Akcesoria do aparatów i kamer

(3213)

Akcesoria fotograficzne

Aparat fotograficzny i wymienne obiektywy to sprzęt podstawowy. Oczywiste jest jednak to, że aby robić dobre zdjęcia, taka ilość sprzętu nie wystarczy. Potrzebne jest jeszcze wiele drobiazgów, bez których nie można się obejść. Wśród nich są między innymi kable, osłony chroniące obiektyw przed słońcem, urządzenia i materiały do czyszczenia sprzętu czy matrycy, a także wężyki i piloty do zdalnego sterowania aparatem, specjalne osłony ochraniające wizjer, dekielki na obiektywy.


Akcesoria fotograficzne – do obiektywów

Najłatwiej zgubić dekielek, zamykający obiektyw od strony soczewek, a także ten, który zakrywa pierścień mocujący. Dekielki nie tylko ładnie wyglądają, chronią też przed kurzem, piaskiem i zarysowaniami, dlatego warto mieć zawsze awaryjną sztukę. Ważnymi akcesoriami są też wszelkiego rodzaju filtry na obiektyw i osłony przeciwsłoneczne, a także akcesoria czyszczące.


Akcesoria fotograficzne – do aparatu

Podstawowym elementem jest bateria lub akumulator i odpowiednia ładowarka. Warto wyposażyć się w osłony na ekran LCD – szkło hartowane lub odpowiednią folię. Nośniki pamięci – karty – też często się gubią, stosowne etui temu zapobiegnie. Profesjonalistom przydadzą się zdalne wyzwalacze, które pozwolą na zrobienie zdjęcia bez konieczności trzymania w dłoni samego aparatu. Akcesoria niepozorne, choć kluczowe dla pracy fotografa czy kamerzysty, to między innymi różnego rodzaju zaślepki, adaptery, smycze, śruby montażowe, zębatki. Statywy amatorskie i profesjonalne są częścią wyposażenia fotografa, a fotoamator, wykonujący zdjęcia smartfonem czy małym kompaktem, ma do dyspozycji statywy miniaturowe i kijki do selfie.


Akcesoria fotograficzne – lampy błyskowe

Każdy znajdzie lampę dla siebie, od najprostszych, po profesjonalne. Reporterska lampa błyskowa to obowiązkowa pozycja w wyposażeniu każdego profesjonalnego fotografa. Do tego niezbędne są adaptery i fotocele, odbłyśniki i dyfuzory, urządzenia do zdalnego wyzwalania błysku. Przydatne są też akcesoria niezbędne do mocowania lampy błyskowej.


Akcesoria foto

Aparat i wszystkie elementy osprzętu dodatkowego, o których już wspomnieliśmy, to podstawowa część wyposażenia fotografa. Wiele akcesoriów być może będzie potrzebnych tylko w nielicznych sytuacjach na planie fotograficznym. Jednak na pewno warto zainteresować się, w zależności od preferencji fotografującego, także innymi gadżetami. Na przykład pierścieniami pośrednimi, stosowanymi w fotografii makro. Czytnik kart pamięci i powerbanki będą przydatne w każdej awaryjnej sytuacji. Amatorzy aparatów natychmiastowych nie powinni zapomnieć o wkładach do Instaxów. Akcesoria fotograficzne to niezbędne elementy wyposażenia, które mogą okazać się pomocne przy tworzeniu sesji, jak i obróbce zdjęć. To bardzo trwałe i wytrzymałe dodatki, które ułatwiają pracę nawet w najtrudniejszych warunkach. Akcesoria zapewniają większe bezpieczeństwo naszemu cennemu sprzętowi fotograficznemu, dlatego warto zainwestować w te, które są dla nas niezbędne.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756