemu i silnemu strumieniowi pary. Dodatkowo, zlikwidujesz również do 99,9% bakterii.


Ruchoma głowica ze stalową stopą nagrzewa się w ciągu zaledwie 30 sekund i to tylko do temperatury bezpiecznej dla wszystkich tkanin. Oznacza to brak ryzyka przypaleń. Możesz wybrać jeden z dwóch trybów pracy: Eco i Max. 


Dzięki małym rozmiarom z łatwością zapakujesz ją do walizki i zabierzesz ze sobą.

Dużym ułatwieniem jest również zastosowanie dwóch zbiorników na wodę, które możesz dowolnie wymieniać. Wyrzut pary w obu z nich osiąga 28 g/min. Ten model możesz obsługiwać ręcznie, w poziomie i pionie. To zdecydowanie najlepsza parownica do ubrań. Ranking musiał ją uwzględnić!

Wyrzut pary 30 g na minutę

Funkcja samooczyszczenia

Działanie antybakteryjne

Brak automatycznego wyłączenia

To świetna parownica do ubrań, ranking uzupełnia swoją wysoką funkcjonalnością. TEFAL Access Steam Care DT9100 możesz obsługiwać bez dodatkowej deski do prasowania. 

W zestawie znajdziesz odpowiedni wieszak na ubrania. Dzięki czemu możesz wygodnie używać jej  również w trybie pionowym. Zbiornik na wodę o pojemności 200 ml, wystarcza na przygotowanie kilku zestawów ubrań. Wysoki wyrzut pary na poziomie 30 g/min pozwoli Ci wygładzić nawet trudno dostępne zagniecenia. Regulacja mocy pary gwarantuje bezpieczne użycie bez względu na rodzaj ubrań, jak również zapewnia perfekcyjne rezultaty za każdym razem.    


Nowa technologia podgrzewanej płyty zapewnia eliminację wilgoci z odświeżanych ubrań, dzięki czemu nadają się one do natychmiastowego założenia. Urządzenie wyposażono w funkcje samooczyszczenia. Dodatkowo, rozprowadzanie pary we włóknach zabija do 99,9% zarazków i bakterii, odświeża ubrania i usuwa z nich nieprzyjemne zapachy pozwalając cieszyć się ich wyjątkową czystością.


W zestawie znajdziesz kilka nakładek na stopę, co znacznie ułatwia korzystanie z parownicy, a także podnosi jej skuteczność.

Dodatkowa nasadka w zestawie

Pojemny zbiornik na wodę

Pionowy wyrzut pary

Brak funkcji samoczyszczenia

Ranking parownic nie byłby kompletny bez tego wyjątkowego urządzenia. Dodatkowo możesz je mieć w naprawdę atrakcyjnej cenie. Model ARIETE Stiratrice Verticale 4167 nie tylko wyprasuje i wyprostuje zagniecenia na ubraniach, ale jest w stanie pozbyć się nawet trudnych do usunięcia plam. 


Dzięki zestawowi odpowiednio dobranych nakładek, wysokiej temperaturze i wyrzutowi pary na poziomie 20 g/min możesz używać tej najlepszej parownicy do wielu rodzajów tkanin. Niezwykle pojemny zbiornik na wodę (260 ml) umożliwia pracę przez długi czas zarówno w pionie, jak i w poziomie. 


Głównym atutem parownicy ARIETE Stiratrice Verticale 4167 jest jej zdolność do generowania gorącej pary w niecałe 30 sekund. Dzięki temu szybko przygotujesz swoje ubrania do noszenia. Funkcja dezynfekcji sprawia, że będą nie tylko gładkie, ale również pozbawione bakterii i drobnoustrojów.


Sterowanie jest w pełni intuicyjne i nie wymaga stosowania skomplikowanych procedur w celu uruchomienia i wybrania odpowiedniego trybu pracy. Po chwili bezczynności urządzenie automatycznie się wyłączy, co zapobiega przegrzaniu.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Wysoka moc działania

Blokada kapania

Panel kontrolny

Model bez spryskiwacza

Najlepsza parownica do ubrań powinna gwarantować niezwykle wytrzymałą, ale i skuteczną w działaniu stopę. W modelu BEKO STM6120W jest to wersja ceramiczna, która jest w stanie nagrzać się w zaledwie 35 sekund. Duża moc 2200 W stawia tę parownicę wśród najmocniejszych na rynku.


Zbiornik na wodę o pojemności 230 ml, pozwala na wygenerowanie wyrzutu pary na poziomie 28 g/min, co przekłada się na wysoką skuteczność w wygładzaniu tkanin. LED-owy panel kontrolny wyświetla informacje o trybie pracy urządzenia, których masz kilka do wyboru (w tym ECO). Pojawi się na nim również informacja o braku wody w zbiorniku. Długi 2,5 metrowy kabel oznacza pełną swobodę użytkowania, dzięki czemu wygładzisz również tapicerowane meble, poduszki i zasłony.


