Audio

(9514)
Sprzęt audio do domu - postaw na nową jakość dźwięku!
 
Dobry zestaw Hi-Fi audio jest niezbędny nie tylko prawdziwym melomanom, lecz także kinomaniakom, którzy zdecydowali się na zakup kina domowego. Bardzo często głośniki dodane do telewizora, w tym nawet renomowanej firmy, jak telewizory Sony czy telewizory LG, mogą się okazać niewystarczające. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, w tym zestaw audio do domu złożony z kilku elementów czy wygodny i poręczny soundbar. Wybór sprzętu audio zależeć będzie zatem przede wszystkim od indywidualnych preferencji.
 
Zestaw Hi-Fi - jaki sprzęt wybrać?
 
Wybór zestawu Hi-Fi audio do domu będzie zależeć w dużej mierze od jego przeznaczenia. W przypadku, gdy poszukujemy sprzętu grającego do domu prawdziwego melomana, strzałem w dziesiątkę może okazać się mini wieża grająca. Ten klasyczny zestaw Hi-Fi audio pozwoli na odtwarzanie zarówno płyt CD, jak i muzyki z wygodnego, przenośnego odtwarzacza dzięki wejściu USB, a niekiedy nawet płyt winylowych. Miłośnicy muzyki mogą również zdecydować się na stylowy gramofon, który zapewnia niepowtarzalną jakość dźwięku.
 
Wielbiciele najnowszych kinowych produkcji powinni wybrać dobry zestaw stereo do domu składający się z co najmniej 5 kolumn. Można zdecydować się zarówno na te z już załączonym subwooferem, jak i dobrać go samodzielnie, co zapewnia pełną kontrolę nad składem naszego zestawu audio do domu. Inna możliwość to zakup całości, np. kina domowego Samsung, co z pewnością będzie znacznie łatwiejsze, szczególnie dla początkujących.
 
Osoby, którym zależy na najwyższej jakości dźwięku, np. podczas rodzinnych spotkań czy imprez ze znajomymi, powinny zdecydować się na głośniki mobilne bądź zestaw multiroom. Melomani chcący cieszyć się muzyką w zaciszu własnych czterech ścian będą z kolei zachwyceni wygodnymi słuchawkami.
 
Na co zwracać uwagę kupując dobry zestaw stereo do domu?
 
Wybierając sprzęt audio Hi-Fi do kina domowego, należy przede wszystkim zestroić wszystkie jego elementy, w tym amplituner. Warto również sprawdzić, czy w zestawie Hi-Fi audio znajduje się subwoofer, czyli głośnik emitujący najniższe dźwięki, nawet na granicy słyszalności ludzkiego ucha. Jeżeli nie, należy dokupić go osobno lub sprawdzić dolną granicę dźwięku w głośnikach. Powinna ona wtedy sięgać nawet 20Hz. Górne pasmo przenoszenia, czyli górna granica dźwięku, nie powinna być niższa, niż 20kHz.
 
Znaczenie ma także skuteczność zestawu audio Hi-Fi, czyli głośność, jaką potrafi on osiągnąć. Zwykle określana jest ona na podstawie najwyższej głośności mierzonej metr od urządzenia. W przypadku sprzętu Hi-Fi do domu zwykle wystarczająca jest skuteczność w granicach 88-90 dB.
 
Podobna głośność zazwyczaj starcza w przypadku sprzętu audio dla fanów muzyki, np. korzystających z mini wieży. O wyższe parametry mogą pokusić się osoby chcące urządzać imprezy, dla których dobrym wyborem będzie np. power audio. Pozwala ono na uzyskanie dźwięku na profesjonalnym poziomie, podłączenie kilku urządzeń, a nawet usuwanie wokalu z utworów, co zapewnia doskonałą zabawę w stylu karaoke. W takiej sytuacji dobrym pomysłem może być również zakup mikrofonu.
 
Ważnymi parametrami będą tu również obsługiwane formaty muzyki oraz rodzaje odtwarzanych płyt, a nawet połączenie Bluetooth, które pozwoli na cieszenie się utworami np. z komputera bez konieczności jego podłączania.
 
Sprzęt audio dla melomana, kinomaniaka czy imprezowicza – najważniejsza jest dobra jakość! Szeroką ofertę znajdziesz na naszej stronie oraz w salonach, gdzie konsultant pomoże Ci dobrać sprzęt do swoich potrzeb.
 

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756