Deska stabilna, ma kilka akcesoriów ułatwiających pracę: podstawka pod żelazko "antenka", gniazdko, kabel. Kabel jednak mógłby być nieco dłuższy. Składanie bardzo komfortowe.Deska stabilna.
W sklepach Media Expert kupisz deskę, która będzie Ci najbardziej pasowała, zarówno do wzrostu, jak też wielkością w ogóle i wyposażeniem. Najlepsza deska do prasowania bowiem tylko z pozoru jest prostym urządzeniem, do ...
Prasowanie jest jedną z czynności domowych, które nie należą do najprzyjemniejszych. Trudne do rozprasowania tkaniny, niewygodna pozycja przy desce, plączący się kabel od żelazka to zwykle pierwsze rzeczy, które przychod...
Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie deski do prasowania?
Przede wszystkim trzeba zobaczyć, ile ma stopni regulacji wysokości i czy łatwo się ją rozkłada. Odpowiednio dobrana deska powinna sięgać osobie prasującej do bioder, tak by nie musiała się przy prasowaniu schylać ani też podnosić rąk. Istotna też jest mobilność, łatwość składania i rozkładania oraz jej waga – im lżejsza, tym łatwiej deskę przenieść. Zwróćmy też uwagę na wielkość jej blatu, czyli na długość oraz szerokość. To ważne w zależności od tego, co prasujemy najczęściej. Standardowe mają około 110-120 x 30-40 cm, ale mogą też być też zdecydowanie większe np. 160 x 60 cm. Tak zwane „rękawniki”, do prasowania długich rękawów mają ok. 50 x 12 cm i nie są raczej rozkładane, a stawia się je na blacie np. dużej deski. Istotna też jest stabilność deski do prasowania – musi pewnie stać na podłożu (podłodze), nie powinna się chwiać. Warto również zwrócić uwagę na to, czy ma zdejmowany pokrowiec i jak się go zdejmuje oraz zakłada. Pokrowce zrobione są zwykle z bawełny odpornej w wysokie temperatury, a powłoka deski powinna mieć dwie warstwy, co ułatwia prasowanie.
Jakie są rodzaje desek do prasowania?
Wyróżniamy dwa rodzaje desek do prasowania. Standardowe to te, na których zwykle prasujemy – są dosyć tanie. Ich blaty mogą być zrobione z metalowej siatki, bawełnianej powłoki, płyty wiórowej, pianki czy tworzywa. Powinny się łatwo rozkładać, być lekkie i mieć kilka stopni wysokości, by móc je dostosować do wzrostu. Można też dokupić do nich tzw. rękawniki i podstawki pod żelazko. Drugą grupę stanowią deski aktywne (zwane często elektrycznymi), które mają różne udogodnienia. Są znacznie droższe od standardowych, ale są o wiele bardziej komfortowe i funkcjonalne.
Jak działa elektryczna deska do prasowania?
Bardzo ułatwia prasowanie. Może mieć takie funkcje, jak: zasysanie (przyciąganie rzeczy delikatnych), nadmuch (prasujemy na „poduszce” powietrza), odsysanie pary, mocny wyrzut pary przy rzeczach mocno zagniecionych. Ma blat z siatki metalowej, pianki, powłoki bawełnianej lub z tworzywa. Wyposażona bywa, zależnie marki: w gniazdo sieciowe (podłącza się żelazko), półki na rzeczy i na żelazko, podstawkę pod żelazko, uchwyty na wieszaki, pokrowiec, regulację wysokości i antenkę podtrzymującą przewód.
Deska do prasowania - domowy niezbędnik
Nowoczesne deski do prasowania spełniają już nie tylko funkcję stabilnej podkładki. To urządzenia elektryczne z wieloma przydatnymi funkcjami, które mogą znacznie ułatwić i przyspieszyć prasowanie. Elektryczne deski do prasowania z mocną aluminiową powłoką, zasilaniem, wysokim stelażem, opcją odprowadzania pary, systemem wentylacji i nadmuchu mogą kosztować nawet 2000 zł. Dla niektórych taka cena może wydawać się wygórowana. Ale warto zdecydować się na taką inwestycję, zwłaszcza gdy często sięgamy po żelazko.