Zabezpieczenie przed przegrzaniem, automatycznie wyłączy urządzenie po 8 minutach bezruchu. W zestawie znajdziesz dwie nakładki na stopę. System antywapienny pilnuje aby kamień nie osadził się w kanałach urządzenia. Natomiast blokada wyrzutu pary zdecydowanie ułatwia obsługę, eliminując ciągłą potrzebę trzymania przycisku pracy. Ranking parownic do ubrań musiał ją uwzględnić!

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Automatyczne wyłączanie 

System antywapienny

3 tryby pracy

Brak blokady kapania

Kolejne miejsce a naszym zestawieniu zajmuje PHILIPS STE3170/80 o mocy 2 000 W. Oferuje możliwość generowania wyrzutu pary na poziomie aż 40 g/min. Co więcej, możesz wybrać jeden z kilku dostępnych trybów pracy tej pary, co przekłada się na wysoką skuteczność prasowania. Ceramiczna stopa nagrzewa się w mniej niż minutę, a jej unikalny kształt pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca.


Urządzenie posiada zbiornik na wodę o pojemności aż 2 litrów co oznacza, że możesz wygładzić naprawdę duże ilości ubrań, bez konieczności ciągłego uzupełniania. Zawsze uzyskuj optymalne efekty, bez względu na to, jaką tkaninę prasujesz. Wybierz preferowane ustawienie strumienia pary i używaj delikatnego w przypadku cieńszych tkanin lub silniejszego przy prasowaniu grubszych.


Nasadka zapachowa MyEssence pozwoli Ci na skorzystanie z olejków zapachowych, a stelaż z podkładką i wieszakiem, ułatwi czyszczenie zarówno w poziomie, jak i w pionie. PHILIPS STE3170/80 mogłaby wygrać nasz ranking parownic do ubrań również dzięki funkcjom dodatkowym, takim jak samooczyszczenie, czy system antywapienny. Zapobiega on osadzaniu się kamienia w wężu i kanałach parownicy, przedłużając tym samym jej żywotność.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Zestaw dodatkowych nasadek 

Odłączany zbiornik wody

Możliwość prasowania w pionie

Ręczne ustawianie temperatury

RUSSELL HOBBS 27220-56 to kolejna, świetna parownica do ubrań. Ranking uwzględnił ją ze względu na wyjątkową prostotę obsługi. Niewielkie rozmiary i niska waga, przekładają się na wyjątkowo łatwe manewrowanie. Model działa zarówno w pionie, jak i w poziomie. Zbiornik na wodę o pojemności 200 ml, umożliwia wyczyszczenie kilku zestawów ubrań. 


Swoją skuteczność zawdzięcza wyrzutowi pary na poziomie 28 g/min. Nylonowa stopa nagrzewa się w bardzo krótkim czasie (45 sekund). Jedną z największych zalet tego modelu, jest niemal całkowita eliminacja bakterii z każdej powierzchni. Parownica świetnie nadaje się do odświeżenia rzeczy trudnych do wyprania, takich jak dywany, zasłony i legowiska dla zwierząt. Możesz uruchomić nieprzerwany strumień pary, który potrwa nawet do 7 minut. To bardzo komfortowe rozwiązanie.


Ta najlepsza parownica do ubrań pozwala na prasowanie ubrań, pościeli, a nawet tapicerki, dzięki zestawowi dodatkowych nakładek. Urządzenie RUSSELL HOBBS 27220-56 wyposażone zostało w blokadę strumienia pary, dzięki czemu nie musisz cały czas trzymać palca na przycisku gwarantującym ciągłą pracę.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Wieszak na ubrania dołączony do zestawu

1,2-litrowy zbiornik na wodę

40 minut pracy

Konieczność ręcznego czyszczenia

Model CLATRONIC TDC 3432 wyróżnia się na tle innych parownic do ubrań dzięki swojej imponującej wydajności. Urządzenie o mocy całkowitej 1500 W generuje wyrzut pary na poziomie 30 g/min, co pozwala na skuteczne usuwanie zagnieceń. Jednym z kluczowych atutów tego modelu jest niezwykle długi czas pracy, wynoszący aż 40 minut, co jest zasługą pojemnego zbiornika na wodę o pojemności 1,2 litra.


W zestawie znajduje się stelaż z wieszakiem, co znacznie ułatwia czyszczenie ubrań zarówno w pionie, jak i w poziomie. Stopa ze stali nierdzewnej została zaprojektowana tak, aby umożliwić dotarcie do wszystkich zagięć na ubraniach, co dodatkowo podnosi efektywność parownicy. Dodatkowo, automatycznie wyłącza się w przypadku bezruchu, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.


Komfort użytkowania podnosi również system zapobiegający skręcaniu się węża, a blokada kapania oraz możliwość pionowego wyrzutu pary sprawiają, że korzystanie z tego modelu jest niezwykle wygodne i bezproblemowe. Wszystkie te funkcje sprawiają, że CLATRONIC TDC 3432 to wyjątkowo wszechstronne i wydajne urządzenie do pielęgnacji ubrań.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Wbudowany termostat z zabezpieczeniem przed przegrzaniem

Sterylizuje większość powierzchni

Funkcja czyszczenia i prasowania

Brak automatycznego ustawienia temperatury

Najlepsza parownica do ubrań może być stosowana do wielu materiałów, czego przykładem jest model DEERMA HS200. Świetnie sprawdzi się zarówno w czyszczeniu, jak i prasowaniu ubrań, dzięki profilowanej stopie ceramicznej i wyrzutowi pary osiągającemu 19 g/min. Nagrzewa się w czasie zaledwie 25 sekund. 


Urządzenie może pracować w pionie i w poziomie. Para osiąga temperaturę 180 stopni, co oznacza, że skutecznie wyeliminuje praktycznie wszystkie bakterie z ubrań i dowolnej powierzchni. Wbudowany bezpiecznik termiczny automatycznie wyłączy urządzenie, jeśli temperatura pracy osiągnie zbyt dużą wartość. Niewielkie rozmiary pozwalają na prostą obsługę w każdych warunkach, co znacznie ułatwia czyszczenie ubrań, pościeli, tapicerek, czy nawet pluszaków.


Parownica do ubrań DEERMA HS200 to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę, skuteczność oraz bezpieczeństwo. Dzięki zaawansowanym funkcjom i wysokiej jakości wykonania, model ten spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Ergonomiczna konstrukcja

Intuicyjne sterowanie

Stelaż z wieszakiem

Brak dodatkowego uderzenia pary

Ranking parownic do ubrań zamyka model STEAMONE EUH2020, który może szczególnie przyciągnąć uwagę osób poszukujących najwydajniejszych rozwiązań. Parownica o mocy 1900 W pozwala na generowanie silnego wyrzutu pary osiągającego do 40 g/min. Moc urządzenia można regulować za pomocą intuicyjnego pokrętła, a tryb pracy wybiera się za pomocą prostych w obsłudze przycisków.


Ergonomiczna słuchawka ze stopą ze stali nierdzewnej umożliwia wygodne korzystanie z parownicy zarówno w pionie, jak i w poziomie. Zbiornik na wodę o pojemności 1,2 litra wyposażony jest w system przeciwdziałający osadzaniu się kamienia, co wydłuża żywotność urządzenia.


W zestawie znajduje się także wygodny stelaż z wieszakiem, który ułatwia użytkowanie parownicy. Dodatkowe zabezpieczenie przed przegrzaniem sprawia, że parownica automatycznie wyłącza się po dłuższym czasie bezczynności, co zwiększa bezpieczeństwo. Dzięki tym funkcjom model STEAMONE EUH2020 zdecydowanie zasługuje na miejsce wśród najlepszych parownic do ubrań.

Najlepsza parownica do ubrań – jaką wybrać?


Na co zwrócić uwagę podczas wyboru parownicy do ubrań? Oto kilka najistotniejszych parametrów:


Moc: Jest to jeden z najważniejszych parametrów tego sprzętu. Aby urządzenie działało szybko i wytwarzał duże ilości pary, powinna mieć dość wysoką moc. 

Modele pionowe zazwyczaj mają oferują wyższe wartości - około 1900-2000 W, a nawet więcej. Jednak wiele parownic ręcznych również może pochwalić się dostatecznie wysoką mocą, przekraczającą 1000-1200 W. Parametr na tym poziomie będzie doskonale spełniał swoją funkcję.


Pojemność zbiornika na wodę: Im większy zbiornik, tym rzadziej będziesz musiał go uzupełniać. W przypadku urządzeń ręcznych pojemność wynosi zazwyczaj od kilkudziesięciu do kilkuset mililitrów. Wpływa to także na wagę sprzętu. W urządzeniach pionowych zbiornik na wodę ma od około 1-2 litrów, a czasem nawet więcej. Umieszczony jest wtedy w podstawie urządzenia, dzięki czemu operowanie stopą parownicy jest wygodniejsze.


Regulacja temperatury: Może być manualna lub automatyczna, w zależności od modelu. Zmniejszenie temperatury wpływa na ilość wytwarzanej pary, chociaż strumień może być regulowany niezależnie.


Rozwiązania ułatwiające użytkowanie: Warto zwrócić uwagę na funkcje takie jak blokada kapania, która chroni odzież przed zabrudzeniami. W przypadku modeli pionowych przydatne będą kółka ułatwiające przenoszenie sprzętu. Automatyczne wyłączanie chroni przed zagrożeniami związanymi z wysoką temperaturą, a zabezpieczenie przed przegrzaniem zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Pod tym względem parownice przypominają tradycyjne żelazka.


Akcesoria: Ważne są również akcesoria dostępne ze sprzętem, takie jak specjalna nakładka z włosiem do czyszczenia tapicerki, nakładka do delikatnych tkanin, czy rękawica ochronna. Im więcej dostępnych dodatków, tym większa funkcjonalność.


Dokonując wyboru parownicy do ubrań, warto zwrócić uwagę na powyższe cechy, aby znaleźć model idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756