Duża czy mała deska do prasowania?
Odwiedzając sklep z deskami, przede wszystkim rzuca się w oczy ich szeroki asortyment. Poszczególne produkty różnią się m.in. wielkością. Wybór jest ogromny - od małej deski do prasowania rękawów do gabarytowej idealnej do żelazka z generatorem pary. Która z nich jest lepiej się sprawdzi? To zależy od indywidualnych preferencji.
Rodzaje desek do prasowania:
- deska do prasowania rękawów to w zasadzie dodatek, z jej pomocą trudno byłoby wyprasować całą koszulę czy ręczniki.
- dała deska do prasowania jest najlepsza dla tych, którzy sporadycznie sięgają po żelazko lub wyręczają się parownicą do ubrań, a poza tym nie mają zbyt wiele miejsca na przechowywanie kolejnych sprzętów.
- duża deska do prasowania z gniazdkiem to idealne rozwiązanie, gdy prasuje się dużo, a sterta świeżo uprasowanych ubrań powiększa się bez końca. Trzeba jednak mieć na taki gabaryt odpowiednio dużo miejsca.
Postaw na komfort - deska do prasowania z regulowaną wysokością
Prasowanie powinno być wygodne. Dlatego przed zakupem deski, warto wziąć pod uwagę jej wysokość. Długotrwałe pochylanie się nad żelazkiem łatwo może przyprawić o ból kręgosłupa, więc w trosce o zdrowie, powinno się dobrać urządzenie dopasowane do własnego wzrostu. Na rynku znajdują się deski do prasowania o zakresie regulacji od około 50 cm do ponad 100 cm. Niektóre modele mają nawet 6 poziomów regulacji, dzięki czemu, pozwalają prasować w optymalnej dla siebie pozycji: zarówno stojącej, jak i siedzącej.
Mówiąc o komforcie użytkowania, oprócz wysokości stelaża, dobrze jest rozważyć także jego inne parametry. Stelaż, zwłaszcza przy dużej desce do prasowania, powinien być mocny i stabilny, co mogą zapewnić szerokie nóżki zakończone stoperami antypoślizgowymi oraz blokada transportu, hamująca przesuwanie się blatu. Osoby, które mają żelazko parowe z pewnością, doceniają deski z podstawką oraz antenką podtrzymującą przewód - dzięki nim prasowanie jest zdecydowanie bardziej wygodne i bezpieczne - żelazko znajduje się pod ręką, a kable nie plączą się w trakcie pracy.
Deska do prasowania z gniazdkiem i rękawnikiem - czy są użyteczne?
Wśród najnowszych modeli ważne miejsce zajmuje deska do prasowania z gniazdkiem i rękawnikiem. Czy takie AGD jest użyteczne? To urządzenie sprawdza się u osób, które prasują dużo i często, zwłaszcza wymagające tkaniny. Blat roboczy ze zintegrowanym przedłużaczem pozwala na bezpośrednie podłączenie żelazka do deski, co rozwiązuje problem plączących się kabli. Rękawnik to natomiast specjalna deska do prasowania rękawów. Jest niewielka, więc zajmuje niewiele miejsca, a w zamian pozwala łatwiej i skuteczniej wyprasować mankiety, kołnierzyki, rękawy, nogawki, czyli te elementy odzieży, które przy prasowaniu przysparzają najwięcej trudności. Zobacz także produkty z kategorii: żelazka turystyczne, szafy parowe, suszarki na pranie oraz maszyny do szycia i golarki do ubrań.
Rabaty dla
subskrybentów!Zapisz się na newsletter
i otrzymuj najnowsze okazje!
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756